انتخابات آلبرتا: در اینجا کمپین – در یک نگاه

ادمونتون- دو حزبی که برای تشکیل دولت بعدی آلبرتا رقابت می‌کنند، به رای‌دهندگان یک انتخاب واضح پیشنهاد می‌کنند، اما این به همان اندازه که یک نبرد شخصیت‌ها است، به همان اندازه که سیاست است.

همانطور که آلیسون ردفورد، نخست‌وزیر پیشین محافظه‌کار پیشرو در این ماه گفت: «تشخیص ایده NDP از یک ایده محافظه‌کار دیگر چندان آسان نیست.»

این انتخابات، که در حالی پایان می‌یابد که رأی‌دهندگان روز دوشنبه به پای صندوق‌های رای می‌روند، حزب محافظه‌کار متحد از پرستاران، کارکنان مراقبت از کودکان و پیشه‌وران ماهر دعوت می‌کند، در حالی که NDP مشوق‌های مالیاتی را برای پروژه‌های کم آلایندگی به مشاغل خاص ارائه کرده است. هر دو حزب خود را به عنوان حامیان قوی آموزش، مراقبت های بهداشتی، و بخش نفت و گاز می فروشند و هر دو طرح مالی برای متعادل کردن بودجه به شدت به حق امتیاز نفت وابسته هستند.

UCP به جای تمرکز بر سیاست، بیشتر بر برند جناح راست خود متمرکز شده است و NDP را به عنوان حزبی چپ می‌شناسد که بر پشت آلبرت‌ها مالیات می‌گیرد و هزینه می‌کند. در مقابل، NDP به دنبال متمایز کردن شخصیت‌های دانیل اسمیت و ریچل نتلی بوده است و پیام نهایی آنها این است که نوتلی قابل اعتمادتر است.

یکی از زمینه‌هایی که دو حزب به طور قابل توجهی با هم تفاوت دارند، رویکردشان در برخورد با دولت فدرال است. اسمیت با برنامه فدرال خرید اسلحه مخالفت کرده و از سیستم برابری کانادا انتقاد کرده است. او قانون حاکمیت را معرفی کرد که به قانون‌گذار اجازه می‌داد از قوانین فدرال که آن را مغایر قانون اساسی می‌داند سرپیچی کند، اما پس از آن ماده‌ای را که به کابینه او اجازه می‌داد مجلس قانون‌گذاری را دور بزند، کنار گذاشت. نتلی به صراحت با این قانون و همچنین اهداف انتشار گازهای گلخانه ای دولت فدرال مخالفت کرده است، اما همچنین گفته است که تهدید به جدایی از بقیه کانادا رویکرد سازنده ای نیست.

در ادامه به برخی از لحظات و موضوعاتی که تبلیغات انتخاباتی یک ماه گذشته را مشخص کرده است اشاره می کنیم.

یک کشیش بزرگ به نظر می رسد

یکی از جذاب ترین جنبه های این انتخابات رابطه کشیش خیابانی کلگری آرتور پاولوفسکی و اسمیت بوده است. پاولوفسکی به دلیل سخنرانی ای که به گفته دادستانی تاج و تخت، معترضان را تحریک کرد تا به اخلال در مرز در طول کوتس غیرقانونی آلتا ادامه دهند، متهم به شرارت شد. محاصره سال گذشته

قبل از شروع کمپین، حزب NDP آلبرتا تماس تلفنی 11 دقیقه ای بین پاولوفسکی و اسمیت را منتشر کرد که طی آن او گفت که در مورد پرونده او پرس و جو خواهد کرد. این امر کمیسر اخلاق آلبرتا را بر آن داشت تا بررسی کند که آیا اسمیت در اجرای عدالت دخالت کرده است یا خیر. در روز دوم مبارزات انتخاباتی، یک قاضی پاولوفسکی را به شرارت مجرم شناخت.

این یافته به NDP مهمات داد تا صداقت اسمیت را به دلیل حمایت او از پاولوفسکی زیر سوال ببرند. بعدها مشخص شد که او قانون تعارض منافع را نقض کرده و “ستون اساسی” دموکراسی را زیر پا گذاشته است.

کلگری به عنوان میدان جنگ کلیدی ظاهر می شود

بزرگترین شهر آلبرتا همیشه عامل مهمی در تعیین اینکه چه کسی دولت تشکیل می دهد، بوده است، اما نقشی که کلگری به عنوان پادشاه (یا در این مورد ملکه ساز) ایفا می کند، حتی بیشتر از سال های اخیر بوده است، به ویژه از نظر زمان و زمان. منابعی که NDP برای گرفتن کرسی در آنجا اختصاص می دهد.

هر دو طرف همچنین با بیمارستان‌های جدید، مدارس و یک میدان هاکی در میان هویج‌ها، وعده‌های بزرگی به کلگریان می‌دهند.

هیتلر، برده داری و مدفوع

اظهارات تحریک آمیز و خشم متعاقب آن موضوع تکراری در این انتخابات بوده است، اگرچه در حال حاضر مشخص نیست که این جنجال ها تا چه حد رأی دهندگان را تحت تأثیر قرار خواهد داد. در اوایل این ماه، اسمیت به دلیل مقایسه آلبرتایی‌ها که واکسن کووید-19 را دریافت کرده بودند با حامیان آلمان نازی عذرخواهی کرد، در حالی که UCP از NDP خواست برای نامزدی که بخش انرژی‌های تجدید ناپذیر را با برده‌داری مقایسه کرده بود عذرخواهی کند (حزب در نهایت عذرخواهی نکرد). .

در همین حال، اسمیت گفت نامزدی که کودکان تراجنسیتی در مدارس را با مدفوع موجود در کلوچه مقایسه می‌کند، در صورت انتخاب شدن در مجلس شورای اسلامی نمی‌نشیند، سپس گفت که می‌تواند فرصتی دوباره داشته باشد. پنج روز بعد، او توضیح داد که در صورت تشکیل دولت UCP، از نامزد در جمع او استقبال نمی شود.

آلبرتا در حال سوختن است

با داغ شدن رقابت، استان نیز به شدت افزایش یافت و آلبرتا درست در اواسط فصل انتخابات خود را در میان آتش سوزی های شدید جنگلی دید. این آتش سوزی ها این پرسش را ایجاد کرد که آیا روز انتخابات باید به تعویق بیفتد زیرا رای دهندگان نمی توانند در روز انتخابات به دلیل تخلیه به پای صندوق های رای برسند.

در حالی که انتخابات به تعویق نیفتاد، آتش‌سوزی‌ها به‌عنوان اولین بحران واقعی در دوران ریاست‌جمهوری اسمیت عمل کرد و فرصتی را برای او فراهم کرد تا نشان دهد که چگونه در شرایط اضطراری واکنش نشان می‌دهد و با سطوح دیگر دولت همکاری می‌کند. او به دلیل واکنش خود به آتش‌سوزی‌ها هم مورد تحسین و هم انتقاد قرار گرفت، برخی گفتند که استان به سرعت عمل کرد، در حالی که برخی دیگر گفتند آلبرتا قبل از پذیرش کمک فدرال خیلی منتظر ماند.

مناظره رهبران

موضوع اصلی مناظره رهبران بازتابی از زمان بود: مقرون به صرفه بودن، در زمان تورم جهانی. مراقبت های بهداشتی، پس از همه گیری؛ و اعتماد، در جهانی که ایمان به سیاستمداران و نهادها در حال کاهش است.

اسمیت بیشتر اظهارات خود را به سوابق قبلی ناتلی در دولت، به ویژه معرفی مالیات کربن، معطوف کرد، در حالی که نوتلی به تاریخچه اسمیت در اظهار نظرهای بحث برانگیز و سپس مجبور به عقب نشینی، عذرخواهی یا شفاف سازی آنها حمله کرد. در حالی که زینگرهای فراوانی وجود داشت، به نظر می‌رسید که هر دو رهبر نسبتاً سالم از مناظره بیرون آمدند.

به مکالمه بپیوندید

گفتگوها نظرات خوانندگان ما است و مشمول این است کد رفتار. ستاره این نظرات را تایید نمی کند.