بهترین برند کامپوزیت دندان چیست؟

اینله نوعی ترمیم غیر مستقیم است که در چنین مواقعی کاربرد دارد. انله نیز مشابه با اینله نوعی ترمیم غیر مستقیم است به این معنی که در لابراتوار ساخته می شوند. فرمدهی رزین کامپوزیت از مهمترین مراحل کامپوزیت دندان است و به طور مستقیم به مهارت و تجربه دندانپزشک بستگی دارد. دندانپزشک ابتدا دندان آسیابی که دچار پوسیدگی وسیع شده را از پوسیدگی و خرابی نجات می دهد (پوسیدگی را می تراشد) و بعد از آن از دندان قالب می گیرد. توصیه ی متخصصان دندانپزشکی بر اینست که کامپوزیت دندان پس از سن ۱۸ سالگی انجام شود مگر در شرایط خاص.

رنگ پوست، شکل لبخند، شکل صورت و حتی سفیدی چشم شما همگی بر رنگ نهایی روکش های کامپوزیت دندان شما تأثیر می گذارد، تضاد بین رنگ کامپوزیت دندان و ویژگی های چهره نباید آشکار نباشد. متخصص ارتودنسی برای اینکه بتواند براکت ها را به دندان متصل کند میبایست از یک ماده خوب، چسپنده و مستحکم استفاده کند که در غالب اوقات این ماده رزین کامپوزیت است.

که البته این روزها استفاده از کامپوزیت دندان برای ساخت این دو نوع ترمیم رایج تر است. ما دو نوع ونیر دندانی به نام های لمینت دندان و ونیر کامپوزیت داریم که احتمالا نام هر دو را شنیده اید. بعضی از دندانپزشکان متخصص زیبایی دندان هزینه را به دو صورت نقدی و اقساطی از بیمار دریافت می کنند. عوارض ونیر کامپوزیت دندان را باید بیشتر مربوط به نحوه نگهداری از آن دانست تا عملکرد و سازگاری با بدن انسان. ترکیب خمیر شکل کامپوزیت که در اثر تابش اشعه فرابنفش با طول موج و بسامد خاصی به دست می آید، این قابلیت را دارد که دندان ها را سفید نموده و آن ها را کاملاً ردیف و مرتب نماید.

از دیگر انواع کامپوزیت ها که امروزه مورد استفاده افراد زیادی قرار گرفته است این نوع کامپوزیت است. در صورتی که دندان ها دارای شکستگی گسترده بوده و با فرم دهی نتوان اصلاح طرح لبخند را بر روی دندان انجام داد، از کامپوزیت دندان کامپوزیت دندان و سیگار استفاده می شود. لذا بعد از مصرف نوشیدنی های گازدار و غذاهای رنگی، باید دندان­ها مسواک شده و از نخ دندان استفاده شود تا رنگدانه ها به مدت زیادی در تماس با دندان های کامپوزیتی نباشد. لمینت ها از جنس سرامیک هستند و برای ساخت ونیر کامپوزیت ها نیز از رزین کامپوزیت استفاده می شود.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد کامپوزیت دندان نی نی سایت لطفا از سایت ما دیدن کنید.