آشنایی مختصر با کتابخانه های مجازی ایران.

قیمت کتابخانه: اصولاً قیمت کتابخانه خانگی بر اساس تعداد طبقات، متریال و متراژ کلی تعیین می شود، اما قبل از قیمت بهتر است ابتدا تصمیم بگیرید که این مدل کتابخانه می تواند انتخاب خوبی برای منزل یا محل کار شما باشد. محیط؟ آیا جای حجم زیادی از کتاب های شما وجود دارد؟1. دیوار پشت مبل مکانی ایده آل برای کتابخانه است. مزیت جلو بردن مبل این است که فضای کمتری را در خانه شما اشغال می کند، اما فواید زیادی نیز خواهد داشت. اگر مستاجر هستید، این مزیت را دارد که نیازی به صرف هزینه برای نقاشی یا کاغذ دیواری دیوارها نخواهید داشت زیرا این کار بزرگترین دیوار خانه را می پوشاند.
اختصاص دهید. اگر به دلیل تعدد کتاب نمی توانید قفسه ای را به موضوع خاصی اختصاص دهید، سعی کنید برای زیبایی بیشتر روش چیدمان را تغییر دهید. با توجه به حجم کتاب ها، یکی دیگر از روش های چیدمان کتاب ها در کتابخانه، زیباسازی ظاهر آن است. در یک قفسه، کتاب ها را بر اساس طول گروه بندی کنید. در نتیجه ظاهر کتابخانه شما یکنواخت خواهد بود. در کتابخانه، کتاب ها را از نقطه ای که نام و مشخصات کتاب نمایش داده می شود، قرار دهید. به صورت عمودی و افقی، کتاب ها در قفسه سازماندهی شده اند.
کتابخانه الکترونیکی
بنابراین بهتر است از کتاب های صوتی استفاده کنید. کتاب‌های صوتی مزایای بسیاری از جمله استفاده مؤثر از زمان تلف‌شده مانند گذراندن ساعت‌ها در ترافیک هنگام سفر در مناطق شهری دارند. ما انبوهی از کتاب‌های تاریخ مصور داریم و می‌توانید در کتابخانه تاریخ ما به آنها دسترسی داشته باشید. طیف گسترده ای از عناوین ارزشمند و پرفروش مانند آثار ترکیبی، کتاب های مزرعه حیوانات، کتاب های صوتی درباره خسرو شاهانی، راز و ده ها کتاب دیگر در اختیار شما قرار گرفته است. کتاب های مرجع از جمله کتاب هایی است که دانشجویان، اساتید و محققین در تحقیقات خود از آن استفاده می کنند.
کتابخانه آنلاین
با مقایسه 65 درصد آمریکایی‌هایی که کتاب‌های چاپی می‌خوانند با 25 درصدی که در همان دوره کتاب‌های الکترونیکی می‌خوانند، واضح است که بیشتر خوانندگان کتاب‌های چاپی را با کتاب‌های الکترونیکی جایگزین نمی‌کنند، بلکه از آنها به عنوان مکمل استفاده می‌کنند. بردن یک iPad به ساحل برای تفریح ​​یا در راه رفتن به محل کار راحت است، اما تا زمانی که یک "کتاب واقعی" در اطراف وجود دارد، گویی هرگز از یک کتابخوان الکترونیکی استفاده نکرده اند. تصویر صفحه اول مقاله در بالا نشان داده شده است. از سال 2011 تا 2019، تقریباً 60 و 70 درصد آمریکایی ها کتاب های چاپی می خوانند.کتاب های الکترونیکی به هیچ وجه قابل مقایسه با کتاب های چاپی نیستند.
سایت کتابخانه آنلاین
هدف من همیشه جذب مخاطب کودک به کتابخانه بوده است، بنابراین بسیاری از مراجعین کتابخانه ما والدین جوانی هستند که مایلند فرزندان خود را در سنین پایین با کتاب و کتابخوانی آشنا کنند. درنجفی شامگاه چهارشنبه برنامه مستمری را که در فضای مجازی می گذرد، با قصه گویی توضیح می دهد. این برنامه با هدف تشویق کودکان به کتابخوانی انجام می شود.در واقع معتقدم اگر بذر مطالعه در روح کودک بکارد، میوه آن در آینده نه تنها برای او، بلکه برای اطرافیان و جامعه نیز مفید خواهد بود.
کتابخانه مجازی تبیان
به گزارش خبرنگار مهر، طرح عضویت رایگان سراسری در روزهای ۲۴ تا ۲۶ آبان ماه در هفته کتاب و در راستای گرامیداشت روز کتابخانه، روز کتابخوانی و هفته کتاب برگزار می‌شود. کتابخانه‌های عمومی استان یزد در سه روز فعالیت تبلیغاتی خود، به بازدیدکنندگان از کتابخانه‌های این استان، عضویت رایگان خواهند داد. همچنین می توان روی URL مربوطه کلیک کرد و یک کتابخانه را از لیست موجود انتخاب کرد، در صورتی که گزینه کد تخفیف برای کتابخانه انتخابی آنها در بالای صفحه موجود باشد. در صورتی که متقاضی عضویت کتابخانه عمومی نداشته باشد و یا به حداکثر سقف مجاز دریافت کد نرسیده باشد، پس از درج کد ملی و شماره تماس، کد تخفیف برای وی پیامک خواهد شد. این مراحل به متقاضی این حق را می دهد که در مهلت تعیین شده از کتابخانه استفاده کرده و از تخفیف مورد نظر بهره مند شود.
مجموعه های رو به رشدی از کتاب های الکترونیکی رایگان در DigiLibraries وجود دارد.این سایت علاوه بر موتور جستجوی خود، دارای دسته بندی منظم کتاب ها است. ماموریت آن جمع آوری نسخه های چاپی کتاب ها و ارائه آنها به صورت دیجیتال است.گوتنبرگ یکی از محبوب ترین سایت های دانلود رایگان خارجی است.با حمایت خیرین و مردم کار می کند. با جستجوی کلمات کلیدی، کتاب های مرتبط را در این سایت پیدا کنید. از ویژگی های جالب این سایت ارائه کاتالوگ ویژه ای است که به صورت آفلاین و یا در محیط های اینترنت کم سرعت قابل دسترسی است. علاوه بر این، کتاب‌ها را می‌توان با کتاب‌خوان‌های محبوب الکترونیکی مانند Kindle و Amazon در این سایت در مقایسه با سایر سایت‌های دانلود رایگان کتاب خارجی خواند.
یعنی کتاب خواندن در گوشه ای دنج. این کتابخانه در منطقه ای بکر و زیبا ساخته شده است. درختان زیبای گردو و هلو اطراف حوض زیبایی را احاطه کرده اند که این کتابخانه را از سایر کتابخانه های زیبا در سراسر جهان متمایز می کند. کتاب خانه مجازی تعطیلات آخر هفته، تلاقی طبیعت و علم هزاران چینی را به کتابخانه جذب می کند. یک معمار کره ای یک کتابخانه منحصر به فرد در اشتوتگارت آلمان ساخت که سبک معماری خاص خود را داشت. این کتابخانه در طبقات منظم و یکدست خود با رنگ سفید رنگ آمیزی شده است.