پاپ 13 کاردینال جدید را بالا می برد و سپس آنها را در جای خود قرار می دهد

رم – پاپ فرانسیس روز شنبه 13 کاردینال جدید را به بالاترین درجه در سلسله مراتب کاتولیک ارتقا داد و بلافاصله به آنها هشدار داد که از عناوین خود برای منافع شخصی فاسد استفاده نکنند ، ریاست مراسمی را که از ابتدا تا انتها توسط بیماری همه گیر ویروس کرونا مشخص شده بود.

دو “شاهزاده” جدید این کلیسا ، از برونئی و فیلیپین ، به دلیل محدودیت سفر COVID-19 به رم راه پیدا نکردند ، اگرچه آنها در صفحه های غول پیکر نمایش داده می شدند که از خانه در کلیسای سنت پیتر تقریبا خالی تماشا می کنند. در طول مراسم دوری از اجتماع ، که با سرعت غیرمعمولی 45 دقیقه ای برگزار می شد ، کاردینال های جدید و قدیمی ماسک محافظ می پوشیدند.

بیشتر آنها وقتی برای دریافت کلاه قرمزهای خود به یک فرانسیس بدون نقاب نزدیک می شدند ، ماسک خود را برمی داشتند ، اما کاردینال ویلتون گرگوری ، اولین کاردینال آفریقایی-آمریکایی ، او را همچنان ادامه داد. گریگوری همچنین یکی از تنها کاردینال های جدیدی بود که هنگام بازدید از حسن نیت آواز از پاپ بازنشسته بندیکت شانزدهم ، ماسک خود را حفظ کرد.

فرانسیس در طی مراسم خاکسپاری ، کاردینال های جدید را از سقوط در فساد یا استفاده از درجه جدید خود برای پیشرفت شخصی بر حذر داشت و گفت که فقط به این دلیل که آنها عنوان جدیدی به نام “برجستگی” دارند ، به این معنی نیست که باید از مردم خود دور شوند.

اظهارات وی بیانگر شکایت مداوم فرانسیس از استکبار طبقه روحانی و همچنین نبردهای فعلی وی برای مبارزه با فساد در سلسله مراتب واتیکان بود.

فرانسیس به کاردینال های جدید گفت: “بیایید به انواع مختلف فساد در زندگی روحانیت فکر کنیم” ، و از متن تهیه شده خود فاصله گرفت. اگر آنها خیلی بزرگوارانه به خود فکر کنند ، “شما چوپان نزدیک مردم نخواهید بود ، فقط” عالیجناب “خواهید شد. و اگر چنین احساسی دارید ، از جاده دور خواهید شد ، “پاپ هشدار داد.

این مراسم که به عنوان یک سازگار شناخته می شود ، هفتمین جشن پدر مقدس فرانسیس است و بار دیگر منعکس کننده تلاش پاپ آرژانتین برای نامگذاری کاردینالها از مکانهایی است که قبلاً آنها را نداشته اند یا می خواهد خدمات آنها به کلیسا را ​​برجسته کند. 9 نفر زیر 80 سال سن ندارند و واجد شرایط رای دادن در كنوانسیون برای انتخاب پاپ جدید هستند و این امر باعث تقویت بیشتر اکثریت روحانیون منصوب شده توسط فرانسیس در سن رأی دادن در کالج کاردینال ها می شود.

گریگوری ، اسقف اعظم واشنگتن ، پیش از این مراسم به آسوشیتدپرس گفت که وی انتصاب خود را “تصدیق کاتولیک های سیاه در ایالات متحده ، میراث ایمان و وفاداری است که ما نمایندگی آن” می داند.

انتصاب گریگوری پس از یک سال اعتراض نژادی در آمریکا ناشی از آخرین کشته شدن یک سیاه پوست توسط یک افسر پلیس سفیدپوست صورت گرفت. فرانسیس اعتراضات را تأیید کرده و تاریخ آمریکا را در مورد بی عدالتی های نژادی ذکر کرده است.

گریگوری گفت: “اکنون آگاهی از نیاز به آشتی نژادی وجود دارد ، آگاهی که قبلاً در این سطح و با این شدت ندیده ام.”

یکی دیگر از کاردینال های دارای عدالت اجتماعی ، اسقف اعظم بازنشسته Chiapas ، مکزیک ، کاردینال Felipe Arizmendi Esquivel است که از حقوق بومیان مکزیک حمایت کرده و تلاش در ترجمه کتاب مقدس و متون مذهبی را به زبانهای بومی رهبری می کند.

فرانسیس در سال 2016 از Chiapas بازدید کرد و مدتهاست که از حقوق بومیان دفاع می کند. اسکیوئل در طی تماس زوم گفت: “این می تواند یکی از دلایل باشد (او مرا به عنوان یک کاردینال تبدیل کرد) اما من نمی توانم آن را تأیید کنم.”

کاردینال رانیرو کانتالامسا ، مبلغ داخلی واتیکان ، همچنین یک کلاه قرمزی گرفت ، اما او با موفقیت مخالفت کرد که اسقف شود ، و گفت در سن 86 سالگی – او نمی تواند مسئولیت را بر عهده بگیرد. او همچنین برای مراسم شنبه از یک کاسک قرمز پرهیز کرد و به جای آن لباسهای ناخن کت قهوه ای خود را که با جلیقه سفید “روتختی” پوشانده شده بود ، استفاده کرد.

پس از مراسم ، فرانسیس و کاردینال های جدید به دیدار بندیکت رفتند که در آن طرف باغهای واتیکان در صومعه ای تغییر پذیرفته زندگی می کند. فرانسیس ، دوباره بدون ماسک ، از سلف خود به گرمی استقبال کرد. کاردینال ها به استقبال بندیکت رفتند ، دست او را بوسیدند و دعایی خواندند که پاپ بازنشسته ، که 93 ساله و ضعیف است ، گوش می داد. فقط گرگوری و یک کاردینال جدید دیگر در هنگام برخورد نقاب خود را حفظ کردند.

این مراسم در پس زمینه بیماری همه گیر COVID-19 برگزار شد ، که در ماه فوریه در ایتالیا فوران کرد و در پاییز امسال شاهد تجدید حیات است. واتیکان تحت قفل اصلاح شده ای قرار گرفته است ، موزه های واتیکان بسته شده و مخاطبان عمومی فرانسیس لغو شده اند. درعوض او آنها را در جریان خصوصی و خصوصی نگه می دارد.

نامزدهای اصلی و سایر افرادی که برای خدمات شنبه از راه دور به رم آمدند ، مجبور شدند 10 روز قرنطینه با دستور واتیکان را در هتل پاپ ، جایی که وعده های غذایی به اتاق آنها می آمد ، انجام دهند.

معمولاً آوازها مملو از مهمانی ها و شلوغی است ، با چند روز پذیرایی ، توده ها و شام برای کاردینال های جدید و دوستانشان. خود سازگار به طور معمول با “دیدارهای حسن نیت ارائه می شود” ، جایی که کاردینال های جدید از عظمت اتاق های پذیرایی خود در کاخ رسولان یا سالن اجتماعات واتیکان به خیرخواهان و عموم مردم استقبال می کنند. در این سال هیچگونه دیدار با احترام صورت نگرفت و به هر کاردینال 10 مهمان محدودیت داده شد.

با کاردینال های جدید روز شنبه ، فرانسیس 73 نفر از 128 کاردینال سن رای گیری را نامگذاری کرده است ، در حالی که 39 مورد برای پاپ بندیکت شانزدهم و 16 نفر برای سنت جان پل دوم. اگرچه نتیجه کنوانسیون آینده هرگز قابل پیش بینی نیست ، اما پیشنهاد نمی شود که اکثریت سنگین رای دهندگان امروز دارای نگرش های دامداری و اعتقادی پاپی باشند که آنها را نامگذاری کرده است.

آرایش جغرافیایی کالج کاردینالز نیز تحت نظر فرانسیس از اروپا تغییر کرده است ، اگرچه اروپا با 53 انتخاب کننده همچنان بزرگترین بلوک رأی دهنده است. قاره آمریكا – شمال ، مركز و جنوب و كارائیب – با هم 37 انتخاب اصلی دارند ، حتی اگر تخمین زده شود كه 40٪ كاتولیك های جهان در آمریكای لاتین و كارائیب زندگی می كنند.

بارگذاری…

بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…

فرانسیس روند نامگذاری کاردینالها را از “مناطق پیرامونی” کلیسای کاتولیک ادامه داده است: برونئی اولین کاردینال خود را با کاردینال کرنلیوس سیم ، سفیر واتیکان در این کشور بدست آورد.

رواندا همچنین تنها کاردینال خود را با اسقف اعظم کیگالی ، آنتوان کامبندا ، که خانواده اش در طی نسل کشی رواندا کشتار شد ، بدست آورد. کامبندا برای این مراسم به رم سفر کرد ، سین به دلیل محدودیت های COVID-19 در خانه ماند.

اولین پاپ یسوعی تاریخ همچنین تعداد کاردینال های متعلق به فرامین مذهبی را افزایش داده است ، در این سال در این سال سه بار فرانسیسکی نامگذاری کرده است که در آن پاپ ، که خود را به نام سنت فرانسیس آسیسی نامگذاری کرده است ، یک دائره المعارف را با الهام از دعوت مقدس به برادری و همبستگی با ضعیف ترین ها.