آتش‌سوزی‌های غیرقابل کنترل، جوامع مرکزی پیش از میلاد را در حالت هشدار تخلیه قرار داد

دو آتش سوزی غیرقابل کنترل جداگانه در بریتیش کلمبیا مقامات را مجبور کرده است تا برای تعدادی از جوامع در منطقه کاریبو این استان برای تخلیه آماده باشند.

سرویس آتش‌نشانی بی‌سی‌سی می‌گوید آتش‌سوزی دریپینگ آب که در ابتدا بعد از ظهر پنجشنبه کشف شد، بزرگ‌تر از دو آتش‌سوزی است و اکنون به وسعت 150 هکتار در منطقه‌ای در حدود 600 کیلومتری شمال ونکوور رسیده است.

در پاسخ، هشدارهای تخلیه هم از سوی دولت ملت اول Tl’etinqox – واقع در 102 کیلومتری غرب دریاچه ویلیامز – و هم توسط ناحیه منطقه ای کاریبو برای منطقه اطراف آتش سوزی صادر شده است.

در همین حال، سرویس آتش‌نشانی بی‌سی‌سی می‌گوید آتش‌سوزی دیگری که صبح شنبه در نزدیکی دریاچه پرسی واقع در 445 کیلومتری شمال شرقی ونکوور کشف شد، به وضعیت «آتش‌سوزی قابل توجه» رسیده است و 27 ملک را تهدید می‌کند.

این آتش سوزی که آتش سوزی دره گمشده نامیده می شود، اکنون 113 هکتار را در بر گرفته و مسئولان را مجبور به صدور هشدار تخلیه کرده است.

به ساکنان آسیب‌دیده از هر دو آتش‌سوزی گفته شده است که برنامه‌های حمل‌ونقل اضطراری و اسکان را آماده کنند و در صورت سرایت آتش‌سوزی به مناطق پرجمعیت، آماده تخلیه «در کوتاه‌مدت» باشند.

سرویس آتش‌نشانی بی‌سی‌سی می‌گوید که احتمال می‌رود هر دو آتش‌سوزی ناشی از فعالیت‌های انسانی باشد.

خدمه در محل در هر دو مکان هستند و تلاش می کنند تا با “تجهیزات سنگین و منابع هوایی” آتش را سرکوب کنند.

پیش از میلاد این آخر هفته شاهد هوای گرم غیرقابل فصلی در بسیاری از مکان‌ها بود، به طوری که در مناطقی مانند ویکتوریا، ابوتسفورد، هوپ و اسکوامیش دمای هوا در روز جمعه رکوردشکنی شد.

این گزارش توسط Canadian Press برای اولین بار در 30 آوریل 2023 منتشر شد.

به مکالمه بپیوندید

گفتگوها نظرات خوانندگان ما است و مشمول این است کد رفتار. ستاره این نظرات را تایید نمی کند.