دانشجویانی که با اخراج مواجه می‌شوند، در دفتر CBSA تجمع کردند

Lovepreet Singh احساس کرد که چیزی درست نیست وقتی که نماینده آموزش او از هند به او گفت که در اولین روز مدرسه خود در کالج لمبتون در کانادا حاضر نشود، و دلیل آن مشکل ثبت نامش بود.

برخلاف توصیه مامور، این دانشجوی بین‌المللی 30 ساله در سپتامبر 2017 به پردیس میسیساگا مدرسه رسید و سعی کرد با ثبت نام خود در برنامه مدیریت پروژه مشکل را حل کند.

در کمال تعجب، دولت لمبتون به او گفت که اطلاعات پذیرش یا سابقه پرداخت شهریه او را ندارند. چند ماه بعد، او به پردیس اصلی کالج در سارنیا دعوت شد و در آنجا با مقامات آژانس خدمات مرزی کانادا ملاقات کرد.

“آنها به من گفتند، “نماینده شما هزینه ها را پرداخت نکرده است. نماینده شما فقط یک پیشنهاد جعلی به شما داده است. سینگ که در سال 2018 پس از اینکه به دلیل استفاده از سند اصلاح شده برای ورود به کانادا غیرقابل قبول تشخیص داده شد، گفت: شما کلاهبرداری شده‌اید.

اکنون، پنج سال بعد، پس از اینکه سینگ یک برنامه دیپلم دو ساله را در کالج دیگری در مونترال به پایان رساند و زندگی خود را در اینجا ساخت، قرار است سینگ در 13 ژوئن اخراج شود.

لاوپریت سینگ، دانشجوی بین المللی، با اخراج به هند روبه رو است.

از آخر هفته گذشته، او و حدود یک دوجین دانشجوی بین‌المللی هندی دیگر – که همگی ادعا می‌کنند که یک نامه پذیرش جعلی توسط ماموران آموزشی مختلف به آنها ارائه شده و در نتیجه با حذف قریب‌الوقوع مواجه شده‌اند – در مقابل دفتر آژانس مرزی در جاده فرودگاه در سال 2018 کمپ زده‌اند. میسیساگا.

در میان گرمای شدید ظهر جمعه، بیش از 300 هوادار به تظاهرات پیوستند و شعار «ما عدالت می‌خواهیم» سر دادند و از مارکو مندیچینو، وزیر امنیت عمومی و شان فریزر، وزیر مهاجرت، خواستند تا اخراج دانشجویان را متوقف کنند.

گورپریت سینگ که خود یک دانشجوی سابق بین‌المللی از هند و اکنون مقیم دائمی است، قبل و بعد از کار خود به عنوان مکانیک خودرو از چادر بازدید کرده است تا در همبستگی با دانشجویان آسیب دیده بایستد.

این بومی پنجاب گفت که دانشجویان بین المللی کسی جز خودشان در کانادا ندارند و برای شنیدن صدایشان به حمایت زیادی نیاز دارند.

من در آن زمان دانشجوی بین المللی بودم. من چیزی نمی دانستم. این دانش آموزان قربانی کلاهبرداری هستند. آنها اسناد جعلی را ایجاد نکردند. سینگ که در سال 2015 برای تحصیل در کالج سنتنیال آمده است، گفت: آنها به نمایندگان خود و سیستم مهاجرتی کانادا ایمان داشتند.

آنها مدرسه را تمام کردند و در کانادا سخت کار کردند. برخی از آنها سالهاست که اینجا هستند. آنها در این کشور سرمایه گذاری زیادی کرده اند. این کاناداست که به آنها ورودی دروغین داده است. اگر آن اسناد جعلی بود، باید در سال 2017 و 2018 به آنها می گفتند.

بر توییتر هفته گذشتهوزیر مهاجرت گفت که دولت “کمک های عظیم دانشجویان بین المللی به کشور ما” را می شناسد و متعهد به حمایت از قربانیان کلاهبرداری است.

برای روشن شدن: تمرکز ما بر شناسایی مجرمان است، نه مجازات قربانیان. فریزر نوشت: قربانیان کلاهبرداری فرصتی برای نشان دادن وضعیت خود و ارائه شواهد برای حمایت از پرونده خود خواهند داشت.

ساروم رو از اتحادیه دانشجویان مهاجر، یک گروه مدافع مردمی، گفت که برخی از دانشجویان قبلاً در برابر دادگاهی مستقل حاضر شده اند که توصیه آژانس مرزی مبنی بر اخراج آنها را تایید کرده است. رو گفت که نامه های پذیرش “توسط این استخدام کنندگان آموزش دکتری شده اند، اما دانش آموزان کسانی هستند که مجازات می شوند …

“در حال حاضر راه حل روشنی وجود دارد و آن این است که دانش آموزان را در برنامه منظم سازی برای مهاجران غیرمجاز که 17 ماه پیش از سوی نخست وزیر جاستین ترودو وعده داده شده بود، قرار دهیم تا آنها بتوانند بمانند.”

Lovepreet Singh که پدرش کشاورز است، گفت: «والدین من تمام پس‌اندازهای زندگی خود را صرف حمایت مالی از تحصیل من در کانادا کرده‌اند تا بتوانم آینده بهتری در اینجا داشته باشم. حالا این رویا از بین رفته است.

“خیلی شرمنده ام.”

نیکلاس کیونگ یک خبرنگار ساکن تورنتو است که موضوع مهاجرت را برای استار پوشش می دهد. او را در توییتر دنبال کنید: @nkeung

به مکالمه بپیوندید

گفتگوها نظرات خوانندگان ما است و مشمول این است کد رفتار. ستاره این نظرات را تایید نمی کند.