جدیدترین: استرالیا ممنوعیت خروج از کشور را تمدید کرد

کانبرا ، استرالیا – استرالیا در حال تمدید ممنوعیت خود برای کشتی های مسافرتی بین المللی و استرالیایی ها است که به استثنای شرایط استثنایی از کشور خارج می شوند ، برای سه ماه دیگر تا ماه مارس تمدید می کند.

این تمدید اعلام شده روز سه شنبه به این معنی است که با وجود کاهش موارد COVID-19 در کشور جدا شده ، اعلامیه اضطراری امنیت زیستی انسانی حداقل یک سال ادامه خواهد داشت.

استرالیا از زمان ابتلا به بیماری همه گیر ، شدیدترین محدودیت های مرزی در جهان را وضع کرده است و به این ترتیب اکثر شهروندان و ساکنان دائمی این کشور مجبور به درخواست مجوز و اثبات شرایط استثنایی در صورت نیاز به ترک کشور هستند.

استرالیا کشوری 26 میلیون نفری است. آخرین آمارهای دولت نشان داد که روز دوشنبه تنها 1618 مورد COVID-19 فعال وجود دارد که 30 نفر از آنها در بیمارستان ها آلوده شده اند.

هزاران استرالیایی به دلیل ممنوعیت سفر که برای جلوگیری از آوردن ویروس به خانه توسط مسافران طراحی شده است ، مراسم تشییع ، عروسی و تولد بستگان را از دست داده اند.

___

شکست ویروس:

– انگلیس واکسن COVID-19 را به عنوان ساعتهای جهانی در معرض دید عموم قرار می دهد

– ایالات متحده فرصتی را برای قفل کردن دوزهای بیشتر واکسن Pfizer از دست داد

– میلیون ها آمریکایی گرسنه برای اولین بار به بانک های مواد غذایی مراجعه می کنند

– تیم بهداشتی بایدن نگاه اجمالی به استراتژی COVID-19 وی ارائه می دهد

– سالها تحقیق زمینه را برای عکسبرداری سریع COVID-19 فراهم کرد

___

پوشش AP را در https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic و https://apnews.com/Und UndingingtheOutbreak دنبال کنید

___

آنچه اتفاق می افتد در اینجا است:

پکن – مقامات بهداشتی در چنگدو سه مورد دیگر از ویروس کرونا را شناسایی کردند که در آخرین شیوع ، کل شهر جنوب غربی چین را به 5 مورد رسانده است.

کمیسیون بهداشت استان سیچوان روز دوشنبه گفت که یکی از بیماران نوه 20 ساله زن و شوهری است که عفونت آنها روز یکشنبه اعلام شد. دو نفر دیگر زنان 68 و 71 ساله بودند که به عنوان دو مورد اصلی به عنوان کشاورز توصیف شده بودند و در همان منطقه چنگدو ، لودو زندگی می کردند.

از صبح روز دوشنبه ، بیش از 24000 نتیجه آزمون برگردانده شده است ، فقط چهار مثبت. این کمیسیون پرونده چهارم مثبت را بیشتر در این باره حساب نکرد.

چین به طور کلی شامل افرادی نیست که آزمایش مثبت داشته باشند اما در مجموع علائمی ندارند.

___

اسلام آباد – پاکستان گزارش داده است که طی 24 ساعت گذشته 89 مورد ویروس کرونا ویروس جدید گزارش شده است که یکی از بالاترین بالاترین میزان در یک روز از زمان شیوع بیماری همه گیر است.

همچنین روز سه شنبه نیز 2،885 مورد دیگر در 24 ساعت گذشته گزارش شده است. تعداد کل موارد COVID-19 در کشور از زمان ابتلا به این بیماری همه گیر 423 هزار و 179 مورد با 8 هزار و 487 مورد مرگ است.

___

ملل متحد – مجمع عمومی سازمان ملل متحد قطعنامه ای را تصویب کرد که 27 دسامبر را به عنوان روز جهانی آمادگی همه گیر اعلام می کند تا توجه جهانی را به لزوم تقویت اقدامات جهانی برای جلوگیری از بیماری های همه گیر مانند COVID-19 اعلام کند.

قطعنامه ای که روز دوشنبه با اجماع توسط نهاد جهانی 193 عضو تصویب شد ، “نگرانی شدید در مورد تأثیرات ویرانگر بیماریهای عفونی و اپیدمی بزرگ ، که به طور گسترده ای توسط بیماری ویروسی کرونا (COVID-19) در زندگی انسان نشان داده شده است.”

اپیدمی ها “در توسعه اجتماعی و اقتصادی درازمدت” ویرانی ایجاد می کنند و بحران های بهداشتی ایجاد می کنند که “تهدید سیستم های بهداشتی بیش از حد کشیده شده ، زنجیره های عرضه جهانی را مختل می کند و باعث از بین رفتن نامناسب معیشت مردم … و اقتصاد فقیرترین ها می شود. و آسیب پذیرترین کشورها “، در این قطعنامه آمده است.

این مجمع بر ضرورت داشتن سیستم های بهداشتی قوی تأکید کرد و ابراز نگرانی عمیق کرد که بدون توجه بین المللی “همه گیری های آینده می توانند از نظر شدت و جاذبه از شیوع قبلی عبور کنند.”

این سازمان از سازمان بهداشت جهانی سازمان ملل متحد خواسته است تا رعایت روز جهانی آمادگی همه گیر را تضمین کند تا از انتقال و تبادل اطلاعات ، دانش علمی و بهترین روش ها در زمینه پیشگیری و پاسخ به اپیدمی ها در سطح محلی ، ملی ، منطقه ای و بین المللی اطمینان حاصل کند.

___

پکن – مقامات پس از کشف دو مورد ویروس جدید در آنجا ، آزمایش ویروس کرونا را انجام داده و برخی از مکان ها را در شهر چنگدو در جنوب غربی چین قفل کرده اند.

مقامات بهداشتی چنگدو موارد را به عنوان یك زن 69 ساله شناسایی كردند كه وضعیت وی وخیم گزارش شده است و شوهر 71 ساله وی كه هنوز علائمی از خود نشان نداده است.

مقامات در یک کنفرانس خبری دوشنبه شب گفتند که آنها هنوز در حال تحقیق در مورد منبع عفونت در مرکز استان سیچوان و بزرگترین شهر هستند که نسبتاً از طریق شیوع بیماری همه گیر نشده است. با این حال ، نمونه های گرفته شده در آپارتمان زوجین نشانگر وجود ویروس در هفت مکان مختلف ، از جمله در دستگیره درها ، کلیدهای روشنایی و غذا در یخچال است ، که نشان دهنده “درجه بالایی از آلودگی” است ، زو شیائوپینگ ، مسئول وظیفه ویروس کرونا در استان به نقل از نیرو در یک خبر خبری دولت گفته شده است.

بارگذاری…

بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…

دولت گفت که پنج مکان در منطقه لودو چنگدو بسته شده است ، از جمله یک بیمارستان ، یک مدرسه و یک بازار عمده فروشی و بیش از 21000 نفر تا عصر دوشنبه آزمایش شده اند.

چین در مجموع 12 مورد جدید را در روز سه شنبه گزارش داد ، از جمله این دو مورد در چنگدو و 10 مورد از خارج از کشور آورده شده است که در مجموع چین با 4634 مرگ به 86،646 رسیده است. بیمارستان ها 280 نفر را برای COVID-19 معالجه می کنند در حالی که 219 نفر دیگر پس از آزمایش مثبت ویروس بدون نشان دادن علائم ، به طور جداگانه تحت نظر قرار می گیرند.

___

TALLAHASSEE ، فلوریدا – مقامات فلوریدا در حال تحقیق درباره هک ادعا شده در سیستم واکنش اضطراری ایالت ، روز دوشنبه به خانه زنی که در اوایل سال جاری از شغل خود به عنوان متصدی اطلاعات COVID-19 اخراج شده بود ، یورش بردند.

وزارت اجرای قانون فلوریدا گفت که ربکا جونز ، که به دلیل اظهارنظرهای غیرمجاز عمومی درباره داده ها در ماه مه اخراج شد ، از اوایل نوامبر هنگامی که شخصی به طور غیرقانونی به سیستم بهداشتی هشدار اضطراری ایالت دسترسی پیدا کرد ، تحت تحقیق قرار گرفت.

جونز در ماه مه پس از طرح سوال در مورد داده COVID-19 در فلوریدا از سمت خود اخراج شد. او چندین بار مورد توبیخ قرار گرفت و سرانجام به دلیل نقض سیاست وزارت بهداشت با اظهارات عمومی در مورد اطلاعات ، از کار اخراج شد.

وی از زمان اخراج خود ، رسانه های اجتماعی را با پست هایی در انتقاد از فرماندار جمهوری خواه رون دسانتیس و آژانس های دولتی او روشن کرده است. ماه ها او سعی کرده خود را به عنوان قربانی تبلیغ کند که به دلیل گفتن حقیقت اخراج شده است ، گرچه هیچ مدرکی دال بر ادعاهای او وجود ندارد.

در اوایل همه گیری ، جونز پست های وبلاگی را نوشت و با رسانه ها تماس گرفت و محققان ابراز تردید در مورد اعتبار داده ها کردند اکنون که او دیگر در آن نقش نیست. وی گفت که مدیران دپارتمان بهداشت از او خواسته اند که اطلاعات را دستکاری کند تا تصویری روزبه تر ایجاد کند و او عقب رانده است. این داده ها بسیار مهم بود زیرا استاندار در تلاش بود تا تصمیماتی بسیار بحث برانگیز در مورد بازگشایی اقتصاد فلوریدا اتخاذ کند.

مقامات بهداشت ایالتی با دقت اطلاعات هر مسئله ای را به شدت تکذیب می کنند.

بر اساس بیانیه FDP ، ماموران پس از دریافت شکایتی از وزارت بهداشت در مورد دسترسی غیرمجاز به سیستم هشدار اضطراری خود ، حکم جستجو را در خانه Tallahassee خود تحویل دادند.

سخنگوی گرتل پلسینگر در بیانیه ای گفت: “نمایندگان معتقدند كه شخصی در محل اقامت در دادگاه Centerville به طور غیرقانونی به سیستم دسترسی پیدا كرده است.”

___

آلباما – آلاباما روز دوشنبه رکورد بیش از 2،000 بیمار COVID-19 را در بیمارستان های ایالتی ثبت کرد زیرا برخی از امکانات به دلیل به تأخیر انداختن اقدامات غیر اورژانسی در میان کمبود کارکنان آغاز شده است.

2079 بیمار در بیمارستان های ایالتی با COVID-19 وجود داشتند – با توجه به شماره های ایالتی از وزارت بهداشت عمومی آلاباما ، اولین بار این تعداد از 2000 سال شروع شیوع بیماری به بیش از 2000 نفر رسیده است. دکتر دون ویلیامسون ، افسر بهداشت ایالتی سابق که اکنون ریاست انجمن بیمارستان آلاباما را بر عهده دارد ، گفت که حداقل سه بیمارستان به دلیل تعویق انداختن پرسنل ، به تعویق انداختن اقدامات غیر اورژانسی را آغاز کرده اند.

وی گفت: “نگرانی واقعی من این است که من هنوز چیزی برای شکستن اختلاف بین اکنون و عبور از کریسمس نمی بینم. این نگرانی واقعی من است و صادقانه می گویم که من به طور فزاینده ای ناامید شده ام که چرا تمایل به ماسک زدن برای افراد بسیار دشوار است. “

“انتخابات به پایان رسید. دیگر نباید سیاسی باشد. مردم در حال مرگ هستند و ما می توانیم از این بهتر عمل کنیم. “

ویلیامسون گفت که وجود پرسنل یک نگرانی اساسی است. وی گفت: برخی از تاسیسات تا حدود 100 کارمند با COVID-19 دارند.

___

هریسبورگ ، پایتخت – تام ولف ، فرماندار پنسیلوانیا ، روز دوشنبه هشدار داد که ویروس کرونا در سراسر ایالت بیداد می کند و به زودی می تواند بیمارستان های طاقت فرسا را ​​مجبور به شروع مراجعه به بیماران کند.

ولف آن را “یک سناریوی خطرناک و ناراحت کننده” می داند که اگر مردم گامی برای کاهش سرعت انتشار بر نداشته باشند ، به واقعیت تبدیل می شود. وی گفت محدودیت های اضافی همه گیری ممکن است در راه باشد اما درمورد اینکه دولت وی چه مواردی را بررسی می کند توضیح نداد در حالی که تأیید کرد موارد موجود هنوز کارساز نبوده اند.

ولف گفت: گسترش کنترل نشده ویروس در تمام مناطق ایالت به این معنی است که توافق نامه های تقسیم منابع در بیمارستان ها به زودی شروع به خراب شدن می کند و آنها را مجبور به شروع مراقبت های سهمی می کند.

با این حال ، استاندار همه بازگشت به انواع محدودیت های ایالتی را که در بهار اعمال کرده بود ، هنگامی که مدارس تعطیل شد ، هزاران مشاغل غیر ضروری را تعطیل کردند و همه 12.8 میلیون پنسیلوانیایی تحت اقامت بودند ، رد کرد. سفارش منزل.