گزارش: میزان انتشار گازهای گلخانه ای اتحادیه اروپا از سال 1990 تاکنون 24 درصد کاهش یافته است

بروکسل – بر اساس گزارش سالانه اقلیم اتحادیه اروپا ، میزان انتشار گازهای گلخانه ای در اتحادیه اروپا 24 درصد نسبت به سطح 1990 کاهش یافته است ، اما اتحادیه اروپا روز دوشنبه اعلام کرد هنوز هم باید تلاش کند تا هدف خود را برای تبدیل شدن به اروپا به عنوان اولین آب و هوا حفظ کند -قاره خنثی تا اواسط قرن.

بازوی اجرایی اتحادیه اروپا روز دوشنبه گفت که میزان انتشار در بلوک 27 کشور 3.7٪ در سال 2019 نسبت به سال قبل کاهش یافته است ، در حالی که تولید ناخالص داخلی 1.5٪ نسبت به مدت مشابه افزایش یافته است.

با توجه به بیماری همه گیر ویروس کرونا ، کمیسیون انتظار دارد “کاهش بی سابقه ای در انتشار” در سال 2020 ، در خط 8٪.

کمیسیون در گزارش نوشت: “با این حال ، همانطور که در گذشته تجربه شده است ، بهبود سریع اقتصادی ممکن است منجر به بازگشت سریع و شدید در انتشار شود ، مگر اینکه سیاست اقدامات محرک خود را به سمت انتقال سبز تنظیم کند.”

رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا اورسولا فون در لاین ، که این هفته یک سال از حضور خود را جشن می گیرد ، مبارزه با گرم شدن کره زمین را اولویت دوره خود قرار داده است. در استراتژی بازیابی ویروس کرونا در اتحادیه اروپا ، کمیسیون متعهد شده است که از پروژه های سوخت فسیلی دوری کند.

فرانس تیمرمنس ، معاون کمیسیون مسئول توافق نامه سبز اروپا گفت: “اتحادیه اروپا اثبات می کند که می توان میزان تولید گازهای گلخانه ای را کاهش داد و اقتصاد شما را رشد داد.” “با این حال ، گزارش امروز دوباره تأیید می کند که ما باید تلاش خود را در همه بخش های اقتصاد افزایش دهیم تا به هدف مشترک خود یعنی بی طرفی آب و هوا تا سال 2050 برسیم.”

برای تسریع در انتقال ، کمیسیون همچنین پیشنهاد کرده است که کشورهای عضو جاه طلبی های آب و هوایی خود را بالاتر از هدف موجود کاهش 40 درصدی انتشار تا سال 2030 افزایش دهند ، پیشنهاد می کند انتشار گازهای گلخانه ای حداقل 55 درصد در مقایسه با سطح 1990 کاهش یابد.

رهبران ماه گذشته در مورد این پیشنهاد بحث کردند اما نتوانستند بلافاصله در مورد هدف به روز شده توافق کنند زیرا کاهش انتشارات تا 30٪ دیگر در دهه آینده چالش بزرگی برای بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا محسوب می شود. آنها سعی خواهند کرد در اجلاس دسامبر پیش از تصویب اولین قانون آب و هوای اروپا ، اجماع كنند.

طبق توافق نامه تغییر آب و هوا در پاریس 2015 ، کشورها قرار است اهداف به روز شده آب و هوا را تا پایان سال جاری ارائه دهند.

رهبران جهان پنج سال پیش در پاریس توافق کردند که افزایش گرمایش زمین را به زیر 2 درجه سانتیگراد (3.6 درجه فارنهایت) و در حالت ایده آل بیش از 1.5 درجه سانتیگراد (2.7 درجه فارنهایت) تا پایان قرن حفظ نکنند. دانشمندان می گویند کشورها هر دو هدف را با اختلاف زیاد از دست خواهند داد ، مگر اینکه اقدامات جدی برای شروع کاهش انتشار گازهای گلخانه ای انجام شود.

در گزارش خود ، کمیسیون گفت: انتشارات تحت پوشش سیستم تجارت آلاینده ها – یک طرح تجارت و تجارت برای صنایع برای خرید اعتبارات کربن که حدود 40٪ از انتشار گازهای گلخانه ای اتحادیه اروپا را پوشش می دهد – بیشترین افت در سال 2019 را نشان می دهد ، که 9.1٪ کاهش یافته است ، یا حدود 152 میلیون تن معادل دی اکسید کربن.

کمیسیون گفت: “این کاهش عمدتا توسط بخش برق انجام شد ، جایی که میزان تولید گازهای گلخانه ای تقریباً 15٪ کاهش یافت ، در درجه اول به دلیل تولید برق با زغال سنگ با تولید برق از طریق تجدیدپذیرها و گاز جایگزین شد.”

بارگذاری…

بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…

___

تمام پوشش AP مربوط به تغییرات آب و هوا را در https://apnews.com/hub/Climate دنبال کنید