تراموا ملکه از دوشنبه تغییر مسیر می دهد

از صبح روز دوشنبه، یکی از شلوغ ترین مسیرهای تراموا تورنتو برای تقریباً نیم دهه تغییر مسیر می دهد و راه را برای کار ساخت و ساز خط انتاریو باز می کند و بر زمان رفت و آمد و سردردهای ترافیکی می افزاید.

تراموا 501 از شمال خیابان کوئین در امتداد خیابان دونداس بین خیابان مک کال و خیابان برادویو منحرف خواهد شد.

مسیر انحرافی Dundas زمانی انجام می‌شود که تمام ترافیک وسایل نقلیه از خیابان کوئین برای کارهای ساختمانی از خیابان خلیج به خیابان یانگ و همچنین بین خیابان یونگ و خیابان ویکتوریا منحرف می‌شود. مناطق بسته راه همچنان در دسترس عابرین پیاده خواهد بود.

مترولینکس در بیانیه‌ای گفت: «بستن این بخش از خیابان به روی تردد وسایل نقلیه، ساخت و ساز این پروژه را تقریباً یک سال در مقایسه با رویکردی که چندین بسته است، تسریع می‌کند».

خدمات تراموا 501 تقریباً 25 کیلومتر از Long Branch Loop در غرب تا Neville Park Loop در شرق است و به عنوان دومین تراموا پرتردد TTC با بیش از 8 میلیون سوار شدن در سال 2021 رتبه بندی می شود.

انتظار می رود این انحراف چهار سال و نیم طول بکشد.

در ابتدا برای تراموا کوئین که بین خیابان یورک و خیابان چرچ در آدلاید و ریچموند حرکت می کرد، یک مسیر انحرافی کوتاه تر برنامه ریزی شد، اما تاخیر در ساخت و ساز در مسیر تراموا آدلاید باعث شد که خیابان حداقل تا 10 ماه دیگر آماده نباشد.

یک مسیر اتوبوس موقت خدمات خود را در مرکز شهر آغاز می‌کند و به سواران گزینه دوم را می‌دهد تا به مسیر اصلی 501 نزدیک‌تر شوند، در حالی که کار مسیر در امتداد خیابان آدلاید تکمیل شده است.

اتوبوس‌های جایگزین 501B Queen به سمت شرق به سمت خیابان Broadview حرکت خواهند کرد و در خیابان Bay به سمت جنوب، در خیابان King به سمت شرق و در خیابان چرچ به سمت شمال حرکت خواهند کرد.

اتوبوس‌ها به سمت غرب بین خیابان ریور و خیابان باتورست حرکت خواهند کرد و به سمت جنوب در خیابان چرچ، غرب در خیابان ریچموند و شمال در خیابان بی حرکت خواهند کرد.

مسیرهای اتوبوس شب آبی در امتداد خیابان کوئین نیز تغییر مسیر خواهند داد.

اتوبوس‌های 301 به سمت شرق اکنون در خیابان خلیج به سمت جنوب، در خیابان کینگ به سمت شرق و در خیابان چرچ به سمت شمال حرکت خواهند کرد و خدمات عادی خود را در خیابان کوئین شرقی از سر خواهند گرفت. اتوبوس‌های غرب در خیابان چرچ به سمت غرب در خیابان ریچموند، به سمت شمال در خیابان بی منحرف خواهند شد.

خط مترولینکس انتاریو قرار است تا سال 2031 تکمیل شود. خط مترو به طول 15.6 کیلومتر به حدود 338000 مسافر از محل نمایشگاه تا مرکز شهر تورنتو و به مرکز علمی انتاریو ختم می شود.

با فایل هایی از Lex Harvey

به گفتگو بپیوندید

گفتگوها نظرات خوانندگان ما است و مشمول این است کد رفتار. ستاره این نظرات را تایید نمی کند.