تویوتا یاریس 2021 رونمایی شد – زومیت

۳لیتری بهره می برد که قادر به تولید۲۲۷اسب بخار قدرت است کیربکس ۵سرعته دستی و۴سرعته اتوماتیک بر روی این خودرو قابل سفارش بوده و گیربکس۴سرعته اتوماتیک آن از عملکرد خوبی برخوردار است هر چند که در مسیرهای سراشیبی و یا سبقت های ناگهانی کمی دیر اقدام به تعویض دنده کرده و کند عمل می کند اما استهلاک پایینی داشته و عمر آن بسیار بالاست گیربکس ماکسیما نیز قابلیت تعویض دنده به صورت دستی را نداشته و تنها باید با فرمان دادن به پدال گاز نیاز هایتان را بر طرف کنید. در بیانیهی رسمی مزدا آمده است: «بهعنوان یکی از اقدامات از میان چند راهکار، نتیجه گرفتیم که THS بهترین راهحل برای پاسخگویی به نیازها و الزامات هر منطقه است. تویوتا یاریس ۲۰۲۰ اولین مدل این شرکت است که با پلتفرم GA-B متعلق به خانواده TNGA ساخته شده است، که نتیجه آن بهبود عملکرد دینامیکی این خودرو است، که دلیل آن هم مرکز ثقل پایینتر و ساختار محکمتر است.

این کراس اور جمع و جور کاملا برقی است و موتور برقی آن توان تولید 201 اسب بخار قدرت را دارد. جیپ این خودرو را با موتور نسبتا قوی 6 سیلندر 3.6 لیتری که توان تولید 285 اسب بخار را دارد، به بازار عرضه کرده است. این دو موتور بنزینی و برقی در مجموع ۱۱۴ اسب بخار نیرو تولید میکند که از طریق یک جعبه دنده CVT به چرخهای جلو منتقل میشود. نیروی تولید شده توسط پیشرانه نیمه الکتریکی پریوس از طریق گیربکس پیشرفته E-CVT به چرخهای جلو منتقل میگردد. استحکام بیشتر، مرکز ثقل پایین و طراحی هوشمندانه از جمله مزایای پلتفرم جدید تویوتا بوده و طبق اعلام تویوتا آن را به ایمنترین خودروی جهان در کلاس خود تبدیل کرده است. شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت این مدل ۹.۷ ثانیه و شتاب ۸۰ تا ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت آن ۸.۱ ثانیه است، که دو ثانیه از مدل قبلی بهتر است.

موتور اصلی به تنهایی توان ۹۱ اسببخار و گشتاور ۱۲۰ نقد و بررسی تویوتا یاریس 2015 نیوتنمتر تولید میکند. هاچبک جمعوجور مزدا ۲ در کنار تویوتا یاریس در شمال فرانسه ساخته میشود و جایگزین مزدا ۲ فعلی خواهد شد که از سال ۲۰۱۴ میلادی به فروش میرسد و از هیچ موتور الکتریکی بهره نمیبرد. در واقع، از هر نظر که به یاریس توجه کنید، یک خودروی کوچک و جمعوجور است که رانندگی با آن در شهرهای شلوغ یک مزیت بزرگ است. تویوتا آکوا همیشه قیمتی پایین تر از پریوس داشته و مصرف سوختی پایین تر از آن را هم ثبت کرده است، پس به این ترتیب، تویوتا آکوا نسخه ای اقتصادی از تویوتا پریوس است که برای مصارف شهری کاربرد دارد. در پاسخ به این سوال باید گفت که تویوتا یاریس در بخشهای کیفیت و دوام، ایمنی و راحتی، طراحی ظاهری، امکانات، عملکرد فنی و پیشرانه یک لیتری پرتوان به همراه سامانه هیبریدی و همچنین عرضه نسخه GR به خوبی نظر هیات داوران را به خود جلب کرد.

اتحادیه اروپا برای کاهش میزان مصرف سوخت، در سال ۲۰۱۹ استانداردی را برای متوسط میزان انتشار دیاکسیدکربن برای شرکتها وضع کرد که بر اساس آن تولیدکنندگان برای کسب مجوز فروش محصولات خود در این منطقه باید آن را رعایت کنند. همچنین در مقایسه با یاریس اصلی ، کراس اوور آن بزرگتر است و فضای بیشتری برای سرنشینان دارد. مدلهای پایه کرولا کراس در تایلند با پیشرانه ۱.۸ لیتری بنزینی که قدرت ۱۴۰ اسبی و گشتاور ۱۷۵ نیوتون متری دارند عرضه خواهند شد. خودروهای محبوبی از جمله کمری و آوالون، پریوس و RAV4 و کرولا از همین پلتفرم تویوتا استفاده میکنند. ثبتنام برای دریافت شاهین از تابستان سال ۹۹ آغاز شد. این دومین پیروزی برای تویوتا یاریس به شمار میرود زیرا پیش از این و در سال 2000 نیز این اتومبیل عنوان بهترین خودروی سال اروپا را به خود اختصاص داده بود. پس از معرفی این خودرو در سال ۲۰۱۱ در نمایشگاه ژاپن، حالا دومین نسل از آکوا معرفی شده است تا موفقیت های فروش نسل قبل را ادامه دهد. اتوکار (Autocar) به نقل از توضیحات رسمی مزدا، بهعنوان «الگوی عرضه شده توسط سازندهی قطعات اصلی (OEM) برپایهی Yaris THS (سیستم هیبریدی تویوتا)» اشاره دارد که قرار است طی دو سال آینده در تولیدات مزدا بهکار گرفته شود.