تعهد پلیس Peel در مورد نژادپرستی سیستمی اولین قدم است ، اما قربانیان و فعالان می گویند که آزمایش بعدی آن است که بعدی می آید

شانتل کروپکا می گوید پلیس Peel با برداشتن یک گام تاریخی قانونی خود را برای مقابله با نژادپرستی سیستمی و تبعیض برطرف نمی کند و جراحات و ضربه هایی که هنوز ماهها پس از تیراندازی توسط یک افسر Peel احساس می کند را التیام نمی بخشد – اما مطمئناً مردم رنگ از قبل خیلی خوب می داند

کروپکا ، یک زن سیاه پوست که پس از اصابت گلوله به شکم در روز مادر ، همچنان تحت فیزیوتراپی قرار می گیرد ، می گوید که وی نسبت به تصمیم اخیر سرویس برای امضای تفاهم نامه با کمیسیون حقوق بشر انتاریو شک دارد که این به معنای تغییر واقعی است.

وی گفت: “تا زمانی که من شاهد محافظت کمتری از پلیس که به غیرنظامیان شلیک می کنند نیستم ، تحت تأثیر قرار نمی گیرم.” “این ممکن است تاریخی باشد ، اما آیا واقعاً موثر خواهد بود؟” او پرسید.

از جمله پرونده کروپکا ، پلیس Peel درگیر یک سلسله حوادثی شده است که طی 12 ماه گذشته خشم را برانگیخته است ، از جمله چندین تیراندازی مرگبار و حکمی مبنی بر اینکه نژاد عاملی در تصمیم دو افسر پلیس Peel برای مهار شش ساله است – دختر پیر با “بستن بند و غل و زنجیر کردن” او در مدرسه میسیساگا در سال 2016.

کروپکا گفت ، آنچه مورد نیاز است ، تغییرات عمده در قانون خدمات پلیس است که اجازه می دهد نام افسرانی که به غیرنظامیان تیراندازی می کنند و همچنین افسران تحت تحقیق تحت مصاحبه ناظر پلیس انتاریو قرار گیرند.

شک و تردید کروپکا توسط کنیا سینگ ، وکیل مدافع خانواده جمال درک جونیور فرانسیک ، مرد 28 ساله می سی سیاگا که در ژانویه توسط یک افسر Peel مورد اصابت گلوله قرار گرفت و حسن چوداری ، برادرزاده 62 ساله ، مشترک است. اجاز چودری قدیمی ، که در ماه ژوئن در داخل آپارتمان خود در مالتون مورد اصابت گلوله قرار گرفت و کشته شد.

سینگ گفت: “من فکر می کنم که پیل این گام را برداشته است زیرا آنها در مورد سلامت روان (تماس) و درگیر کردن افراد دارای سابقه تاریک بسیار تازه ای هستند.” “من آنها را بخاطر انجام این کار تحسین می کنم ، اما باید ببینیم که کجا پیش می رود زیرا این مرحله اولیه توافق است.”

وی گفت: کسانی که بیشتر تحت تأثیر تبعیض و نژادپرستی سیستمی قرار گرفته اند باید در تمام جنبه های راه حل های ناشی از تحقیق چند ساله حرف قابل توجهی داشته باشند ، کاری که هم پلیس و هم OHRC متعهد به انجام آن شده اند.

سینگ گفت که پیل می تواند الگوی پلیس مترقی در سراسر کانادا باشد.

وی گفت: “آنها می توانند نشانگر سیاستی باشند كه بتواند پلیس را دگرگون كند ، اما من فكر می كنم كه اقدامات آنها طولانی است.”

این توافق نامه که هدف آن جلب مجدد اعتمادی است که مردم سیاه ، بومی و نژادی به پلیس دارند ، OHRC را ارائه می دهد تا راهنمایی های حقوق بشر را به پلیس Peel و هیئت مدیره آن در ابتکار عمل برای شناسایی و از بین بردن نژادپرستی در ارائه خدمات و شیوه های استخدام خود ارائه دهد.

نیشان دورایاپه ، رئیس پلیس Peel ماه گذشته با اعلام این توافق نامه گفت: “ما می فهمیم كه تمایل به قدم برداشتن ، اعمال تغییرات ، برای از بین بردن نژادپرستی سیستمی و بدون ترس از عدم موفقیت لازم است.”

دورایاپا ، که از حمایت کامل هیئت مدیره برخوردار است ، اذعان کرد که “یک سال سخت در پلیس” بوده است ، با افزایش فشار برای بازپرداخت پول پلیس. دورایاپا افسران خود را بخاطر خرید تغییرات جسورانه ، که به گفته وی “فرصتی برای کاهش فاصله” است ، ستود.

وی گفت: “آنچه ما متعهد شده ایم گامی جسورانه است زیرا داوطلبانه انجام می شود.” “ما این کار را آغاز کرده ایم تا سعی کنیم وارد مناطق خاکستری نامرتب شویم تا ببینیم چگونه می توانیم آن را در قالب توافق شده به دست آوریم.”

آنا چادا ، کمیسر ارشد OHRC ، این توافقنامه را “پیشگامانه” خواند و گفت ، “امیدوارم که این اثرات موج مثبتی در سراسر استان داشته باشد.”

هدف این است که این توافق نامه به عنوان دستور رضایت تصویب شود ، که باعث شود پلیس Peel مسئول عقب نشینی یا نقض توافق نامه باشد. این توافقنامه معیارها و جدول زمانی برنامه چند ساله را تعیین می کند.

چوداری گفت که پلیس باید تحت نظارت قرار گیرد تا از انجام این وعده ها اطمینان حاصل کند. OHRC گفته است که نظارت نیز شامل خواهد شد.

وی گفت: “من فکر نمی کنم تا عواقب جدی ایجاد شود ، چیزی تغییر خواهد کرد.” “من پنج ماه گذشته کلمات را شنیده ام.”

هر دو پلیس و OHRC پیش بینی می كنند كه پیش نویس توافق نامه برای ارائه به دادگاه حقوق بشر انتاریو در اوایل سال آینده آماده باشد.

مرگ سایر ساکنان به دست پلیس امسال اعتراض شدید مردم را برانگیخت.

بارگذاری…

بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…

در ماه نوامبر گذشته ، كلیو منسا ، یك مرد 30 ساله روانی بیمار روانی پس از آنكه پلیس پیل او را در نزدیكی خانه خود مورد تحسین قرار داد ، درگذشت. در آوریل ، د آندره كمبل ، 26 ساله ، در خانه اش توسط یك افسر Peel مورد اصابت گلوله قرار گرفت.

از میان این موارد ، SIU تحقیقات خود را فقط در مورد پرونده كروپكا به اتمام رسانده است – كه برای آن یك افسر تازه كار پیل به جرم سهل انگاری جنایی باعث صدمات جسمی ، حمله به سلاح و استفاده بی احتیاط از سلاح گرم متهم شد.

مرگ Francique ، Mensah ، Campbell و Choudry هنوز پیش از دیده بان است. در اوایل سال جاری ، افسران متهم به شلیك چادری و كمبل ، از حق شركت در تحقیقات مربوط به SIU خودداری كردند.

جیسون میلر
جیسون میلر گزارشگر مستقر در تورنتو برای پوشش خبری جرم و عدالت در منطقه پیل است. گزارش وی توسط دولت کانادا از طریق ابتکار عمل روزنامه نگاری محلی تأمین می شود. از طریق ایمیل به او دسترسی پیدا کنید: [email protected] یا او را در توییتر دنبال کنید:millermotionpic