منیفولد هوا و کیت مکش – آموزش تیونینگ

در تعریفی تخصصی تر برای ری مپ ، اصلاح و کاهش و افزایش جداول هگزا دسیمال کد نویسی آی سی میکرو ECU یا ECM را که نتیجه آن بهبود کارکرد پیشرانه و تقویت آن است را ريمپ ایسیو گویند. در حقیقت یکی از مهمترین قطعات تیونینگ فنی موتور پژو 405 ، جهت رسیدن به قدرت و شتاب زیاد استفاده از این سیستم می باشد که برای نصب آن نیز به دانش فنی و تخصص نیاز است که پیشنهاد می شود حتما برای این عمل تیون فنی موتور به یک متخصص خبره مراجعه کنید. پژو پارس طوری طراحی شده است که به اصطلاح عامیانه، خوش اسپرت است و با اسپرت کردن آن میتوان ماشین زیبایی داشت. اضافه شدن دیفیوزر به سپر عقب و اسپلیتر به سپر جلو، تغییر گرافیک چراغ های جلو و عقب، رینگ های سایز شانزده براق و کاهش ارتفاع خودرو از جمله تغییرات ظاهری در این نسخه است. اینجاست که خروج سریع و کامل گازهای حاصل از احتراق از سیلندر اهمیت پیدا می کند، چراکه در غیر اینصورت عمل احتراق بازده لازم را نخواهد داشت و حجم گاز ناشی از احتراق در سیکل قبل، فضای درون سیلندر را اشغال کرده و مانع از ورود هوای تازه برای احتراق به صورت بهینه می شود.

ریمپ خودرو نوعی برنامه نویسی در ایسیو خودرو می باشد که به صورت کاملا تخصصی انجام میگیرد . استفاده از کمک قنر با دوام بالاتر و جنس بهتر سبب بهبود عملکرد این قطعه شده و در نتیجه عمکرد کلی پژو پرشیا بهتر می شود. تعویض سپرها قدم بعدی برای تیونینگ پژو پرشیا است. هدرز استیل در هنگام کار بسیار داغ میشود؛ لذا لازم است عایقبندی مناسبی برای آن صورت گیرد تا دمای زیاد آن، به بقیه اجزای موتور آسیب نزند. برای ریمپ ecu بایستی دستگاه تخصصی، کامپیوتر و نرم افزار اورجینال ( مثلا Winols ) را تهیه کرد و در صورتی که با نرم افزار غیر اصل صورت گیرد ، در مواردی ایسیو میسوزد. از جمله اقداماتی که برای برطرف نمودن این مشکل انجام می شود ، صداگیری اتاق پژو 405 می باشد. از سادهترین راهها برای تیونینگ سیستم صوتی پژو پرشیا ، تعویض بلندگوهای کارخانهای با مدلهای باکیفیت بالا است. محوری که چرخ روی آن دوران می کند و روی آن یاتاقان بندی می شود.شغال دست پژو پرشیا یک قطعه لولایی شکل می باشد که مهمترین وظیفه آن تسهیل کردن چرخیدن چرخ ها بر روی محور فرمان می باشد و قابل توجه است بدانید که محور شغالدست ها اغلب سیبک فرمان یا سگ دست می باشد.

استفاده از اکسل دینا پارت برای تیونینگ اکسل پژو پرشیا انتخاب مناسبی می باشد. از طرف دیگر، استفاده از این فیلتر، مانعی بر سر راه عبور جریان هوا ایجاد میکند و از شدت جریان آن، تا حد زیادی میکاهد. تعویض سپرها به رینگهای اسپرت باعث میشود تا آیرودینامیک پژو پارس بهتر شود و در نتیجه این بهبود، قدرت شکستن باد ماشین بیشتر شود. یک مورد بسیار رایج دیگر برای اسپرت کردن پژو پرشیا ، عوض کردن چراغ های ماشین و استفاده از چراغ هایی از جمله هدلایت، زنون و… درغیر اینصورت هم میتونید لوله رو سوراخ بکنید فقط کمتر از قطر شلنگ تهویه سوراخ بکنید تا شلنگ رو کمی به زور بکنید داخلش و محکم بمونه بازم دورش رو آب بندی بکنید با چسب. این کار باعث میشود تا این چرخه دریافت گازهای خروجی و تبدیل آن به هوای ورودی، هیچ اتلاف نیرویی نداشته باشد و افزایش شتاب با راندمان بالایی انجام گیرد. هدرز نیز مانند منیفولد خروجی فابریک خودرو دارای جای سنسور اکسیژن بوده و به راحتی و بدون هیچ دردسری میتوانید آن را پیچ به پیچ نصب نمایید.

ینی سیستم هوای فابریک از کیت مکش بهتره؟ قطعا هر راننده ای دوست دارد که به جای یک صندلی ساده یکی از این صندلی ها را داشته باشد. 3 با هر وصیله ای که نقل اندازه میکنه مثل خطکش آهنی اندازه هارو از روی خمیر روی ورق آهن پیاده میکنیم ! جای قصمیت رو روی خمیر مجود هست بعد از انتقال اندازه لوله به رم یر ساخته شده ! اگر دو توربوشارژر یکسان کنار هم قرار دهید، به آن تویین توربو گفته میشود و اگر از دو توربوشارژر متفاوت (مثلاً یک مدل قوی و یک مدل ضعیفتر) استفاده کنید، بای توربو نامیده میشود. در طی تیونینگ صندلی پرشیا هم به زیباسازی ظاهر و هم به راحتی صندلی برای راننده پرداخته می شود. بع از پیاده کردن با جوش گاز قطعات رو به هم جوش میدیم ! در طی تیونینگ فنی موتور اتومبیل ، با روش هایی همچون افزایش حجم موتور ، تعویض و تغییر تعدادی از قطعات قدرت موتور تقویت کرد و افزایش داد. دوره ها به گونه تهیه شده است تا همه ی افراد بتوانند با مفاهیم تیونینگ و روش های تقویت موتور آشنا شوند.