دادستان های اصلاح طلب در شمال ویرجینیا با چالش های اولیه روبرو هستند

فیرفکس، ویرجینیا (AP) – در چهار سال پس از روی کار آمدن دادستان‌های اصلاح‌طلب در شمال ویرجینیا، آنها همواره با انتقاداتی مواجه بوده‌اند، از محافظه‌کارانی که آنها را به عنوان «دادستان‌های سوروس» خون‌ریز می‌خوانند تا قضاتی که ادعا می‌کنند از آنها سوء استفاده می‌کنند. اختیار

اکنون، از آنجایی که این دادستان‌ها برای انتخاب مجدد در انتخابات سال آخر ویرجینیا آماده می‌شوند، رقبا در انتخابات مقدماتی دموکرات‌ها در ماه آینده، دستور کار اصلاحات را به چالش نمی‌کشند. در عوض، آنها نیز خود را به عنوان اصلاح طلب معرفی می کنند.

تحلیلگران سیاسی به دنبال سرنخ هایی در مورد احساسات رأی دهندگان در آستانه انتخابات میان دوره ای و ریاست جمهوری ویرجینیا هستند. امسال، رقابت‌های دادستانی ممکن است نشان دهد که رأی‌دهندگان چه احساسی نسبت به جرم دارند، سه سال پس از اعتراضات به بی‌عدالتی نژادی که هم به مترقی‌ها انرژی داد و هم واکنش محافظه‌کاران را برانگیخت.

استفان فارنزورث، استاد علوم سیاسی در دانشگاه مری واشنگتن، نسبت به نتیجه گیری گسترده از انتخابات مقدماتی که از نظر تاریخی تنها برش محدودی از رای دهندگان را تشکیل می دهد، هشدار داد. با این حال، او گفت که اگر رای دهندگان اصلاحات را رد کنند، قابل توجه خواهد بود.

او گفت: “اگر مدیران فعلی نتوانند آن بخش از رای دهندگان را متقاعد کنند که دستور کار اصلاحات، دستور کار پیگیری است، پس این یک علامت هشدار برای حزب دمکرات است.”

در سطح ملی، دادستان های اصلاحات پس از انتخابات اولیه خود موفقیت های سیاسی متفاوتی داشته اند. در سانفرانسیسکو، رای دهندگان، دادستان منطقه چسا بودین را به دلیل افزایش نگرانی ها درباره جرم و جنایت فراخواندند. کیم گاردنر، وکیل دادگستری سنت لوئیس، در اوایل ماه جاری استعفای خود را در میان فشارهای جمهوری خواهان اعلام کرد و در شیکاگو، کیم فاکس، دادستان ایالت کوک، ماه گذشته گفت که او به دنبال یک دوره دیگر نخواهد بود.

اما در سال 2022، دادستان‌های اصلاح‌طلب در دالاس و ایندیاناپولیس علی‌رغم مخالفت‌های سخت در انتخابات مجدد پیروز شدند. و در سال 2021، لری کراسنر از فیلادلفیا، نماد جنبش اصلاح عدالت کیفری، برای دومین بار پیروز شد.

در همین حال، نژادهای ویرجینیا ممکن است بینش بیشتری نسبت به نظرات رای دهندگان حومه شهر فراهم کند. رقبای اصلی، تا کنون، دستور کار اصلاحات را پذیرفته اند. حتی اد ناتال، که به عنوان یک دموکرات “عقل سلیم” نامزد می شود و بیشتر به خاطر نمایندگی افسران پلیس متهم به سوء رفتار اصلاح طلبان در حال حاضر در قدرت شناخته می شود، به دنبال این بوده که ردای اصلاح طلب را در آغوش بگیرد.

ناتال در پاسخ به این سوال که آیا او خود را یک اصلاح طلب می داند، گفت: «مطمئنا، چرا که نه؟»

او گفت که از تلاش‌ها برای یافتن جایگزین‌هایی برای زندان برای مجرمان غیرخشونت‌انگیز که با مشکلات اعتیاد و سلامت روان سروکار دارند، حمایت می‌کند.

مشکل، به گفته ناتال و دیگر رقبای اصلی، سوء مدیریت امور روزمره است. آنها به جابجایی دفاتر و انتقاد قربانیان جنایت و قضات اشاره می کنند که پرونده ها به دلیل عدم پیروی از رویه دادستان ها دچار مشکل شده اند.

ناتال گفت: «در دادگاه نسبت به نحوه رسیدگی به این پرونده ها ناامیدی زیادی وجود دارد.

رقیب ناتال، وکیل فیرفکس مشترک المنافع، استیو دسکانو، که چهار سال پیش پس از کنار گذاشتن یکی از مدیران قدیمی، برنده شد، گفت که انتقادات سوءمدیریت بی اساس است. او گفت که در حالی که مشکلاتی وجود داشته است، منتقدان از بازنگری گسترده دفتر او ناتوان هستند.

دسکانو گفت: «برگرداندن دهه‌ها سیاست بد، دهه‌ها بی‌عدالتی بیش از یک دوره طول می‌کشد.

مسابقه ناتال با دسکانو یکی از سه مسابقه در شمال ویرجینیا، منطقه حومه ای ثروتمند خارج از پایتخت کشور است. در شهرستان آرلینگتون، نزدیک‌ترین منطقه به منطقه کلمبیا، جاش کاچر رئیس سابق خود، پریسا دهقانی تفتی را به چالش می‌کشد. و در حومه بیرونی شهرستان لودون، وکیل الیزابت لنکستر، بوتا بیبراج را به چالش می کشد.

مقامات فعلی می گویند تلاش رقبا برای ترسیم خود به عنوان اصلاح طلبان توخالی است. در شهرستان لودون، بیبراج می گوید که حمایت مخالفانش از طرف جمهوری خواهانی است که به دنبال جلوگیری از اصلاحات بوده اند.

بیبراج گفت: «ما در واقع از زمان ورود به دفتر کار را انجام دادیم. “پس وقتی این رقبای‌ها می‌گویند من یک اصلاح‌گر واقعی هستم، خوب، چه کار کردی؟”

لنکستر گفت اعتبار اصلاحات او قوی است. او بیش از یک دهه به عنوان یک مدافع عمومی کار کرد و در یک گروه ضربتی که پیگرد قانونی نوجوانان را اصلاح کرد، خدمت کرد. او گفت که توسط اعضای وکالت شهرستان که از سوءمدیریت در دفتر دادستانی ناامید شده اند، استخدام شده است.

او گفت: “به عنوان یک وکیل 18 ساله شهرستان لودون، این شرم آور است، و اصلاحات عدالت کیفری را بد نام می کند و من را عصبانی می کند.”

مقامات فعلی نه تنها از سوی مخالفان خود، بلکه در بسیاری از موارد از سوی قضات دادگاه های خود با انتقاد روبرو هستند. در شهرستان آرلینگتون، برخی از قضات از دادستان دهقانی تفتی می‌خواهند که توضیحاتی کتبی ارائه کنند و توضیح دهند که چرا اتهامات متهمان را کنار می‌گذارند.

دهقانی تفتی گفت: پاسخ به جای او نیست، بلکه داوران است.

او با اشاره به اینکه دو نفر از معاونان او اکنون به عنوان قاضی در آرلینگتون انتخاب شده اند، گفت: یک نیمکت جدید بگیرید.

رقیب او، کاچر، دهقانی تفتی را به دلیل ناتوانی در ایجاد روابط با قضات، پلیس و کارکنان خود که اصلاحات واقعی را خنثی کرده است، مقصر دانسته است.

او ماه گذشته در یک مناظره گفت: «من هم تجربه و هم روابطی برای ارائه اصلاحات واقعی و عدالت واقعی دارم.

به گفتگو بپیوندید

گفتگوها نظرات خوانندگان ما است و مشمول این است کد رفتار. ستاره این نظرات را تایید نمی کند.