امواج گرمای مرگبار با نزدیک شدن به تابستان سالمندان را تهدید می کند

فینیکس (AP) – امدادگرانی که تابستان گذشته به یک جامعه بازنشستگان آریزونا احضار شده بودند، متوجه شدند یک پیرزن 80 ساله در داخل خانه متحرک خود غرق در گرمای خفه کننده 99 درجه (37 درجه سانتیگراد) که روزها پس از خرابی کولرش متحمل شده بود، افتاده بود. . تلاش‌ها برای احیای او با شکست مواجه شد و مرگ او به دلیل قرار گرفتن در معرض گرمای محیطی توسط بیماری قلبی و دیابت تشدید شد.

در گرم‌ترین متروی بزرگ آمریکا، افراد مسن‌تری مانند ساکن خانه سیار دریاچه‌های سان، بیشتر 77 نفری را تشکیل می‌دهند که تابستان گذشته در گرمای سوزان داخل خانه‌هایشان جان باختند، تقریباً همگی بدون تهویه مطبوع. اکنون، خطرات گرمایی که مدت‌ها در فونیکس بزرگ شناخته شده بود، در سراسر کشور آشنا می‌شوند، زیرا گرمایش جهانی چالش‌های جدیدی را برای محافظت از افراد مسن ایجاد می‌کند.

از شمال غربی اقیانوس آرام گرفته تا شیکاگو تا کارولینای شمالی، کلینیک‌های بهداشتی، خدمات شهری و دولت‌های محلی برای ایمن نگه داشتن افراد مسن در هنگام افزایش دما در حال آزمایش هستند. آنها قوانینی را برای قطع برق، اجباری کردن زمان روشن کردن تهویه مطبوع عمومی و بهبود ارتباط با افراد در معرض خطر که به تنهایی زندگی می کنند، اتخاذ می کنند.

فینیکس و حومه‌های آن در صحرای سونوران واقع شده‌اند و برای مرگ‌های ناشی از گرما در ایالات متحده به صفر می‌رسند. چنین تلفات به قدری رایج است که بزرگترین شهرستان آریزونا در طول فصل گرمای شش ماهه از ماه می تا اکتبر، آمار هفتگی آنلاین را نگه می‌دارد. دمای هوا در سال جاری در هفته اول آوریل به بالاترین سطح دهه 90 رسیده بود.

یک جهان گرم

جنیفر ایلشایر، محققی که اهل این شهر بیابانی است که اکنون در دانشکده پیری لئونارد دیویس دانشگاه کالیفرنیای جنوبی در دانشکده پیری لئونارد دیویس دانشگاه کالیفرنیای جنوبی مشغول به کار است، گفت: «ققنوس واقعاً مدلی است برای آنچه در جاهای دیگر خواهیم دید. سالخورده. جهان به سرعت در حال تغییر است و من می ترسم که ما آنقدر سریع عمل نمی کنیم که به مردم یاد دهیم افزایش دما چقدر می تواند مضر باشد.

یک مطالعه در سال 2021 تخمین زده است که بیش از یک سوم مرگ و میر ناشی از گرما در ایالات متحده در هر سال را می توان به گرمایش جهانی ناشی از انسان نسبت داد. نتایج نشان داد که سالانه بیش از 1100 مرگ و میر ناشی از گرمای ناشی از تغییرات آب و هوایی در 200 شهر ایالات متحده، بسیاری از آنها در شرق و غرب میانه، جایی که مردم معمولاً تهویه مطبوع ندارند یا به هوای گرم عادت ندارند، می میرند. مطالعه دیگری نشان داد که در دهه‌های آینده گرمای خطرناک حداقل سه برابر بدتر شدن تغییرات آب و هوایی بیشتر مناطق جهان را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

منزوی و آسیب پذیر، قربانیان گرما در سال گذشته در طول مرگبارترین تابستان ثبت شده در شهرستان ماریکوپا شامل یک زوج در دهه 80 زندگی بدون بستگان شناخته شده، یک زن 83 ساله مبتلا به زوال عقل پس از ورود همسرش به بیمارستان و یک زن 62 ساله بود. پناهنده رواندایی که کولرش خراب شد.

در حالی که اکثر 378 مرگ و میر ناشی از گرما در این شهرستان در خارج از منزل بوده است، افرادی که در داخل خانه جان خود را از دست داده اند به دلیل انزوا، مشکلات حرکتی یا مشکلات پزشکی آسیب پذیر هستند زیرا اوج دمای خارج از تابستان به 115 درجه (46.1 درجه سانتیگراد) رسیده است.

افراد رنگین پوست سالخورده که تمایل بیشتری به بیماری های مزمن مانند دیابت، چاقی و فشار خون بالا دارند به ویژه در معرض خطر هستند.

در شیکاگو، سه زن آمریکایی آفریقایی تبار 60 و 70 ساله در بهار 2022 در اثر روشن ماندن سیستم گرمایشی با کنترل مرکزی مجتمع مسکونی آنها و خاموش بودن تهویه مطبوع با وجود هوای نامناسب 90 درجه در اواسط ماه مه جان باختند.

تعداد نامشخصی از افراد مسن در تابستان سال 2021 به دلیل موج گرمای غیرمنتظره در شمال غرب اقیانوس آرام آمریکا جان خود را از دست دادند. کانادا گزارش داد که پزشکان پزشکی تایید کردند که بیش از 600 نفر در اثر گرما در همسایگی بریتیش کلمبیا جان خود را از دست دادند.

بررسی افراد مسن تر

بسیاری از شهرهای ایالات متحده، از جمله فینیکس، برنامه هایی برای محافظت از مردم در هنگام امواج گرما، افتتاح مراکز خنک کننده و توزیع آب بطری دارند.

دکتر آرون برنشتاین، مدیر مرکز آب و هوا، سلامت و محیط زیست جهانی در دانشکده بهداشت عمومی هاروارد تی چان، گفت: اما بسیاری از افراد مسن نیاز به توجه شخصی دارند.

برنشتاین که موج گرمای سال 1995 را به یاد می آورد که باعث کشته شدن 739 نفر از افراد مسن در شیکاگو، زادگاهش شد، گفت: “اگر شما مسن و بیمار هستید، بعید است که برای رسیدن به یک مرکز خنک کننده، سوار اوبر یا اتوبوس شوید.” “بسیاری از آنها از نظر اجتماعی منزوی و در معرض خطر بزرگی بودند.”

جامعه شناس اریک ام. کلیننبرگ، که در کتاب خود با عنوان “موج گرما: کالبد شکافی اجتماعی فاجعه در شیکاگو” در مورد این فاجعه نوشت، اشاره کرده است که تماس های اجتماعی می توانند از افراد مسن در هنگام بلایا محافظت کنند.

او گفت: «افراد مسن بیشتر مستعد زندگی تنها هستند و بیشتر احتمال دارد که بمیرند.»

این در مورد تمام آب و هوای شدید صادق است.

هنگامی که طوفان کاترینا در سال 2005 لوئیزیانا را ویران کرد، حدود نیمی از 1000 نفری که کشته شدند، 75 سال یا بیشتر بودند، اکثر آنها در اثر سیل در خانه هایشان غرق شدند.

شیکاگو ساکنان را تشویق می‌کند تا در روزهای گرم، اقوام و همسایگان مسن‌تر را بررسی کنند و کارگران شهر از خانه‌های مردم بازدید کنند. اما مرگ و میر سال گذشته در یک خانه آپارتمانی در شیکاگو نشان می دهد که نیاز بیشتری است.

کلینیک های بهداشت جامعه می توانند کمک کنند

مرکز برنشتاین با سازمان امدادی Americares همکاری می کند تا به کلینیک های بهداشتی جامعه کمک کند تا بیماران آسیب پذیر را برای امواج گرما و دیگر آب و هوای شدید آماده کنند.

یک «کیت ابزار انعطاف‌پذیری آب و هوا» شامل نکاتی مانند اطمینان از داشتن دماسنج دیواری برای بیماران و دانستن چگونگی بررسی پیش‌بینی آب و هوا در تلفن هوشمند است. بیماران روش‌های ساده‌ای برای غلبه بر گرما یاد می‌گیرند، مانند دوش گرفتن یا حمام اسفنجی برای خنک شدن و نوشیدن آب فراوان.

الکسیس هاجز، پرستار خانواده در کلینیک مراقبت از جامعه در کارولینای شمالی، گفت که افزایش دما می تواند باعث نارسایی کلیوی در بیماران مبتلا به مشکلات کلیوی شود و کم آبی ناشی از داروهایی مانند دیورتیک ها را تشدید کند.

هاجز از منطقه ای که همه رویدادهای آب و هوایی را که تحت پوشش خود قرار می دهد تجربه می کند: گرمای شدید، طوفان، سیل و آتش سوزی در این کیت کمک کرد.

در مراکز بهداشتی غیرانتفاعی پارک کوهستانی که سالانه به 100000 بیمار در فینیکس بزرگ خدمات ارائه می‌کنند، آنتونی کارانو، پرستار، نامه‌های متعددی به شرکت‌های خدماتی برای بیماران کم‌درآمد مبتلا به بیماری‌های مزمن نوشته و از آنها خواسته است با وجود پرداخت‌های از دست رفته، برق را قطع نکنند.

کارانو در مورد جمعیت اکثر بیماران لاتین تبار که از دیابت و سایر بیماری‌های بدتر شده توسط هوای گرم رنج می‌برند، گفت: «این یک جمعیت در معرض خطر است. حدود یک دهم بیماران 60 سال و بالاتر هستند.

فرانسیسکا کنس، یک بیمار 77 ساله که به دلیل کمردرد ویزیت می شود، گفت که خوش شانس است که با دو دختر زندگی می کند که در طول دوره های گرم از او مراقبت می کنند. در تابستان، او با پیوستن به چند دوست زن در ساعت 4 صبح اکثراً برای یک پیاده روی 4 مایلی (6.4 کیلومتری) خوش فرم می ماند.

تعویض و تعمیر کولر گازی

شهرستان ماریکوپا در ماه آوریل از بودجه فدرال برای اختصاص 10 میلیون دلار دیگر به برنامه تعویض و تعمیر تهویه مطبوع خود برای افرادی که واجد شرایط هستند استفاده کرد و مجموع بودجه را به 13.65 میلیون دلار رساند. در بزرگتر فینیکس و چندین شهرستان روستایی آریزونا، افراد مسن کم درآمد می توانند از طریق یک برنامه غیرانتفاعی جداگانه برای تعمیر یا تعویض رایگان کولر گازی اقدام کنند.

برنامه تهویه مطبوع خانه های سالم که توسط بنیاد غیرانتفاعی برای زندگی سالمندان در تابستان گذشته اجرا شد، اطمینان حاصل کرد که حدود 30 نفر تهویه مطبوع یا تعمیرات جدید دریافت کردند و به دیگران در بهبود خانه کمک کرد.

اولویت با افراد مسن، افراد دارای معلولیت و خانواده هایی با فرزندان بسیار کوچک است که در برابر گرما نیز آسیب پذیر هستند. لورا سیمون، هماهنگ کننده برنامه FSL Home Improvements گفت: فردی که به تنهایی زندگی می کند باید 27180 دلار یا کمتر درآمد داشته باشد.

این برنامه اخیراً پنجره های کارآمد انرژی را در خانه بیوه 81 ساله سوکورو سیلواس در دهه 1930 نصب کرد.

سیلواس که چندین سال پیش در میانه تابستانی طاقت فرسا از طریق برنامه ای که توسط Tolleson در حومه غرب فینیکس اجرا می شد، کولر گازی خود را دریافت کرد، گفت: «خیلی ممنونم که از افراد کم درآمدی مانند من مراقبت می کنند.

شرکت‌های خدماتی همچنین می‌توانند با توقف قطع برق در طول دوره‌های گرم، به محافظت از افراد آسیب‌پذیر کمک کنند.

دانا کندی، مدیر ایالتی AARP که برای قوانین سختگیرانه‌تر برای جلوگیری از قطع برق تابستانی مبارزه کرده است، می‌گوید: «در آریزونا، تهویه مطبوع یک موضوع مرگ و زندگی است، به‌خصوص اگر شما مسن‌تر باشید».

مقررات سختگیرانه تر

قوانین جدید برای تاسیسات آریزونا پس از مرگ استفانی پولمن 72 ساله در آگوست 2018 در خانه خود در منطقه فینیکس در حالی که دمای بیرون به 107 درجه (41.6 درجه سانتیگراد) رسید، تصویب شد.

دفتر پزشکی قانونی گفت که پولمن پس از قطع برق بیش از 176.84 دلار بر اثر “قرار گرفتن در معرض گرمای محیطی” همراه با بیماری قلبی عروقی درگذشت. بدهی.

آژانس آریزونا که خدمات آب و برق را تنظیم می کند اکنون قطع برق را برای عدم پرداخت در گرم ترین ماه ها ممنوع کرده است.

پس از مرگ سه زن شیکاگو در سال گذشته، ساختمان‌های مسکونی برای افراد مسن در شهر اکنون باید فضاهای مشترکی با تهویه مطبوع داشته باشند و مدیران دیگر مجبور نباشند در هوای گرم غیر فصلی گرمای مرکزی را روشن نگه دارند. سنای ایالت ایلینویز اخیراً قانونی را تصویب کرده است که طبق آن الزام می‌کند که تمام مسکن‌های مقرون‌به‌صرفه دارای تهویه مطبوع در دمای 80 درجه (26.6 درجه سانتی‌گراد) یا بالاتر باشند و باید توسط ساکنان قابل استفاده باشند.

کندی گفت خانه های متحرک به ویژه خطرناک هستند زیرا دمای بالا آنها را به ظروف فلزی داغ تبدیل می کند.

کندی، که به گروهی از دانشگاه ایالتی آریزونا که برای ایمن‌تر کردن خانه‌های متحرک با سایه‌های اطراف و مراکز خنک‌کننده در محل کار می‌کنند، توصیه کرده است: «بسیاری از آن‌ها عایق نیستند. این مرگ و میر ناشی از گرما واقعاً دلخراش است. اما در بسیاری از موارد می‌توانیم به پیشگیری از آنها کمک کنیم.»

____

این گزارش با حمایت یک بورسیه روزنامه نگاری از انجمن پیرشناسی آمریکا، شبکه روزنامه نگاران در مورد نسل ها و بنیاد جان ای. هارتفورد نوشته شده است.

به گفتگو بپیوندید

گفتگوها نظرات خوانندگان ما است و مشمول این است کد رفتار. ستاره این نظرات را تایید نمی کند.