“سخت ترین لحظه”: اولویت دولت ساسکاچوان مهار COVID-19 است

رجینا – دولت حزب نخست وزیر اسکات مو ساسکاچوان می گوید که در تلاش است استان “زندگی و معیشت” مردم را حفظ کند زیرا این استان با بدترین شیوع COVID-19 از زمان بروز همه گیر شدن جنگ می کند.

ستوان فرماندار راسل میراستی روز دوشنبه سخنرانی تخت سلطنت را آغاز كرد و جلسه جدید قانونگذاری را آغاز كرد و به سیاستمداران دور از نظر جسمی ماسك پوشیده و پشت میزهای احاطه شده به سپرهای جدید پلکسی گلاس به ارزش 12000 دلار نشست.

در این سخنرانی مشخص شد که مهمترین اولویت دولت مهار شیوع ویروس است.

سخنرانی گفت: “ساسکاچوان سخت ترین لحظه همه گیر تاکنون را تجربه کرده است.”

“همزمان با این که ما در تلاش برای محافظت از جان مردم هستیم ، دولت من همچنین در حال محافظت از معیشت است. ما می توانیم هر دو را انجام دهیم و خواهیم داشت. “

علاوه بر دستورات بهداشت عمومی اخیراً اضافه شده که ظرفیت در اماکن عمومی را به 30 نفر محدود می کند و بیشتر ورزشهای گروهی را برای سه هفته آینده ممنوع می کند ، دولت گفت “در صورت لزوم موارد بیشتری نیز اضافه خواهد شد.”

در این سخنرانی همچنین جزئیات چگونگی برنامه ریزی دولت برای تحقق وعده های انتخاباتی که مو قبل از انتخاب مجدد حزب خود در ماه اکتبر داده بود ، بود.

اولین قانونی که در جلسه دو هفته ای معرفی می شود مربوط به اعتبار مالیات نوسازی خانه خواهد بود.

دولت مو همچنین در نظر دارد قانونی وضع کند که به کسانی که در یک خانه اجاره ای مورد حمله جنسی قرار گرفته اند ، اجازه می دهد اجاره طولانی مدت را بشکنند. و قانونی وضع خواهد شد که از قربانیان قاچاق انسان بیشتر حمایت می کند.

این سخنرانی همچنین با چند پیام تشکرآمیز آشنا آغاز شد.

“از مردم ساسکاچوان متشکرم که برای مهار بیماری همه گیر COVID-19 با هم همکاری کردند. چند ماه گذشته برای همه استان ما دشوار بوده و هنوز روزهای چالش برانگیزی در پیش رو داریم. “

در ادامه با تکان دادن کسانی که “در سیستم مراقبت های بهداشتی ما – پزشکان ، پرستاران ، تکنسین ها ، داروسازان ، آشپزها ، نظافتچی ها ، کارگران نگهداری و دانشجویان ، داوطلبان و بازنشستگان حمایت کننده از تلاش” بودند.

برخی از این عبارات دقیقاً همان عباراتی بود که مو در طی یک سخنرانی تلویزیونی در بهار استفاده کرد ، زمانی که او اعلام کرد تجارت غیر ضروری می تواند دوباره شروع به کار کند و منحنی COVID-19 مسطح شود.

در آن زمان ، ساسکاچوان 326 مورد تایید شده از کل COVID-19 را ثبت کرده بود. روز دوشنبه ، این استان 325 مورد جدید را در یک روز اعلام کرد که در مجموع 8،239 مورد عفونت است.

مو در سخنرانی آوریل گفت: “چند هفته گذشته برای همه دشوار بود.”

“از همه کسانی که در سیستم مراقبت های بهداشتی ما کار می کنند متشکرم. پزشکان ، پرستاران ، فن آوران و داروسازان. آشپزها ، نظافتچی ها و کارگران نگهداری. دانشجویان ، داوطلبان و بازنشستگانی که به نیروی کار بازگشته اند. “

هر دو آدرس همچنین از “کارگرانی که غذا و بسته ها را به خانه های ما می رسانند تشکر می کنند. کامیون داران وسایل خود را در حال حرکت نگه می دارند … کارگران خدمات تضمین می کنند که ما از برق ، گرما و آب تمیز برخوردار هستیم. “

دبیر مطبوعاتی وزارت معارف گفت كه كارگران همان ستایش را دارند كه در بهار داشتند زیرا شایسته آن است.

بارگذاری…

بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…

جولی لگوت به مطبوعات کانادا گفت: “از آنجا که ساسکاچوان با افزایش پرونده های قضایی روبرو است و فشار بیشتری به همین کارگران وارد می کند ، گفتن تشکر امروز خصوصاً در واقعه ای به اندازه سخنرانی تاج و تخت اهمیت بیشتری پیدا می کند.”

“استفاده از زبان مشابه تصدیق این موضوع است که همین کارگران به طور مداوم در برابر چالش های COVID-19 ایستاده اند و همچنان شایسته تشکر ما برای این کار هستند.”

این گزارش توسط The Canadian Press اولین بار در تاریخ 30 نوامبر سال 2020 منتشر شد