در داخل کمپین، انتخاب رنگ‌های پیشتازان رقابت‌های شهرداری تورنتو

هر کمپین انتخاباتی یک طرح رنگی دارد، اما تنها یکی از این دسته از کاندیداهای شهرداری، «شروع کننده گفتگو» است.

آنا بایلائو، مشاور سابق شورای شهر… سبز؟ یا زرد است؟

تیم خودش نمی تواند تصمیم بگیرد – و به گفته مدیر کمپین انتخاباتی او تام آلیسون، این دقیقاً نکته است.

“گفتم این به من احساس بسیار خوبی نسبت به این رنگ می دهد. و مردم طوری به من نگاه می کردند که من دیوانه هستم. من گفتم، من آن تنش را می خواهم. من می‌خواهم مردم در مورد زرد یا سبز بودن آن با هم بحث کنند. یک مکالمه را شروع می کند. و این همان چیزی است که سیاست، به ویژه سیاست شهرداری در مورد آن است.»

طرح رنگی برای یک نامزد در هر انتخاباتی بخشی از تمرین برندسازی است، اما شاید هیچ جا به اندازه انتخابات شهرداری فرصتی برای فرو رفتن عمیق در کاتالوگ پنتون وجود نداشته باشد. حداقل، مانند تورنتو، که در آن هیچ وابستگی حزبی وجود ندارد و بنابراین هیچ پایبندی به قرمز لیبرال سنتی، آبی محافظه کار و نارنجی NDP وجود ندارد.

جاناتان رز، رئیس بخش مطالعات سیاسی دانشگاه کوئینز، می‌گوید: «شما می‌خواهید خود را در این زمینه متمایز کنید و فقط یک حزب خاص را هدف قرار ندهید». من فکر می‌کنم این یک تلاش آگاهانه برای تلگراف کردن آنهاست که فقط به یک منافع سیاسی خاص وابسته نیستند.»

در میان شش نامزد پیشرو در نظرسنجی‌های شهرداری از بین 102 نام، هیچ رنگ نارنجی یا قرمزی دیده نمی‌شود – بایلائو که یک لیبرال است و در گذشته از رنگ قرمز استفاده کرده است، و همچنین Mitzie Hunter MPP سابق لیبرال و همچنین قابل توجه است. اولیویا چاو، نماینده سابق حزب ملی دموکراتیک خلق.

با این حال وجود دارد زیاد رنگ آبی – و نه فقط از نامزدهای راستگرا. کارولین کین، دانشیار ارتباطات حرفه‌ای در دانشگاه متروپولیتن تورنتو، که متخصص زیبایی‌شناسی و زیبایی‌شناسی است، می‌گوید: این ممکن است تا حدی به این دلیل باشد که آبی فقط یک سایه محافظه‌کار نیست، بلکه رنگ شهر تورنتو و سایر نهادهای دولتی است. مطالعات رنگ

کین می‌گوید: برخی از نامزدها از جمله جاش متلو، براد برادفورد و هانتر، اعضای فعلی شورای شهر، تفاوت‌هایی با آنچه که او به‌عنوان یک «آبی دولتی» هوشیار و منطقی می‌بیند، دارند – آبی اصلی که کمی با خاکستری یا سیاه رنگ شده است.

جاش متلو طبق کمپین او: ماتلو آبی و فیروزه ای. به گفته این خبرنگار: آبی دریایی، آبی. برای یک برنامه تطبیق رنگ رایگان: آبی نیمه شب تیره، آبی تخم مرغی رابین

کاترین جانسون، رئیس ارتباطات متلو، می‌گوید: «ما می‌خواستیم مطمئن شویم که جاش را به‌عنوان فردی که از خودش مطمئن است، نشان می‌دهیم که نشان می‌دهد او کیست… قابل دسترس، جسور، قوی و جذاب است». علاوه بر لهجه فیروزه ای روی آبی تیره، آنها مواد کمپین همچنین از رنگ زرد روشن و مرجانی برای تأکید بر پیوند «TO» با نام تجاری شهر که در زمان شهردار سابق جان توری همه جا حاضر شد، استفاده کنید.

میتزی هانتر. طبق کمپین او: دو سایه آبی. به گفته این خبرنگار آبی سلطنتی و لاجوردی. برای یک برنامه تطبیق رنگ رایگان: آبی برقی غنی و سرولین تیره

تلاش آگاهانه ای برای اجتناب از رنگ قرمز برای هانتر صورت گرفته است که در عوض در آغوش گرفته است سایه های غیر حزبی و “دوستانه” آبی. Charmain Emerson، رئیس ارتباطات Hunter، گفت: «ما رنگ‌هایی می‌خواستیم که گرم باشند، که دعوت کنند… وقتی در مورد مدیر عامل بودن بزرگترین شهر کشور صحبت می کنید، می خواهید بتوانید فراگیر بودن را نشان دهید.

مارک ساندرز طبق کمپین او: نشان پلیس آبی و طلایی. به گفته این خبرنگار: زعفران آبی اولترامارین و خاموش. برای یک برنامه تطبیق رنگ رایگان: Saint Patrick Blue and Gamboge

کین یکی از طرفداران است گرادیان آبی به طلایی مارک ساندرز، رئیس سابق پلیس، یک تغییر خلاقانه در مورد “آبی دولتی” به کار گرفته شده است. او گفت که طلا او را به یاد خطوط زردی می اندازد که فاصله ایمن را روی سکوهای مترو نشان می دهد و حس امنیت و اجتماع را برمی انگیزد.

ایده کمپین ساندرز ساده تر بود: رنگ آبی و طلایی را از لوگوی پلیس تورنتو بگیرید. آن‌ها احساس می‌کردند آبی رنگ امنیت عمومی، ثبات است – و بله، نشانه‌ای از ساندرز بود که در گذشته برای محافظه‌کاران استانی شرکت می‌کرد. در مورد اینکه چرا گرادیان؟ در وب سایت، چشم را به دکمه اهدای بسیار مهم هدایت می کند.

اولیویا چاو. طبق کمپین او: Pantone 2613C و Pantone 3272C. به گفته این خبرنگار: بنفشه و سبزه. برای یک برنامه تطبیق رنگ رایگان: بیزانس و فیروزه ای تیره.

بنفش اولیویا چاو کین می گوید، شدید و گرم است. “این بیشتر یک فرد مردمی را نشان می دهد، در حالی که تنوع و زنانگی را نیز جشن می گیرد.”

تیم چاو رنگ بنفش را به عنوان رنگی پیشرو در تورنتو می‌بیند که در کمپین انتخاباتی اوسما مالیک، عضو شورا که اخیراً انتخاب شده، نشان داده شده است. چاو در کمپین شهرداری خود در سال 2014 نیز از بنفش سلطنتی استفاده کرد، اما این سایه کمتر آبی است و آنها زرد را با لهجه‌ای سبز رنگ «روشن و خوش‌بینانه» عوض کرده‌اند تا نشان دهند این کمپین جدیدی است – یک کمپین معتبرتر برای چاو.

برد برادفورد. طبق کمپین او: سایه های پر جنب و جوش آبی، سبز و آبی. به گفته این خبرنگار: آبی پتالو، لیمویی، سبزآبی. برای یک برنامه تطبیق رنگ رایگان: Dark Cerulean، June bud، Verdigris

“برای براد این در مورد نمایش انرژی خود است. دنیس متیوز، دوست و مشاور برادفورد و یکی از علاقه‌مندان به تبلیغات سیاسی محافظه‌کاران، می‌گوید: بنابراین، به رنگ‌ها، حرکت، همه انواع مختلف قطعات که با هم می‌آیند فکر می‌کنید. رنگ‌ها روشن هستند و زاویه کلمات نشان‌دهنده «اقدامات» و «تغییر نسلی» است که با انتخاب مردی تقریباً نیمی از سن سلفش اتفاق می‌افتد (زمینه برادفورد «توری اما سریع‌تر» بوده است).

برادفورد قبلا از آبی آبی استفاده کرده است در کمپین‌های شورایی‌اش برای سوارکاری سواحل-ایست یورک، و متیوز می‌خواست از رنگ‌های سنتی حزب اجتناب کند، زیرا شهردار بعدی باید رأی‌هایی فراتر از طرفداران یک حزب سیاسی به دست آورد.

لهجه سبز لیمویی برادفورد تند و تازه است – به گفته متخصص رنگ، کین، سبز نمادی از تجدید است.

آنا بایلائو. طبق کمپین او: Safety Green یا Zesty Yellow. به گفته این خبرنگار: Chartreuse، حداقل حضوری. برای یک برنامه تطبیق رنگ رایگان: Electric Lime

بنابراین رنگ امضای Bailão سبز است یا زرد؟ پاسخ هر دو است. آلیسون آن را زرد پر زرق و برق می نامد (تکان دادن به مینی کوپر خود، ماشینی که در آن سایه می آید) اما دیگران آن را سبز ایمنی می نامند، مانند جلیقه ای با دید بالا که در یک کارگاه ساختمانی پوشیده می شود. بنابراین، هم نشانه ای از ایمنی است – بلکه انتخاب رنگی کم «ایمن» در میان بلوزهای سنتی تر است.

او اذعان می کند که یک چالش پیش بینی نشده این است که یافتن لباس یا لوازم جانبی در این رنگ برای نامزد آسان نیست. وقتی یکی از خبرنگاران ستاره فاش کرد که لباسی در این سایه دارد، آلیسون – به شوخی یا نه به شوخی – پرسید که آیا ممکن است برای قرض گرفتن در دسترس باشد.

علیشاه هاشم گزارشگر مقیم تورنتو است که امور شهرداری و شهرداری را برای ستاره پوشش می دهد. از طریق ایمیل با او تماس بگیرید: [email protected] یا او را در توییتر دنبال کنید: @alysanmati

به مکالمه بپیوندید

گفتگوها نظرات خوانندگان ما است و مشمول این است کد رفتار. ستاره این نظرات را تایید نمی کند.