جدول زمانی رویدادهایی که منجر به استیضاح کن پکستون، دادستان کل جمهوری خواه تگزاس شد

آستین، تگزاس (AP) – جدول زمانی وقایعی که منجر به استیضاح سه دوره دادستان کل جمهوریخواه تگزاس، کن پکستون، 60 ساله، شنبه شد. رای مجلس نمایندگان تگزاس تحت کنترل جمهوری‌خواهان همچنین به معنای تعلیق فوری پکستون از سمت خود است.

2015

پکستون پس از بیش از یک دهه حضور در مجلس قانونگذاری تگزاس به عنوان دادستان کل منصوب می شود. او توسط هیئت منصفه بزرگ در زادگاهش در نزدیکی دالاس به اتهام ارتکاب جرم به اوراق بهادار متهم به فریب سرمایه گذاران در یک استارت آپ فناوری شده است. او در دو مورد جنایت خود بی گناه است، اما هنوز هیچ محاکمه ای انجام نشده است. پکستون یک صندوق دفاع قانونی باز می کند و 100000 دلار از مدیر اجرایی که شرکتش توسط دفتر او به دلیل کلاهبرداری در Medicaid تحت بازرسی قرار داشت می پذیرد. یک بازنشسته آریزونا 50000 دلار به صندوق کمک می کند و پکستون بعداً پسر اهدا کننده را برای یک شغل عالی استخدام می کند که با اخراج او پس از نمایش پورنوگرافی کودکان توسط مرد در جلسه ای به پایان می رسد.

2020

چند تن از دستیاران ارشد پکستون به اف بی آی درباره این نگرانی می گویند که دادستان کل از اختیارات دفتر خود برای کمک به اهدا کننده ثروتمند و توسعه دهنده املاک آستین، نیت پل، با یک امپراتوری آشفته املاک و مستغلات سوء استفاده کرده است. اف‌بی‌آی تحقیقاتی را آغاز می‌کند و خانه پل را تفتیش می‌کند، اما او متهم نشده است. پکستون و وکلای او تخلف را رد کرده اند. پکستون، که با یک سناتور ایالتی ازدواج کرده است و به عنوان یک جنگجوی صلیبی برای اهداف حقوقی محافظه‌کار مسیحی وجهه ملی به دست آورده است، به کارکنان می‌گوید که با زنی رابطه داشته است که بعداً مشخص شد، برای پل کار می‌کرده است. در اظهاراتی، پل می گوید که او زن را به توصیه پکستون استخدام کرده است. هشت دستیار که پکستون را به اف‌بی‌آی گزارش کردند، اخراج یا استعفا می‌دهند و چهار نفر بعداً بر اساس قانون افشاگران تگزاس شکایت کردند.

فوریه 2023

پکستون موافقت می کند که دعوای افشاگران را برای 3.3 میلیون دلار از پول مالیات دهندگان حل و فصل کند که نیاز به تصویب قانون دارد. مقامات وزارت دادگستری در واشنگتن تحقیقات مربوط به فساد را به عهده می گیرند و پرونده را از دادستان های فدرال در تگزاس حذف می کنند.

23 مه 2023

اعضای کمیته تحقیقات عمومی مجلس نمایندگان به رهبری جمهوری خواهان فاش کردند که تحقیقات مربوط به فساد در مورد پکستون ماه هاست که بی سر و صدا ادامه داشته است.

24 مه 2023

تحقیقات کمیته، پکستون را به ارتکاب جنایات متعدد در دفتر – از جمله جنایات متهم می کند. این اتهامات شامل اتهامات بی شماری در ارتباط با معاملات او با پل، از جمله تلاش های ادعایی برای مداخله در دعاوی سلب حق اقامه دعوی و صدور نظرات حقوقی نادرست به نفع پل، و اخراج، آزار و اذیت و مداخله با کارکنانی است که آنچه را که در جریان است، گزارش می دهند. اتهامات رشوه خواری از آنجا ناشی می شود که گفته می شود پل زنی را که پکستون با او رابطه نامشروع داشت در ازای کمک حقوقی به کار گرفته است، و گفته می شود که پل هزینه تعمیرات گران قیمت خانه پکستون را پرداخت کرده است. پکستون به طور کلی هرگونه تخلف را رد می کند. کمیته جلسه استماع روز چهارشنبه را بدون اقدام به یافته ها و بدون بیان اینکه آیا توصیه ای برای استیضاح یا توهین پکستون امکان پذیر است یا خیر پایان داد.

25 مه 2023

این کمیته با رای اتفاق آرا توصیه می کند که وکیل ارشد ایالتی در 20 ماده از جمله رشوه، عدم تناسب مقام و سوء استفاده از اعتماد عمومی استیضاح شود.

26 مه 2023

کمیته مجلس نمایندگان گفت که این درخواست خود پکستون برای دریافت بودجه دولتی برای حل و فصل دعوای افشاگر بوده است که باعث پیشنهاد استیضاح شد. پرداخت 3.3 میلیون دلار باید توسط مجلس نمایندگان تصویب شود و داد فیلان، رئیس جمهوری خواه، گفته است که فکر نمی کند مالیات دهندگان باید این صورت حساب را پرداخت کنند. پکستون از حامیان خود می‌خواهد تا زمانی که مجلس نمایندگان روند استیضاح او را آغاز کند، اعتراض کنند. او روند استیضاح را به‌عنوان «تئاتر سیاسی» که «به خانه تگزاس خسارات پایداری وارد می‌کند» تقبیح کرد و به ادعاهای قبلی‌اش اضافه کرد که این اقدام تلاشی برای سلب حق رای از رأی‌دهندگانی است که او را در ماه نوامبر به قدرت بازگرداندند.

27 مه 2023

149 نماینده مجلس نمایندگان تگزاس به استیضاح پکستون رای دادند. در تگزاس، یک مقام استیضاح شده به طور خودکار از سمت خود تعلیق می شود تا در انتظار محاکمه در سنا باشد.

به مکالمه بپیوندید

گفتگوها نظرات خوانندگان ما است و مشمول این است کد رفتار. ستاره این نظرات را تایید نمی کند.