بک لینک چیست و چطور ساخته می شود؟

نتایج دریافت بک لینک PBN (پی بی ان) پس از چند روز قابل مشاهده خواهد بود؟ با پی بی ان بر همه سایت هایی که به شما لینک می دهند نظارت دارید و جایی برای نگرانی جهت حضور سایت های رقیب ندارید. اگر از cms های آماده مانند وردپرس و جوملا یا … مرتبط بودن دامنه (Domain Relevance): همانطور که ذکر شد برای لینک سازی موفق لینک گرفتن از صفحاتی که مرتبط هستند بسیار مهم است. در واقع ایده اصلی پشت شبکه خصوصی لینک سازی این است که این سایتها هیچ ارتباطی با هم ندارند و در نتیجه لینکسازی ایجاد شده طبیعی به نظر میرسد. اما همانطور که پیش تر هم صحبت کردیم گوگل قادر به شناسایی بک لینک ها و ارتباط بین آنها است و خرید بک لینک از نظر موتور جستجو گر گوگل تخلف محسوب میشود و قاطعانه با آن برخورد میکند. 2. در مورد نگرانی که اول خرید داشتید صحبت کنید. توصیه ما به شما این است که اگر زمانی قصد خرید بک لینک داشتید از این نوع سایتها خرید کنید.

زمانی که از سایت خود به سایت دیگر پیوند میدهید، سایت مقابل از سایت شما بک لینک دریافت کردهاست. به عبارت دیگر با استفاده از رپورتاژآگهی میتوانیم محصول خود را به صورتی تبلیغ کنیم که در نگاه اول، خواننده متوجه تبلیغاتی بودن آن مقاله نشود. خواننده در زمان مطالعهی رپورتاژ تصور میکند که این مقاله کاملا یک طرفه نوشته شده و نویسندهی مقاله قصد تبلیغات محصول یا وبسایت را نداشته است. با توجه به این موضوع، میتوانید تصور کنید لینکی که به عنوان مثال از یک وبسایت با موضوع هواپیماهای بدون سرنشین به یک وبسایت با موضوع وکلای طلاق داده میشود، بسیار بیمعنی است. اگر صاحب وبسایتی بکلینک به شما بفروشد، پس در واقع در حال فروش بکلینک به تعداد زیادی از وبسایتهای دیگر است. چون ممکن است صاحب وبسایتی که در آن نظر اسپم گذاشتهاید، شما را به گوگل گزارش دهد. به این صورت بکلینک مناسبی را دریافت میکنید که نه تنها صاحب سایت را آزار نمیدهد بلکه رضایت او را نیز به دنبال دارد.

زیرا تصور میکند که اگر این لینکها ارزش بالایی داشتند در داخل محتوای صفحه قرار میگرفتند نه قسمتهایی که ممکن است کاربر آنها را نبیند. خرید بک لینک از این سایتها که بازدید بالایی هم دارند ، نه تنها به اعتبار سایت شما می افزاید ، بلکه بازدید خوبی هم برای سایت ایجاد می کنند. اگر شما در چنین شبکههایی حضور داشته باشید، گوگل شما را هم مجرم میداند و جریمه میکند، حتی اگر تعداد خیلی کمی بکلینک گرفته باشید. به همین دلیل گوگل آن را ارزشمند میداند (به بیان دیگر آن را Editorial تلقی میکند) و بکلینکی که به سایت داده شده را بکلینکی معتبر و با کیفیت به حساب میآورد. به دلیل اینکه به راحتی قابل شناسایی هستند، گوگل میتواند هر بکلینکی که به سمت سایت شما میآید را تشخیص دهد و آن را پیگیری کند. بکلینکها به وبسایتها ایجاد میشوند تا باعث شوند که خوانندگان در وبسایت اول با مراجعه به وبسایتی که به آن بکلینک داده شده است و مطالعهی آن، نیازهایشان برطرف شده و به اطلاعات آنها اضافه شود. خیلی خوب می توان گفت PBN نوعی استثنایی از Link Farm است. بک لینک های درجهی دو نوعی از بکلینکها هستند که بهتر است از آنها استفاده نکنید.

آن با این کار حجم بسیار زیادی از لینک های با کیفیت را برای سایت خود به وجود آورد. طبق مقالات سایت معتبر سرچانجین ژورنال (searchenginejournal)، خرید بک لینک باید به صورت مداوم ولی با حجم پایین انجام شود. همچنین با توجه به مشخصاتی که برای بکلینک خوب و معتبر برشمردیم ، بالا بودن فاکتورهایی مثل domain authority ، page rank ، domain rating و url rating نیز باید بررسی شوند. همچنین گوگل این لینکها را معمولا جز لینکهای پولی در نظر میگیرد و احتمالا سایت را جریمه خواهد کرد. منظورم از نظر اسپم آن دسته از کامنتهایی هستند که حالتی مثل ربات دارند. هرچقدر اعتبار دامنه ای که به شما لینک داده است بیشتر باشد ارزش بک لینک و تاثیر آن بر جایگاه شما بیشتر خواهد بود. مزیت استفاده از این نوع دایرکتوریها این است که گوگل را در فهمیدن اینکه کسب و کار شما مرتبط با کلمات کلیدی حوزهی کاریتان است، کمک میکند. DA پیشبینی میکند یک وبسایت در نتایج موتورهای جستجو چگونه رتبهبندی میشود.

Domain Authority یا به اختصار (DA) فاکتور سنجش و رتبهبندی موتورهای جستجو است که توسط MOZ طراحی شده و به معنی اعتبار و قدرت یک دامنه میباشد. به عبارت دیگر هرچه DA یک سایت بالاتر باشد، رتبهبندی بهتر و بالاتری در نتایج موتورهای جستجو دارد. اما مسئلهای که باید به آن توجه کنیم این است که برخی از کسانی که محتوا در قالب پست مهمان مینویسند و آن را در یک وبسایت منتشر میکنند، سپس مطلب منتشر شده را کمی تغییر میدهند یا به اصطلاح میپیچانند ولی اصل موضوع حفظ میشود و با این روش دهها نسخهی تغییریافته از آن را در وبسایتهای مختلف برای به دست آوردن بکلینک منتشر میکنند، باعث میشوند این نوع از بکلینکها ارزش خود را از دست دهند. در سال ۲۰۱۴، Matt Cutts، سرپرست بخش Web Spam گوگل، اعلام کرد که اگر میخواهید از پست مهمان فقط برای ساخت بکلینک استفاده کنید، بهتر است به کار خود پایان دهید!