اولین واکسن هایی که هفته آینده وارد می شوند

نیوفاندلند و لابرادور هفته آینده هدیه اوایل کریسمس دریافت می کنند – اولین محموله دوز واکسن COVID-19 است.

به نظر می رسد این خبر حتی رهبران محلی را غافلگیر کرده است ، اما نخست وزیر اندرو فوری فقط پس از هفته ها تصور می کرد که دوزهای اول تا سال جدید نمی رسد ، اعلام کرد که این توسعه دوشنبه اعلام شده است.

حمل و نقل 1950 دوز بخشی از 249000 دوز تخصیص داده شده توسط Pfizer / BioNTech ، مشارکت ایالات متحده و آلمان و اولین شرکتی است که آزمایش های فاز 3 موفقیت آمیز را به کانادا اختصاص داده است.

مرکز علوم بهداشتی در سنت جان یکی از 14 سایت توزیع در سراسر کشور است که نخست وزیر آن نخست وزیر جاستین ترودو اعلام کرد.

محموله دیگر هفته 21 دسامبر خواهد رسید.

فوری با صدای آرامش در صدای خود گفت: “این خبر بزرگی برای مردم نیوفاندلند و لابرادور و کشور و در واقع جهان است.” “امید در افق است.”

هنوز در زمینه تدارکات کار نشده است ، اما یکی از موضوعات اصلی ذخیره سازی است ، زیرا واکسن Pfizer باید در دمای حداقل 70- درجه سانتیگراد نگهداری شود.

فوری گفت که این استان در یک دوره خشک با دو “حمل کننده حرارتی” خالی شرکت می کند که در اواخر این هفته به سنت جان می رسد. در کانتینرها از یخ خشک استفاده می شود تا بار در دمای لازم سرما نگه داشته شود.

وی گفت که این استان همچنین در حال خریداری دو فریزر جدید فوق العاده عمیق برای کمک به ذخیره سازی است ، اگرچه برخی از امکانات بهداشتی از قبل آنها را در دسترس دارند.

به تازگی یک تیم واکسیناسیون به ریاست وزیر بهداشت ، دکتر جان هاگی ، رئیس ارشد پزشکی ، دکتر جانیس فیتزجرالد و دیگران برای برنامه ریزی استفاده از واکسن تشکیل شده است.

فوری گفت که اطمینان دارد تیم می تواند تلاش های خود را برای پاسخگویی به چالش های ناشی از حمل و نقل اولیه افزایش دهد.

فیتزجرالد گفت برخی از الزامات شرکت در مورد چگونگی توزیع دوزهای اولیه وجود دارد که در حال حاضر قادر به فاش کردن آنها نیست. با این حال ، او گفت که اولویت بندی عرضه نهایی در نهایت به صورت شفاف اتفاق خواهد افتاد.

کارکنان مراقبت های بهداشتی و جمعیت آسیب پذیر مانند سالمندان و افراد بومی از اولین افرادی هستند که واکسینه می شوند ، اما فیتزجرالد گفت که اولویت های دیگر هنوز در دست تعیین است.

وی افزود که افرادی که از COVID-19 بهبود یافته اند از واکسیناسیون خارج نخواهند شد ، زیرا مصونیت طولانی مدت از عفونت یا واکسن هنوز مشخص نیست.

محصول Pfizer یکی از دو واکسنی است که از تکنیک انقلابی تزریق کد ژنتیکی استفاده می کند ، RNA پیام رسان یا mRNA نامیده می شود. انتظار می رود که مورد دیگر توسط شرکت آمریکایی Moderna هر روز با استفاده از نور سبز روشن شود.

واکسن mRNA به جای استفاده از مواد ویروسی مرده ، به سلولهای عضلانی خود گیرنده دستور می دهد که مقدار کمی پروتئین ویروس کرونا برای ایجاد پاسخ ایمنی بدن ایجاد کند.

Moderna می گوید واکسن آن نیازی به نگهداری در فریزرهای بسیار عمیق ندارد.

بارگذاری…

بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…

چهار و شش هفته بعد از نوبت اول ، هر دو به دوز دوم نیاز دارند.

کانادا از هر دو منبع و همچنین واکسن های سنتی از تعداد انگشت شماری از تولیدکنندگان دیگر واکسن را سفارش داده است.