رئیس پلیس ایالت پس از شلیک به اعتراض مکزیک ، بیرون رفت

شهر مکزیکو – رئیس پلیس ایالت Quintana Roo در کارائیب مکزیک در اثر ادامه تیراندازی در اثر تظاهرات اعتراضی در مقصد تعطیلات کانکون ، رانده شده است.

فرماندار کارلوس خواکین سه شنبه شب گفت که آلبرتو کاپلا سمت خود را ترک خواهد کرد و دادستان های ایالت “یک تحقیق عمیق” درباره تیراندازی در خارج از ساختمان شهر کنکون در روز دوشنبه انجام می دهند. کاپلا انکار کرده بود که مأمورانش شلیک نکردند ، اما بعداً این که “شش افسر اسلحه گرفتند” احمقانه نامید.

بلافاصله مشخص نبود که آیا خواکین هاکس در برخی مواقع احتمال بازگشت کاپلا را باز گذاشته است یا خیر. خواکین گفت در حالی که تحقیقات و دادستان ها و امور داخلی پلیس به پایان رسید جدایی کاپلا از کار را پذیرفته است.

خواکین در ویدئویی در شبکه های اجتماعی گفت: “من به عنوان فرماندار عذرخواهی عمومی را برای بی لیاقتی پلیس که از دستورات من پیروی نکرده اند” انجام دادم. وی گفت که هشت نفر زخمی شده اند که دو نفر آنها از ناحیه گلوله زخمی شده اند.

خواکین در ابتدا پلیس شهرداری کانکون را مقصر دانست. در پی این حادثه ، كنكون رئیس پلیس خود را بركنار كرد. وی گفته بود که پلیس محلی در حالی که معترضین سعی در ورود به تالار شهر داشتند به هوا شلیک می کرد.

مجموعه فمینیستی کوینتانا رو نیز خواستار اخراج کاپلا شد. از نظر فنی ، پلیس شهر تحت فرماندهی نیروهای دولتی قرار دارد.

تظاهرات عصر دوشنبه در اعتراض به قتل های اخیر زنان در کوئینتانا رو ، ایالتی که کانکون واقع شده است فراخوانده شد. در اوایل روز ، دادستان ها اعلام کردند که جسد یک زن 20 ساله حدود دو روز پس از مفقود شدن در کنکون پیدا شده است. در مجموع 58 زن در 9 ماه اول سال در این ایالت کشته شدند ، اگرچه انگیزه ها در اکثر موارد دلیل جنسیت نبود.

یک روزنامه نگار در میان تعداد نامشخصی از مجروحان هنگام حمله معترضین برای فرار با شلیک گلوله ها بود.