روغن موتور مناسب زانتیا 2021 و 1800(مشخصات و خرید)

نوع پلاک, پلاک ملی … سلام خسته نباشین ببخشید من میخواستم موتور زانتیا 2000سی سی رو رو یه پژو 2000 مدل پایین نصب کنم بعدا برای تعویض پلاک و کارهای قانونی مشکل نمیشه ؟ شاید تنها جانشین غیررسمی زانتیا که اندکی طعم موفقیت چشید را بتوان رنو مگان مونتاژی پارس خودرو دانست. این واشر سرسیلندر منساب برای خودرو های پژو 405 , پژو 405 GLX , پژو پارس , سمند , سمند EL ، سمند سورن ، سمند سورن ELX ، سمند SE ، سمند LX ، دنا ، دنا پلاس، زانتیا 1800 و تمام خودرو هایی که موتور XU7 دارن هست. درواقع زانتیا در تعاریف کلاس بندی خودروها در دسته لیفت بک ها قرار می گیرد. هنوز هم مدل های کارکرده زانتیا در بازار دست دوم ها انتخاب بسیاری از افراد پیر و جوان هستند که نمی خواهند گزینه های چینی یا ایرانی صفر کیلومتر را انتخاب کنند. به خصوص درهای عقب که از درهای جلو هم بلندترند.

حتا در پروژه فیس لیفت ایرانی این خودرو (زانتیا ۲) هم کسی جرئت نکرد که به طراحی عقب زانتیا دست بزند. برای ایجاد حس اسپرت بیشتر، چراغ ترمز سوم هم به روی درِ صندوق انتقال یافته است. چراغ های عقب به شکل دو مستطیل کشیده هستند که در عین سادگی، ظاهری دلنشین به نمای عقب زانتیا بخشیده اند. سر پلوس زانتیا از نوع چینی را فراتر از ۴۰۰ هزار تومان می فروشند. ما در سال های اخیر خودروهای زیادی را به دلیل پاره شدن تسمه تایم تعمیر کردیم و این ناشی از بی کیفیت بودن تسمه تایم است در حالی که در مدل های قبل از سال ۸۵ تسمه تایم به راحتی حتی تا ۷۰ هزار تا هم کار می کرد. فضای کابین اپتیما هم مانند سوناتا جادار و راحت است. لذا توجه صرف به ایمنی فعال یعنی جلوگیری از برخورد احتمالی که با استفاده از سیستم هایی مانند ایربگ،ABS،ESP و… دراین مدل نیز از موتور ۲ لیتری که قدرت آن به ۷۰۰ اسب بخار افزایش پیدا کرده بود همراه سیستم انتقال نیرو به هر چهار چرخ استفاده شده بود. از سمت دیگر با اینکه قدرت موتور مگان از زانتیا کمتر است، مصرف کمتری دارد؛ به طوری که مگان در هر ۱۰۰ کیلومتر سیکل ترکیبی ۸ لیتر بنزین و زانتیا در همین مسیر ۹ لیتر مصرف میکند.

خرید موتور زانتیا 3000 برای خودروهایی همانند پژو ، زانتیا ، سمند ، پرشیا و از این دست خودروها توصیه میشود ، چراکه قدرت موتور فوق العاده همراه با گشتاور عالی بر روی تمامی خودرو ها ارائه میکند. حتا عرضه نسل جدید C5 هم نتوانست مرحمی بر زخم نسل اول شود و همچون برنامه عرضه پژو ۴۰۷ از سوی «ایران خودرو»، فروش نیو C5 هم به تعدادی اندک در شهرهای بزرگ محدود شد. همان زه های روی سپرها بر روی درها هم به چشم می خورند که البته با نوارهای باریک کرومی تزئین شده اند. البته این شرایط برای تندر 90 نیز وجود دارد و به همین دلیل صحبت هایی که انجام می دهیم در مورد تیپ E2 آن است که طرفداران زیادی دارد و خودرو صفر کیلومتر آن در بازار موجود است. به عنوان مثال خودروی سیتروئن زانتیا در بدو ورود به بازار به دلیل مشکلی در اتصالات صندلی جلو و تغییر شکل بیش از حد سقف هنگام برخوردهای شدید، در آزمایش NCAP تنها 1/5 ستاره کسب کرد. در سال ۱۹۹۸، سیتروئن اقدام به معرفی فیس لیفتی جدید از این خودرو کرد که تحت عنوان ” زانتیا فاز ۲ ” به خط تولید آمد. در سال ۱۹۹۸ سیتروئن اقدام به معرفی فیس لیفتی جدید از زانتیا کرد.

طراحی داخلی زانتیا دقیقاً به سبک یک سدان خانوادگی دهه نودی است. این سبک طراحی سبب شده است که بدنه زانتیا کمترین مقاومت را در برابر فشار هوا داشته باشد. سیتروئن، زانتیا، زانتیا چپی زانتیا چپی فروش به بالاترین قیمت … البته لازم و ضروری است تا نیروهای امنیتی حفاظتی از تجهیزات مناسب و به روز بهره ببرند. مشکل جوش آوردن و آسیب به سرسیلندر در مدل های 86 به بالا بسیار یافت می شود که البته دوگانه سوزها بیش از بقیه به این نقیصه دچار می شوند. در صورتی که زانتیا به خوبی نگهداری شود و از نظر فنی مشکل نداشته باشد، تجربه شتاب 10.5 ثانیهای با این خودرو دور از انتظار نخواهد بود. بنابراین توقف تولید زانتیا خلاف بسیاری از خودروهای مونتاژی نه به دلیل تحریم، بلکه از روی مفاد قرارداد بود. درحالی که به دلیل کسب امتیاز پایین در تست های ایمنی مؤسسه یورو انکپ زانتیا نتوانست در اروپا و بسیاری از بازارها خوش بدرخشد، در ایران تبدیل به اسطوره ای پوشالی شد که ویژگی ها و توانایی هایش وردِ زبان کوچک و بزرگ بود. بهترین روغن موتور برای زانتیا 1800 کدام است؟

برای کسانی که هر گونه نگرانی در مورد دقیقا کجا و همچنین راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از موتور زانتیا ، شما احتمالا می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.