همسایگان به دنبال برقراری ارتباط مجدد با باز کردن اتاق های مشترک هستند

اتاق های مشترک در خانه های دولتی ، که از ماه ها پیش محدودیت های COVID-19 برای ساکنان و مهمانانشان محدود نشده است ، می توانند از اوایل همین هفته دوباره باز شوند.

این خبر مهیج برای ساکنانی است که از خانواده ، دوستان و حتی همسایگان خود به همان اندازه سالن نزدیک زندگی می کنند.

وندی پلتس بهمراه پنج نفر دیگر در مورل در یک مجتمع مسکونی زندگی می کند. فضای شخصی او اساساً توسط یک تختخواب دو نفره و یک آشپزخانه کوچک پر شده است که با وسایل آشپزی و مواد غذایی اولیه درز می خورد. در زیر تخت او یک فضای زندگی وجود دارد که در آن او دو صندلی راحت جلوی تلویزیون قرار داده است. دو نفر در این فضا به سختی می توانند فاصله اجتماعی داشته باشند و سه نفر در اتاق شلوغ می شوند. بنابراین اتاق مشترک یک منطقه محبوب و بزرگ برای معاشرت و صرف یک وعده غذایی در محیطی راحت است.

خانم Plets گفت: “کل ساختمان خانه ما است.”

خانم Plets در شش ماه گذشته تاریخ های مختلفی را شنیده است که نکاتی را در آن باز می گوید و ممکن است در این هفته روزی برای برگزاری جشن – در اتاق مشترک برگزار شود.

برای تطبیق استفاده از این نوع فضای زندگی ، دفتر رئیس بهداشت عمومی راهنمایی را اصلاح کرده است.

در 27 اکتبر ، دکتر هدر موریسون ، رئیس ارشد بهداشت PEI ، اعلام کرد که مطب وی مراحل حمایت از استفاده ایمن از فضاهای مشترک را مشخص کرده و رهنمودهای خدمات استانی را روشن کرده است.

اداره توسعه اجتماعی و مسکن در حال کار بر روی روش های عملیاتی برای امکان باز کردن مجدد است.

یک نماینده از این بخش در تاریخ 5 نوامبر گفت: “پیش بینی می شود که تمام فضاهای مشترک تا پایان هفته آینده باز شود.”

خانم پلتس گفت: “به نوعی ما می توانیم یک خانواده محسوب شویم” و اضافه کرد حداقل اتاق مشترک باید برای ساکنان باز باشد تا روی یک اره برقی کار کنند یا در یک حباب کوچک اجتماعی غذا بخورند.

رهنمودهای تشریح شده توسط دکتر موریسون این نگرانی ها را برطرف می کند.

در صورت تمیز کردن و دسترسی به ایستگاه های شستشوی دست یا ضدعفونی کننده دست ، اکنون اتاق های مشترک می توانند به روی ساکنان و مهمانان باز شوند. فاصله جسمی باید حفظ شود مگر اینکه از یک خانه یا یک حلقه کوچک از تماس نزدیک باشد.

اگر نمی توان فاصله فیزیکی را حفظ کرد ، باید از ماسک غیر پزشکی استفاده کرد.

بارگذاری…

بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…

از آنجا که اتاق مشترک ممنوع بود ، خانم پلتس هر روز صبح با فاصله با هم خانه های خود برای یک فنجان چای یا قهوه ملاقات می کرد و از داخل آپارتمان های خود از طریق راهرو گپ می زد.

خانم Plets به ویژه خوشحال است که به نظر می رسد زمان بازگشایی مجدد کریسمس به موقع فرا رسیده است ، زمانی که او می تواند خانواده خود را به راحتی دعوت کند و یک وعده غذایی را به اشتراک بگذارند.