اوپن فرانسه 2023: آلکاراز و جوکوویچ در همان نیمه مساوی. Swiatek-Gauff می تواند در یک چهارم نهایی باشد

پاریس (AP) – کارلوس آلکاراز و مردی که به تازگی در صدر جدول رده بندی جایگزین شده است، نواک جوکوویچ قهرمان 22 گرند اسلم، در قرعه کشی روز پنجشنبه در همان نیمه زمین اوپن فرانسه قرار گرفتند و می توانند در نیمه نهایی با یکدیگر روبرو شوند.

آلکاراز برای اولین بار در یک تورنمنت گرند اسلم رتبه اول را کسب کرد و به طور خودکار در قسمت بالای براکت قرار گرفت. جوکوویچ شماره 3 است و بنابراین می‌توانست در هر دو نیمه تمام شود – اگر در انتهای جدول قرار می‌گرفت، او و آلکاراز فقط می‌توانستند در فینال رولان گاروس به مصاف هم بروند، جایی که رافائل نادال قهرمان 14 بار برای اولین بار غایب خواهد بود. از زمانی که در سال 2005 اولین بازی خود را در رشته زمین خاکی انجام داد.

بازی از یکشنبه آغاز می شود.

به طور معمول، قهرمانان انفرادی سال قبل برای حضور در قرعه کشی دعوت می شوند، بنابراین ایگا سویاتک برنده زنان سال 2022 روز پنجشنبه حضور داشت. نادال البته اینطور نبود. با این حال، او اولین بازیکنی بود که در ابتدای مراسم توسط رئیس فدراسیون تنیس فرانسه، ژیل مورتون، اشاره کرد و گفت: “متاسفانه، او امسال نمی تواند در مسابقات شرکت کند.”

به نظر نمی رسید سویاتک هیچ گونه عوارض جانبی از آسیب دیدگی ران راست نشان نداد که باعث شد او در ست سوم مسابقه یک چهارم نهایی آخر هفته گذشته خود در رم بازی نکند. او تقریباً بلافاصله نشان داد که این موضوع مانع از رقابت او در پاریس نمی شود، جایی که او دو جام از سه جام مهم خود را به دست آورده است.

سویاتک که بیش از یک سال است در رتبه اول قرار دارد، گفت: “این مانند مسابقات مورد علاقه من در کل سال است، بنابراین من همیشه برای بازگشت هیجان زده هستم.” قبل از مسابقات، من این انگیزه اضافی برای تمرین سخت تر، برای بهتر کردن همه چیز دارم.

قرعه کشی او را در یک چهارم نهایی در برابر شماره 6 کوکو گاوف قرار داد که می تواند تکرار فینال اوپن فرانسه در سال گذشته باشد.

آلکاراز که به تازگی 20 ساله شده است و جوکوویچ که به تازگی 36 ساله شده است، قبلاً فقط یک بار در نیمه نهایی مسابقات آزاد مادرید در ماه مه 2022 با یکدیگر بازی کرده اند. -6 (5) – یک روز پس از شکست نادال در یک چهارم نهایی، تبدیل شدن به اولین بازیکنی که هر دو جوکوویچ و نادال را در یک تورنمنت زمین خاکی شکست می دهد. آلکاراز با پیروزی مستقیم مقابل الکساندر زورف در فینال، عنوان قهرمانی را در آنجا بدست آورد.

این زورف بود که به برد 14 بازی آلکاراز در یک چهارم نهایی اوپن فرانسه در سال گذشته پایان داد. این همان دوری بود که نادال جوکوویچ را در یک بازی هیجانی چهار ست و چهار ساعته متوقف کرد.

این بار، در مرحله یک چهارم نهایی مردان، آلکاراز، قهرمان آزاد US Open، در برابر شماره 5، استفانوس سیتسیپاس، فینالیست دو دوره اسلم، قرار خواهد گرفت. جوکوویچ در برابر شماره 7 آندری روبلف; شماره 2 دانیل مدودف، برنده اوپن ایالات متحده 2021، در برابر شماره 8 Jannik Sinner. و شماره 4 کاسپر رود، نایب قهرمان آزاد فرانسه و اوپن آمریکا در سال گذشته، در برابر شماره 6 هولگر رون.

دیگر بازی‌های زنان در آن دور می‌تواند شماره 4 النا ریباکینا، قهرمان فعلی ویمبلدون، در برابر شماره 7 Ons Jabeur، دو بار فینالیست اصلی باشد. شماره 2 آرینا سابالنکا که در ژانویه اوپن استرالیا را در برابر شماره 5 کارولین گارسیا برد. و شماره 3 جسیکا پگولا در مقابل شماره 8 ماریا ساکاری.

یکی از بازیکنانی که در رده 29 قرار می گرفت، پائولا بادوسا، قبل از قرعه کشی کنار رفت و گفت که در طول مسابقات آزاد ایتالیا دچار شکستگی استرس در ستون فقرات خود شده است.

سویاتک تورنمنت خود را با دیدار مقابل کریستینا بوکسا اسپانیایی که در رده 67 قرار دارد آغاز خواهد کرد و رکورد حرفه ای او در مسابقات آزاد فرانسه 0-1 است.

برخی از بازیکنان جذاب دور اول عبارتند از: سابالنکا در برابر مارتا کوستیوک، پگولا در برابر فینالیست اوپن استرالیا 2022، دانیل کالینز، و ویکتوریا آزارنکا در برابر بیانکا آندریسکو در رویارویی بین قهرمانان گذشته گرند اسلم.

___

تنیس AP: https://apnews.com/hub/tennis و https://twitter.com/AP_Sports

به مکالمه بپیوندید

گفتگوها نظرات خوانندگان ما است و مشمول این است کد رفتار. ستاره این نظرات را تایید نمی کند.