باغ وحش تورنتو در غم از دست دادن گوریل جلگه ای و غذای خوار غربی ، جوزفین ، 49 ساله ، سوگوار است

جوزفین ، یک گوریل 49 ساله ، و یکی از معدود ساکنان اصلی باغ وحش تورنتو درگذشت.

این باغ وحش اعلام کرد که گوریل جلگه ای غربی نتوانست به درمان پاسخ دهد و روز یکشنبه به طور انسانی مورد اهانت قرار گرفت. او همراه دخترش ، جوهاری ، و نگهبانانش بود.

باغ وحش در بیانیه ای گفت: “در حال حاضر تحقیقات پس از مرگ برای درك بیشتر از وضعیت بهداشتی ناتوان ژوزفین در حال انجام است.”

در این بیانیه آمده است: “این از دست دادن عمیقا در خانواده گسترده باغ وحش ما احساس می شود ، كه شامل داوطلبان ، اعضا و میهمانان ما می شود ، و ما از تخصص و دلسوزی نسبت به او و كل نیروهایش در این دوران سخت ممنون هستیم.”

“به نیروهای گوریل فرصتی داده شد تا با بدن جوزفین دیدار کنند و پس از آن عزادار شوند ، که برای حمایت از نیروهای گوریل و ایجاد بسته شدن بدون او بسیار مهم بود.”

ژوزفین در 9 مه 1974 ، قبل از افتتاح باغ وحش در آگوست ، از گابون ، آفریقای غربی به باغ وحش تورنتو رسید. وی هنگام حضور در باغ وحش تورنتو پنج فرزند به دنیا آورد و مادربزرگ پنج گوریل در باغ وحش های سراسر آمریکای شمالی است.

باغ وحش گفت ، وی یکی از قدیمی ترین گوریل های ساکن باغ وحش در آمریکای شمالی بود. متوسط ​​طول عمر گونه های او 35 سال است.

اما هیچ چیز متوسطی در مورد ژوزفین وجود نداشت.

او شخصیتی چرک و بد دهن داشت و یک غذای خوشمزه بود. نگهبانان او می گویند که او در حالی که غذای مورد علاقه خود را با غرغر کم می خورد ، خوشبختی خود را به صدا در آورد.

جوزفین برخلاف هم سن و سالان گوریل خود ، رفتارهای او را دوست داشت. او ترجیح داد هر یک از دانه ها را جدا کرده و به صورت جداگانه بخورد – یک عدد انجیر که 10 دقیقه طول بکشد. باغ وحش گفت: یک بادام قبل از اینکه کار را تمام کند سزاوار چندین نوک خوردن بود.

جوزفین در طول مدت حضور خود در باغ وحش تورنتو سهم قابل توجهی در تحقیقات علمی رفتاری داشت که تقریباً توسط همه دانشگاه های بزرگ انتاریو انجام شده است ، از جمله دانشگاه تورنتو ، دانشگاه یورک و دانشگاه فنی انتاریو.

گوریل های جلگه ای غربی در طبیعت در معرض خطر انقراض قرار دارند. جوزفین سفیر خارق العاده ای برای همتایان وحشی خود بود. باغ وحش گفت: وی ارتباط مهمی برای بازدیدکنندگان از موضوعات حفاظت از قبیل از دست دادن زیستگاه بود.

بارگذاری…

بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…

باغ وحش گفت ، دخترش ، جوهاری ، که هنوز در باغ وحش تورنتو زندگی می کند ، کفش های بزرگی برای پر کردن دارد.

کمکهای مالی برای حمایت از نیروهای گوریل باغ وحش تورنتو می تواند به یاد وی در https://www.wildlifeconservancy.ca/donate انجام شود.