تورنتو اقدامات جدیدی را با اولویت حمل و نقل در خیابان های طولانی خیابان های کینگ و کوئین در نظر می گیرد

اقدامات با اولویت حمل و نقل مانند موارد نصب شده برای پروژه آزمایشی خیابان کینگ ممکن است به بخش طولانی تری از کینگ برسد و در کوئین استریت نیز اعمال شود شهر برنامه 10 ساله برای بهبود خدمات در مسیرهای شلوغ اتوبوس و تراموا.

در گزارشی که چهارشنبه آینده به کمیته اجرایی شهردار جان توری رفت ، کارکنان حمل و نقل شهری برنامه هایی را برای افزایش خدمات TTC در 20 راهرو در سراسر تورنتو با استفاده از ابتکاراتی مانند اولویت سیگنال ، خطوط حمل و نقل اختصاصی یا اختصاصی و حذف یا محدود کردن پارکینگ در خیابان ارائه می دهند.

هزینه نیمه دوم برنامه شبکه ترانزیت سطحی ، برنامه ریزی شده برای سالهای 2021 تا 2024 ، 62 میلیون دلار برآورد شده است.

براساس این گزارش ، هدف اصلی این شهر استفاده از شبکه جاده ای تورنتو برای جابجایی بیشترین افراد ممکن در دوره های شلوغ است. این یادداشت یادآوری می کند که از آنجا که وسایل نقلیه ترانزیتی افراد بیشتری نسبت به اتومبیل ها حمل می کنند ، اولویت دادن به اتوبوس ها و اتومبیل های خیابانی “به طور مثر در دستیابی به کارآمدترین استفاده از فضای موجود در جاده ها کمک می کند.”

این شهر در حال حاضر نصب خطوط اختصاصی اتوبوس را در اولین راهرو ، خیابان اگلینتون شرقی ، بین جاده بریملی و پردیس دانشگاه تورنتو اسکاربورو آغاز کرده است.

خیابان های جین ، خیابان استیلز وست ، خیابان فینچ شرقی و خیابان دافرین در صف های بعدی برای دریافت خطوط اتوبوس در سال های آینده قرار دارند.

در مراحل بعدی ، این شهر قصد دارد اقدامات تقویت ترانزیت در کینگ و کوئین را بررسی کند که می تواند محدودیت های ترافیکی نصب شده در یک مسیر 2.6 کیلومتری کینگ بین خیابانهای باتورست و جارویس در سال 2017 را نشان دهد.

این پروژه به عنوان یک خلبان 1.5 میلیون دلاری آغاز شد و علی رغم مخالفت برخی از صاحبان مشاغل محلی ، در سال 2019 رای گیری برای دائمی شدن آن انجام شد ، پس از آنکه کارمندان گزارش دادند 17 درصد افزایش سوار شدن حمل و نقل به کینگ را ایجاد کرد.

در گزارش جدید ، کارکنان حمل و نقل می نویسند که با توجه به موفقیت آن پروژه ، این شهر باید “گسترش بیشتر اولویت حمل و نقل در امتداد کینگ” را بررسی کند و “برنامه های مشابه اولویت حمل و نقل در سایر راهروهای تراموا مانند کوئین” را بررسی کند.

بخش کارمندان کینگ برای اقدامات جدیدی در نظر گرفته شده است که تقریباً هشت کیلومتر از خیابان رونسسوالس تا پارک وی دره دون امتداد دارد ، و بخش ملکه حدود 14 کیلومتر از رونسسوالس تا خیابان ویکتوریا پارک امتداد دارد.

اینکه دقیقاً چه تدابیری در کوئین ، کینگ و خیابانهای دیگر نصب می شود ، با مطالعه بیشتر تعیین می شود. طراحی دقیق برای ملکه و پادشاه برای سال 2027 و نصب آن برای سال 2028 برنامه ریزی شده است.

راهروهایی که قرار است قبل از آن اقدامات اولویت ترانزیت را دریافت کنند ، شامل خیابان های لارنس خیابان شرقی ، خیابان فینچ وست ، خیابان شپارد ، جاده دون میلز-بلوار دیل میلز-خیابان پاپه ، پارک ویکتوریا و خیابان کیل هستند.

دیوید کوپر ، مشاور حمل و نقل مستقر در تورنتو با شرکت Leading Mobility ، این طرح را ستود. وی گفت: “شهر بسیار متکی به ترانزیت سطحی است و باید زمینه تمرکز برای سرمایه گذاری باشد.”

بیماری همه گیر باعث افت شدید تقاضای TTC شده است اما سواری در مسیرهای اتوبوس و تراموا نسبت به شبکه مترو به سطح قبل از COVID نزدیکتر است.

کوپر گفت که نه تنها پیشرفت های ترانزیت سطح نسبتاً ارزان خواهد بود ، بلکه با اجازه دادن به آژانس برای اجرای کارآمدتر خدمات ، باعث صرفه جویی در هزینه TTC می شود. این مهم خواهد بود زیرا انتظار می رود TTC در نتیجه COVID-19 با مشکلات طولانی مدت درآمد روبرو شود.

کوپر گفت: “بهبود مسیرهای سطحی” یکی از مقرون به صرفه ترین راه های ایجاد ترانزیت در شهر است.

Shelagh Pizey-Allen ، مدیر اجرایی گروه حمایت از حمل و نقل TTCriders ، گفت که شهر باید سریعتر حرکت کند. وی خاطرنشان کرد که در حالی که هیئت مدیره TTC در ماه ژوئیه به هدف 2021 برای اجرای خطوط اتوبوسرانی در استیلز ، فینچ و دافرین رأی داد ، گزارش شهر برنامه ریزی آنها برای سال 2023 یا بعد از آن است.

بارگذاری…

بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…

“خطوط با اولویت ترانزیت قرار است بخشی از یک واکنش فوری همه گیر باشد. TTCriders از شورای شهر می خواهد که برای افزایش ظرفیت حمل و نقل و بهبود ایمنی سوارکار هر کاری ممکن را انجام دهد.

سخنگوی TTC استوارت گرین گفت که آژانس از پیشنهاد شهر پشتیبانی می کند که براساس برنامه های خدمات خود TTC بنا شده است. وی گفت: “هر آنچه به ما اجازه می دهد خدمات خود را به مشتریان بهبود بخشیم ، مورد استقبال قرار می گیرد.”

پروژه هایی مانند خلبان کینگ با مخالفت روبرو شده اند زیرا حرکت ماشین را محدود می کنند. مت دیویس ، مدیر پروژه های سرمایه گذاری برای بخش حمل و نقل ، گفت که این شهر هر راهرو را مطالعه خواهد کرد تا از هر گونه تغییر “در نظر گرفتن نیازهای حرکتی ایمن و کارآمد در تمام روش های حمل و نقل” اطمینان حاصل کند.

بن اسپور
بن اسپور یک گزارشگر مستقر در تورنتو است که حمل و نقل را پوشش می دهد. از طریق ایمیل [email protected] به او دسترسی پیدا کنید یا او را در توییتر دنبال کنید:BenSpurr

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>