نگاهی به آنچه استانها و مناطق در مورد برنامه های واکسن COVID-19 گفته اند

دولت فدرال می گوید بزرگترین تلاش برای واکسیناسیون گسترده در تاریخ کانادا می تواند از اوایل هفته آینده آغاز شود. نخست وزیر جاستین ترودو گفت اوتاوا انتظار دارد تا 249000 دوز واکسن COVID-19 را که توسط غول دارویی Pfizer و شریک آلمانی BioNTech تولید شده است ، دریافت کند. گفته می شود تصویب آن قریب الوقوع است. دومین واکسن مورد تایید در کانادا از Moderna است. ارتش کانادا در توزیع واکسن نقشی خواهد داشت. استانهای مختلف شرح برنامه های خود را نیز آغاز کرده اند. در اینجا نگاهی به آنچه آنها تاکنون گفته اند مشاهده می کنید:

نیوفاندلند و لابرادور

نخست وزیر اندرو فیوری می گوید که پیش بینی می کند هفته آینده 1950 دوز واکسن COVID-19 را در محل دریافت سنت جان دریافت کند.

این اعلامیه در حالی منتشر می شود که فیوری روز دوشنبه به خبرنگاران گفت که این استان خارج از “حباب” اقیانوس اطلس باقی خواهد ماند ، به این معنی که تمام بازدیدکنندگان از استان باید 14 روز خودزنی کنند ، صرف نظر از اینکه از آتلانتیک کانادا باشند.

این استان روز دوشنبه هیچ مورد جدیدی اعلام نکرد ، اما شهر هاربر برتون در حالت آماده باش بود زیرا مقامات همچنان در تلاش بودند تا منبع عفونت اعلام شده در منطقه را در آخر هفته دنبال کنند.

فوری می گوید استان انتظار دارد در اواخر ماه یک بار دیگر واکسن ارسال شود.

نوا اسکوشیا

مدیر ارشد پزشکی استان می گوید که پس از به اشتراک گذاشتن اطلاعات بیشتر اتاوا ، وی طرح تفصیلی توزیع واکسن COVID-19 را منتشر خواهد کرد.

دکتر رابرت استرانگ می گوید هنوز اطمینان از وجود واکسن وجود ندارد ، اما ابراز امیدواری کرد که در اوایل سال جدید عرضه اولیه به نوا اسکوشیا بریزد.

استرانگ می گوید این طرح شامل كنترل دقیق تأمین و قوانین روشنی است كه می گوید چه کسی می تواند در صف اول برای ایمن سازی باشد.

او می گوید که منتظر راهنمایی بیشتر فدرال در مورد موضوعات مختلف از گروه های اولویت دار تا حمل و نقل و ذخیره سازی است.

کبک

کبک می گوید اولین دوزهای واکسن COVID-19 می تواند از اوایل هفته آینده در این استان تجویز شود.

وزیر بهداشت ، کریستین دوب می گوید این استان قصد دارد اولین دوزهای واکسن Pfizer را به حدود 2000 نفر در خانه های مراقبت طولانی مدت بدهد.

در جلسه توجیهی فنی قبل از یک کنفرانس خبری دوشنبه ، کارشناسان بهداشت عمومی گفتند که ساکنان خانه های مراقبت طولانی مدت و کارکنان مراقبت های بهداشتی اولویت اول دریافت واکسن هستند.

گروه های بعدی صفوف افرادی هستند که در اقامتگاه های سالخوردگان خصوصی زندگی می کنند و به دنبال آنها ساکنان جوامع منزوی و سپس افراد 80 ساله و بالاتر هستند.

دوب می گوید کبک همچنین انتظار دارد واکسن های Pfizer را بین 21 دسامبر و 4 ژانویه دریافت کند تا 22000 تا 28000 نفر را واکسینه کند.

انتاریو

نخست وزیر داگ فورد می گوید سالمندان آسیب پذیر ، مراقبان و مراقبت های بهداشتی از اولین کسانی هستند که واکسن دریافت می کنند.

بزرگسالان در جوامع بومی ، ساکنان خانه های بازنشستگی و دریافت کنندگان مراقبت های بهداشتی مزمن نیز گروه های اولویت دار محسوب می شوند.

اما ممکن است آوریل باشد تا عکس ها به طور گسترده در دسترس دیگران قرار بگیرند.

ژنرال بازنشسته ریک هیلیر که رهبر گروه واکسن انتاریو است ، می گوید این استان باید بتواند 1.2 میلیون نفر را در طی سه ماه اول 2021 واکسینه کند.

این استان می گوید که در مناطق با بیشترین میزان آلودگی به COVID-19 ، از جمله در مناطق “کنترل” قرمز و خاکستری “قفل” ، واکسن در اولویت قرار خواهد گرفت.

این اعلامیه پس از اعلام گزارش روز دوشنبه انتاریو از 1925 مورد جدید COVID-19 صورت گرفت.

مانیتوبا

مقامات دولتی می گویند که آنها افراد و تجهیزات لازم را برای راه اندازی یک “سایت فوق العاده” در مقیاس بزرگ برای تحویل واکسن به محض دسترسی جمع آوری کرده اند.

نخست وزیر برایان پالیستر می گوید این استان تجهیزات لازم را نیز برای تجویز دو دوز واکسن به هر فرد در استان خریداری کرده است.

اولین فریزر قابل ذخیره سازی واکسن Pfizer در دمای پایین تحویل و نصب شده است که چهار دستگاه دیگر در راه است.

با گسترش عرضه واکسن از طرف دولت فدرال طی ماه های آینده ، این استان می گوید که در تعداد بیشتری از سایت ها ، مانند یک کمپین واکسیناسیون معمول ، مانند تزریق سالانه آنفولانزا ، به طور گسترده تری در دسترس خواهد بود.

بارگذاری…

بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…

ساسکاچوان

نخست وزیر اسکات مو می گوید ساسکاچوان آماده دریافت دوز واکسن Pfizer COVID-19 است ، این استان قرار است برنامه توزیع خود را بعداً اعلام کند.

Moe می گوید این استان دارای یک فریزر بسیار کم دما برای ذخیره محصول است.

واکسیناسیون در یک رویه متلاطم اتفاق می افتد ، با این طرح که تلقیح می شود کارکنان مراقبت های بهداشتی و ساکنان آسیب پذیر ، مانند سالمندان ساکن در خانه های مراقبت طولانی مدت.

آلبرتا

نخست وزیر جیسون کنی می گوید که آلبرتا انتظار دارد واکسن COVID-19 را در هفته اول ژانویه آغاز کند.

بیماران و کارکنان بهداشتی پر خطر در وهله اول آنها را دریافت می کنند.

کنی می گوید که دولت وی یک تیم بین بخشی را هدف قرار داده است تا واکسن ها را از 30 مکان مختلف در استان پخش کند.

دکتر دینا هینشاو ، مدیر ارشد پزشکی آلبرتا ، گفته است که انتظار می رود این استان در اوایل سال جدید 680،000 دوز واکسن COVID-19 دریافت کند ، رقمی که هنوز توسط دولت فدرال تایید نشده است.

بریتیش کلمبیا

افسر بهداشت استان می گوید که بریتیش کلمبیا هفته آینده اولین دوزهای واکسن خود را دریافت می کند ، وی افزود امیدوار است که بهداشت کانادا به زودی استفاده از آن را تأیید کند

دکتر بونی هنری می گوید ، اولین دوزها به کارکنان مراقبت های بهداشتی و بزرگترهایی که در مراقبت های طولانی مدت زندگی می کنند ، تعلق می گیرد.

انتظار می رود مقامات استانی در روزهای آینده اطلاعات بیشتری در مورد شیوع واکسن ارائه دهند.

یوکان

نخست وزیر سندی سیلور می گوید این سرزمین با طرح های مختلف واکسن در حال بحث و گفتگو با سطوح مختلف دولت است.

وی می گوید هدف تهیه واکسن برای افراد مسن و ارائه دهندگان خدمات بهداشتی خواهد بود.

سیلور می گوید جوامع روستایی و دورافتاده نیز باید در مناطق شمالی دارای اولویت باشند ، واقعیتی که وی می گوید بر مقامات فدرال تأکید کرده است.

نخست وزیر می گوید که وی در تلاش برای راهبرد ملی برای توزیع واکسن به سایر رهبران استانی و سرزمینی پیوسته است.

سیلور می گوید واکسن Pfizer به دلیل نیاز به ذخیره سازی سرد می تواند باعث ایجاد مشکلات لجستیکی برای جوامع دوردست شود ، اما این موارد ممکن است در مورد سایر واکسن های در دست تولید صدق نکند.

این گزارش توسط The Canadian Press اولین بار در 8 دسامبر سال 2020 منتشر شد.