در دانمارک، سیب زمینی روی پل کلید باعث خرابی می شود

کپنهاگ، دانمارک (AP) – پلیس اعلام کرد، یک راننده کامیون 57 ساله روز پنجشنبه پس از اینکه بارهای سیب زمینی روی یک پل کلیدی که دو جزیره دانمارکی را به هم وصل می کند، ریخته شده بود، بازداشت شد. راننده به ظن ایجاد خطر بی احتیاطی برای زندگی بازداشت شد.

کنت تانکویست، سخنگوی پلیس گفت که اولین نشت در سمت غرب پل استوربالت در ساعت 6:35 صبح (0435 GMT) گزارش شد. این پل جزیره ای را که پایتخت آن کپنهاگ در آن قرار دارد به بقیه دانمارک متصل می کند.

Tanquist افزود که یک حادثه مشابه مدت کوتاهی بعد در سمت شرق رخ داد.

او گفت: «عجیب به نظر می رسد. ما روی دو فرضیه کار می کنیم: یا یک تصادف است یا کاری است که عمدا انجام شده است.»

پلیس اعلام کرد که جاده ها لغزنده شده است و از رانندگان خواست تا به آرامی رانندگی کنند. به گفته اداره راه دانمارک، خطوط خودرو در دو طرف پل تقریباً 18 کیلومتری (11.2 مایلی) و پیوند تونل بین جزایر فونن، جایی که اودنسه – سومین شهر بزرگ دانمارک – در آن قرار دارد، و نیوزیلند گزارش شده است. ، جایی که کپنهاگ نشسته است.

پخش کننده عمومی دانمارک DR خاطرنشان کرد که نشت سیب زمینی در همان روزی رخ داد که پارلمان دانمارک قانونی را برای مالیات کامیون های دیزلی که بارهای سنگین را حمل می کنند تصویب کرد.

این اقدام جدید با اعتراض رانندگان کامیون مواجه شده است. در هفته‌های اخیر، آنها به‌طور مسالمت‌آمیز بزرگراه‌ها و جاده‌های اصلی را در سراسر کشور مسدود کردند و مدعی شدند که مالیات معیشت آنها را ناپایدار می‌کند. اکثریت در پارلمان دانمارک استدلال می کنند که این امر حیاتی است زیرا استفاده مداوم از کامیون های گازوئیل و گازوئیل از نظر زیست محیطی ناپایدار است.

از سال 2025، رانندگان وسایل نقلیه گازوئیل و گازوئیل بیش از 3.5 تن (7، 716 پوند) به ازای هر کیلومتر رانندگی (نیم مایل) 1.3 کرون (0.19 دلار) مالیات خواهند گرفت.

به مکالمه بپیوندید

گفتگوها نظرات خوانندگان ما است و مشمول این است کد رفتار. ستاره این نظرات را تایید نمی کند.