کارکنان نگهداری و تعمیرات TMU کار به قانون را آغاز می کنند

کارکنان تعمیر و نگهداری و نگهداری در دانشگاه متروپولیتن تورنتو می‌گویند که اگر دانشگاه به نگرانی‌های آنها در مورد هزینه زندگی و حقوق بازنشستگی‌شان رسیدگی نکند، روز پنج‌شنبه فعالیت شغلی خود را به «اعتصاب کامل» افزایش خواهند داد.

کارگران نگهبانی و نگهداری در TMU با نمایندگی CUPE، اولین اقدام شغلی خود را روز پنجشنبه آغاز کردند، زیرا گفتند که “دولت دانشگاه در رسیدگی به هزینه های روزافزون زندگی و نابرابری در طرح بازنشستگی در طول مذاکرات، که از آن زمان تاکنون ادامه دارد، شکست خورده است.” سپتامبر.

“این تاریخی است. ما افرادی هستیم که معمولاً بی سر و صدا برای تمیز نگه داشتن دانشگاه و عملکرد روان کار می کنیم. جیسون ویجیلانته، رئیس CUPE 233، در انتشار بیانیه‌ای گفت: برای عصبانی کردن ما چیزهای زیادی لازم است. اما وقتی کارفرما به‌طور یک‌جانبه برنامه بازنشستگی ما را تغییر می‌دهد و آن را طوری می‌سازد که درصد بیشتری از اعضای هیئت علمی پرداخت می‌کنیم، نمی‌توانیم ساکت باشیم.»

کارگران به دنبال حقوق چانه زنی حقوق بازنشستگی «معادل» با حقوق موجود در قرارداد جمعی انجمن اساتید هستند. که محلی می گوید انجمن دانشکده از آن حمایت می کند و افزایش دستمزد آنها. اگر دانشگاه به نگرانی های آنها رسیدگی نکند، این گروه می گوید که روز دوشنبه به اعتصاب کامل خواهد رسید.

در بیانیه ای به استار، TMU گفت که از نتیجه مذاکرات “ناامید” است و در صورت انجام اعتصاب، طرح های احتمالی در حال انجام است.

این دانشگاه گفت که “با اتحادیه ها موافق است که نباید یک طرح بازنشستگی دو سطحی وجود داشته باشد” و خاطرنشان کرد که چهار گروه از پنج گروه کارمند در این طرح، همه به طور مساوی در آن مشارکت دارند. انجمن دانشکده، می‌گوید، شکایتی را ثبت کرده و در نتیجه یک تصمیم داوری، آنها «کمتر از بقیه مشارکت می‌کنند».

این دانشگاه گفت که اگر از سهم‌های مساوی فراتر برود، این طرح را بی‌ثبات می‌کند و حقوق بازنشستگی کارکنان را به خطر می‌اندازد.

در ماه مارس، TMU گفت که تیم های چانه زنی بیش از 10 بار ملاقات کردند.

TMU گفت: “دانشگاه آماده بازگشت به میز مذاکره است و ما امیدواریم که بتوان به سرعت به یک راه حل دست یافت.”

این یک داستان در حال توسعه است.

با فایل هایی از Thea Gribilas

به مکالمه بپیوندید

گفتگوها نظرات خوانندگان ما است و مشمول این است کد رفتار. ستاره این نظرات را تایید نمی کند.