تخته پوست برای اطمینان از اینکه دانشجویان سیاه پوستان راهی به برنامه های نخبه دانشگاهی دارند

در آنچه که آن را “گام ضروری” برای از بین بردن “نابرابریهای سیستمیک” می نامند ، هیئت مدیره مدارس دولتی Peel Region این اطمینان را می دهد که دانش آموزان سیاه پوست و بومی راهی به برنامه های نخبه دانشگاهی خود دارند.

بر اساس گزارشی که اواخر منتشر شد ، از همین حالا ، در برنامه های پاییز 2021 ، دانشجویانی که به عنوان سیاه ، آفریقایی ، متیس ، اولین ملل یا Inuit شناخته می شوند و دارای معیارهای پذیرش هستند ، قرعه کشی انتخاب منظم را برای ثبت نام در برنامه تخصصی مورد علاقه خود دور می زنند. سه شنبه توسط هیئت مدرسه منطقه Peel.

چارلین گرانت ، یکی از بنیانگذاران والدین کودکان سیاه ، یک گروه حمایت از والدین ، ​​این اقدام را “جسورانه” و “ضروری” می داند.

وی گفت: “فرزندان ما همیشه از ظرفیت و توانایی برخوردار بوده اند ، اما آنها عمدا از آنها محروم شده و آنها را عقب نگه داشته اند.” “به آنها فرصتی داده نشد. با این حرکت زمین بازی مساوی می شود. “

در حال حاضر ، 10 درصد از 41705 دانش آموز دبیرستانی Peel سیاه پوست هستند – با این وجود آنها کمتر از 2 درصد از دانش آموزان ثبت نام شده در برنامه گزینه های یادگیری منطقه ای را تشکیل می دهند. بسیار رقابتی ، در کل فقط 2200 دانشجو در RLCP وجود دارد که شامل برنامه لیسانس بین المللی و همچنین دوره های پیشرفته علوم ، فناوری ، هنر و موسیقی است.

به نظر می رسد تمرکز Peel – و اقدام مستقیم – برای افزایش درجات دانش آموزان سیاه پوست و بومی در برنامه های با موفقیت بالا ، گامی بی نظیر و شجاعانه به جلو باشد که اولین اقدامی در بین هیئت های مدارس محلی است.

طی چند سال گذشته هیئت مدرسه منطقه ای تورنتو در کاهش برخی از شکاف های نابرابری متزلزل شده است. در سال 2017 ، مجبور شد از پیشنهاد شاتر مدارس تخصصی عقب نشینی کند تا بتواند منابع را به صورت عادلانه ای برای دانش آموزان از هر زمینه و در تمام محله ها اختصاص دهد. در همان سال ، یک تحقیق در دانشگاه تورنتو نشان داد که مدارس هنری TDSB در مقایسه با مدارس اطراف شهر ، تقریباً دو برابر دانش آموزان سفیدپوست و ثروتمند زندگی می کنند و نتیجه گرفت که علی رغم جمعیت شناسی متنوع هیئت مدیره ، بسیار همگن هستند.

اخیراً ، هیئت Peel مورد انتقاد قرار گرفته است زیرا گزارش ها درباره نژادپرستی در برخی از مدارس خود منجر به افزایش تعلیق برای دانش آموزان سیاه پوست شده است. همچنین ، برخی شکایت داشتند که دانشجویان سیاه پوست از گذراندن دوره های دانشگاهی که راهی به دانشگاه دارند ، دلسرد شده اند.

کالین راسل-راولینز ، مدیر آموزش موقت PDSB ، گفت که اقدام برای پذیرش دانش آموزان واجد شرایط سیاه و بومی مستقیماً در برنامه های نخبه بدون نیاز به تسلیم شدن در روند انتخاب تصادفی ، اولین قدم است. در مرحله بعدی ، وی گفت ، هیئت مدیره کل روند پذیرش در این برنامه های تخصصی را بررسی می کند و دلیل این اختلافات را مشخص می کند. وی گفت ، با مشورت با کارمندان و اعضای جامعه ، تعدیلات بیشتر انجام خواهد شد.

وی گفت: “ما نمی توانیم مأموریت خود را برای ایجاد موفقیت ، اعتماد به نفس و امید به هر دانش آموز انجام دهیم تا زمانی كه گام های واقعی و معناداری برای فراهم كردن دسترسی به دانشجویانی كه از مطالعه خارج شده اند برداریم.”

“ما اطمینان می دهیم كه برنامه های ما برای این دانشجویان كه از نظر تاریخی قادر به مشاركت نبوده اند ، باز است.”

قلب این حرکت تغییر رویه ای در نحوه پذیرش دانشجویان Peel از دانشجویان در این برنامه های پیشرفته است. آنها تصمیم گرفتند پس از خرد کردن اطلاعات ثبت نام ، به ویژه برای این دو گروه از دانش آموزان ، روند را اصلاح کنند. در اوایل سال جاری ، وزارت آموزش و پرورش به عنوان بخشی از بررسی مسئولیت سالانه خود ، هیئت مدیره Peel را برای رفع اختلافات در موفقیت در بین جوامع نژادی مختلف راهنمایی کرد.

این حرکت فعلی همچنین نتیجه مستقیمی است که هیئت Peel متوجه شده است که بر اساس داده های مندرج در گزارش ، از جمله برای مدیریت و مدیریت طراحی گرافیک ، کمتر از 10 دانشجوی سیاه پوست در برخی از برنامه های RLCP ثبت نام کرده اند. از حدود 55 دانشجوی سیاه پوست که در دوره های RLCP ثبت نام کرده اند ، اکثر آنها در ورزش ، رقص ، موسیقی یا هنرهای تجسمی هستند. دانشمندان نشان می دهد که دانشجویان آسیای جنوبی تقریباً نیمی از دانشجویان در برنامه های RLCP دانشگاهی را تشکیل می دهند.

اطلاعات این گزارش نشان می دهد تعداد دانشجویان بومی در هر یک از دوره ها حتی کمتر است ، اما گفته می شود که این ممکن است تابعی از تعداد معدود دانش آموزانی باشد که در سرشماری هیئت مدیره مدرسه سال 2018 ، به عنوان اولین ملل ، متیس و / یا اینوئیت شناخته شده اند. .

گرانت گفت: این تعداد کم ثبت نام دقیقاً صفر والدین سیاه پوستی را که از نزدیک شاهد تبعیض علیه فرزندان خود بوده اند شوکه می کنند. وی گفت: کودکان سیاه پوست به اندازه دانش آموزان سایر گروه های فرهنگی برای برنامه تیزهوشان به طور معمول آزمایش نمی شوند یا به غرق شدن در فرانسه منتقل نمی شوند. وی گفت ، اما حرکت نباید فقط در پیل متوقف شود ، اما برای هیئت مدیره های سراسر استان قانون گذاری شود.

دانیل داودی ، 41 ساله ، که دارای دو فرزند در سیستم Peel است ، گفت که این فشار برای دانشجویان سیاهپوست “اولین قدم مهم در … از بین بردن موانع دسترسی” است. به گفته وی ، گام دوم ارتباطات است. کمک به آنها برای ورود به برنامه ها یک چیز است ، اما اجازه دادن به آنها و والدینشان در وهله اول کاملاً چیز دیگری است. اغلب اوقات بچه ها به این برنامه ها مراجعه می کنند زیرا والدینی دارند که آگاه است و می داند چگونه به آنها کمک کند. یا معلمانی داشته باشید که به شانه های آنها ضربه بزنند ، اتفاقی که داودی امیدوار است بیشتر اتفاق بیفتد.

بارگذاری…

بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…

داودی ، که همچنین نماینده والدین We We Rise Together ، ابتکار هیئت مدیره برای حمایت از دانش آموزان سیاه پوست است ، گفت که برنامه های کاربردی برای برنامه های پیشرفته جایگذاری چند هفته است که آنلاین هستند اما هیچ کس واقعاً در مورد آن نمی داند. وی گفت که هیچ استراتژی ارتباطی هدفمندی برای دانشجویان سیاه پوست و بومی وجود نداشته است. او ، به همراه دیگر نمایندگان والدین از We Rise Together ، در تلاشند تا جلسه اطلاعاتی ترتیب دهند. آنها اطلاعات مربوط به آن را بصورت آنلاین ارسال می کنند.

داودی هنوز نمی داند که فرزندانش ، یک دختر 7 ساله و یک پسر 6 ساله ، برای هر یک از برنامه های تخصصی متقاضی می شوند یا خیر ، اما نکته مهم این است که آنها در مورد یا نه رفتن و اینکه “آنها بدون انتخاب از زانو قطع نشده اند.”

میشل هنری
میشل هنری گزارشگر ستاره در تورنتو است و داستان های سلامتی و آموزشی می نویسد. او را در توییتر دنبال کنید: michelehenry