منابع AP می گویند پیستونز برای استخدام مربی سابق سانز، مونتی ویلیامز به توافق رسیده است

دیترویت (AP) – دیترویت پیستونز در آخرین تلاش خود برای تبدیل شدن مجدد به NBA حرکتی جسورانه انجام داد.

به گفته دو نفر از آشنایان، دیترویت برای به خدمت گرفتن مونتی ویلیامز، سرمربی سابق فینیکس سانز به توافق رسید.

یکی از این افراد که خواست نامش فاش نشود، به دلیل عدم اعلام توافق، چهارشنبه شب به آسوشیتدپرس گفت ویلیامز با یک قرارداد شش ساله موافقت کرد.

فینیکس دو هفته پیش ویلیامز را اخراج کرد، دو سال پس از رسیدن به فینال NBA و یک سال پس از کسب افتخارات مربی سال لیگ.

ویلیامز 51 ساله 63 درصد از بازی های خود را در چهار فصل عادی با سانز برد، اما آنها دو سال متوالی پس از باخت به میلواکی در فینال NBA 2021 در نیمه نهایی کنفرانس غرب حذف شدند.

پیستونز برای رسیدن به این سطح از موفقیت به زودی تحت رهبری ویلیامز هیجان زده خواهند شد.

دیترویت فصل گذشته 17 بازی کمتر از حد NBA را برد و برای چهارمین فصل متوالی 30 درصد یا کمتر از آن را از دست داد.

پیستونز در قرعه کشی پیش نویس شانس خوبی نداشت و برای دومین سال متوالی در مجموع شماره 5 را به دست آورد و فرصتی را برای پیش نویس ویکتور ویمبانیاما از دست داد.

دیترویت که سه بار قهرمان NBA شده است، در 14 سال فقط دو بار در پلی آف حضور پیدا کرده است. پیستونز از سال 2008، زمانی که برای ششمین بار متوالی به فینال های کنفرانس شرق صعود کرد، در طول یک دوره قابل توجه که شامل کسب عنوان قهرمانی NBA در سال 2004 و یک بازی کوتاه برای تکرار قهرمانی بود، در یک بازی پس از فصل پیروز نشدند.

Jaden Ivey و Jalen Duren، منتخب شماره 5 و 13 تابستان گذشته، با بازی خود در فصل گذشته امیدی را برای آینده ایجاد کردند. کید کانینگام، منتخب شماره 1 کلی در سال 2021، پس از انجام تنها 12 بازی، دومین فصل خود را با عمل جراحی ساق پا متوقف کرد.

انتظار می‌رود بویان بوگدانوویچ با میانگین 21.6 امتیاز در دوران حرفه‌ای خود، آیزایا استوارت، جیمز وایزمن و ماروین باگلی بازگردند.

تیم جوان با چند بازیکن باتجربه در چرخش، یک رهبر ثابت شده روی نیمکت خواهد داشت.

ویلیامز 367-336 در 9 فصل به عنوان سرمربی NBA با رکورد 29-27 پس از فصل است. او یک دوره پنج ساله با نیواورلئان پلیکانز داشت که در سال 2015 با رکورد 173-221 و دو بازی پلی آف او را اخراج کرد.

در حالی که ویلیامز در سال 2016 در تیم اوکلاهما سیتی تاندر کمک مربی بود، همسرش، اینگرید، بر اثر جراحات ناشی از یک تصادف اتومبیل که در آن توسط یک SUV که پس از از دست دادن کنترل از خط مرکزی عبور کرده بود، از ناحیه سر به شهادت رسید.

___

تیم رینولدز، نویسنده بسکتبال AP در دنور در این گزارش مشارکت داشت.

___

AP NBA: https://apnews.com/hub/NBA و https://twitter.com/AP_Sports

به مکالمه بپیوندید

گفتگوها نظرات خوانندگان ما است و مشمول این است کد رفتار. ستاره این نظرات را تایید نمی کند.