فرماندار تنسی به زندانی محکوم به اعدام موقتاً تعلیق می کند

NASHVILLE – بیل لی ، فرماندار تنسی ، به یک زندانی محکوم به اعدام موقتاً از اعدام مجازات کرد.

لی بعد از ظهر جمعه بیانیه کوتاهی صادر کرد و گفت که “به دلیل چالش ها و اختلالات ناشی از بیماری همه گیر COVID-19” تا 9 آوریل به پرویز پین تعلیق می دهد.

پین چهارمین زندانی است که به دلیل ویروس در سال جاری بازپرداخت شده است. لی در ماه ژوئیه یک مورد را به هارولد نیکولز اعطا کرد و دادگاه عالی تنسی دو حکم قبلی را برای اسکار اسمیت و بایرون بلک صادر کرد.

قرار بود پین در تاریخ 3 دسامبر به دلیل کشته شدن چاقو کریستوفر و دختر 2 ساله اش ، لسی جو ، با خنجر کشته شود. پسر کریستوفر ، نیکلاس که در آن زمان 3 ساله بود نیز چاقو خورده بود اما زنده مانده بود. پین ، که سیاه پوست است ، به پلیس گفت که او در ساختمان آپارتمان کریستوفر برای دیدار با دوست دخترش بوده است که با شنیدن قربانیان ، که سفید پوست بودند ، سعی کرد به آنها کمک کند. او گفت با دیدن یک پلیس سفیدپوست وحشت کرد و فرار کرد.

قاضی شهرستان شلبی ، پائولا اسکهان ، در ماه سپتامبر حکم داد که آزمایش DNA بر روی چاقویی که به عنوان سلاح قتل ، پارچه دستشویی و سایر شواهد استفاده می شود ، باید انجام شود. اسكاهان تصميم گرفت كه مدارك بايد به آزمايشگاه كاليفرنيا كه توسط وكلاي دفاع استخدام شده است ، براي انجام آزمايش سريع و بدون هزينه براي اين ايالت ارسال شود. نتایج آزمایشات DNA در انتظار است.

در زمان محاکمه پین ​​، آزمایش DNA از شواهد در دسترس نبود و هیچ آزمایشی در پرونده وی انجام نشده است. درخواست قبلی آزمایش DNA در سال 2006 به دلیل حکم دادگاه عالی تنسی که پس از آن لغو شده بود ، رد شد.

وکیل منطقه شلبی ، امی ویریچ با درخواست DNA مبارزه کرد. وی گفت ، حتی اگر DNA شخص دیگری بر اساس شواهد پیدا شود ، این امر باعث تبرئه پین ​​نخواهد شد زیرا هیچ نشانه ای از زمان باقی ماندن DNA شخص دیگر وجود ندارد.

ویریچ در ماه اکتبر گفت که 30 سال ، پین “سعی کرده است از آنچه در آن روز انجام داده فرار کند.”

وكلاي پين نيز گفته اند كه وي نبايد اعدام شود زيرا وي از نظر ذهني ناتوان است و دادگاه عالي آمريكا گفته است كه اعدام افرادي كه از نظر ذهني دچار نقص هستند ، قانون اساسي آمريكا را نقض مي كند.

قانون ایالتی راهی برای افرادی که قبلاً محکوم شده اند راهی برای بازگشایی پرونده و اثبات نقص عقلی ندارد. مجلس نمایندگان ایالتی تنسی قول داده است که این تغییر را تغییر دهد ، در اوایل این هفته لایحه ای تنظیم می کند که به پین ​​و دیگران فرصتی برای اثبات معلولیت خود در دادگاه می دهد.

كلی هنری ، وكیل پین ، گفت: لی در به تأخیر انداختن اعدام حق داشت.

هنری در بیانیه ای با اشاره به بیماری همه گیر گفت: “آوردن شاهدان به زندان برای آنها ، کارمندان و زندانیان ناامن است.” “این وقت اضافی به قانونگذار تنسی این فرصت را می دهد تا قانون دو طرفه را تصویب کند تا ادعاهای آقای پین و دیگران درباره معلولیت ذهنی در دادگاه مورد رسیدگی قرار گیرد.”

بارگذاری…

بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…

___

خبرنگار آدریان سانز از ممفیس ، تنسی به این داستان کمک کرد.