TDSB محققی را به دلیل سرقت ادبی بخش‌هایی از گزارش اخراج کرد

پس از اینکه گروه والدین زنگ خطر را به صدا درآوردند، هیئت مدرسه دولتی تورنتو یک محقق را به دلیل سرقت ادبی بخش‌هایی از گزارشی درباره برنامه‌های تخصصی و مدارس اخراج کرد.

گزارشی در مورد اولین سال فرآیند پذیرش در این برنامه های بسیار پرطرفدار با تمرکز بر زمینه هایی مانند هنر، ریاضی و علوم، در جلسه کمیته هیئت مدرسه ناحیه تورنتو در 17 می ارائه شد.

این یک به روز رسانی در مورد پیشرفت انجام شده در اجرای خط مشی برنامه های مرکزی علاقه دانشجویی بود که در بهار گذشته زمانی که هیئت مدیره تصمیم بحث برانگیز برای پایان دادن به پذیرش مبتنی بر شایستگی و جایگزینی آنها با قرعه کشی مبتنی بر علاقه گرفت، تصویب شد.

این گزارش شامل 14 پیوست بود، از جمله مروری بر ادبیات که جدا از به روز رسانی بود. این بررسی بود که پرچم های قرمز را برافراشت.

روز پنجشنبه، دو گروه والدین مخالف این سیاست، بیانیه‌ای مطبوعاتی منتشر کردند و از هیئت مدیره به دلیل «شکست در اعمال حکمرانی خوب و اتکا به تحقیقات جعلی» انتقاد کردند. این گروه شامل پروفسور اقتصاد دانشگاه تورنتو، مارسین پسکی است که به دقت مرور ادبیات را تجزیه و تحلیل کرد و می‌گوید که مملو از نقل‌قول‌های نادرست، نقل‌قول‌های بدون ذکر منبع و منابع ناموجود بود. او می گوید 20 درصد از 90 استناد جعلی بوده و حدود نیمی از متن بدون ذکر منبع سرقت علمی بوده است. او همچنین سوالاتی را در مورد اینکه آیا با استفاده از ChatGPT، یک ابزار چت بات با هوش مصنوعی نوشته شده است، مطرح کرد.

مطالب جالب  واکسن نویدبخش نیازی به ذخیره سازی فوق العاده سرما ندارد

در روز جمعه، TDSB تشخیص داد که بررسی ادبیات در واقع حاوی «استنادات متعددی است که نادرست بوده یا در برخی موارد، به طور کامل گم شده‌اند».

رایان برد، سخنگوی هیئت مدیره در بیانیه ای گفت: “این یک انحراف جدی از استانداردهای حرفه ای و یکپارچگی آکادمیک TDSB است.” «محققی که مرور ادبیات را نوشته است، دیگر با (هیئت مدیره) قرارداد ندارد. ما استانداردهای حرفه‌ای را جدی می‌گیریم و روند بررسی دقیق‌تری را در پیش خواهیم گرفت.»

او گفت که این بررسی حاوی اطلاعات «از ده‌ها منبع معتبر، از جمله محققان برجسته دانشگاهی در زمینه آموزش است، و ما متأسفیم که این اشتباهات جدی استناد، مفاهیم مهم خلاصه‌شده در بررسی و موفقیت‌های برجسته‌شده در خود گزارش را منحرف می‌کند. ”

پسکی، که یک آخر هفته کامل را صرف تجزیه و تحلیل این بررسی کرد، به استار گفت که این موضوع نگران کننده است که «تدبیر کمی (TDSB) در این گزارش در مورد چنین موضوع مهمی انجام داده است» و این موضوع باعث ایجاد سؤالاتی در مورد گزارش‌های مربوط به موضوعات دیگر می‌شود.

مایکل تپر، که همچنین بخشی از یکی از گروه‌های والدین است، روز جمعه گفت: «در سطح پایین احساس می‌کنیم که نگرانی‌های ما به رسمیت شناخته شده است.»

تپر به استار گفت: «اما ما کاملاً راضی نیستیم، زیرا تاکنون اطلاعات کمی در مورد چگونگی انتشار این گزارش در وهله اول وجود دارد. «استانداردهایی که هیئت برای انجام تحقیق اعمال کرد چه بود؟ آنها چه کنترل‌هایی در هیئت مدیره دارند تا مطمئن شوند هر چیزی که جلوی هیئت مدیره قرار می‌گیرد دقیق است؟»

مطالب جالب  سئول: کره شمالی موشک بالستیک به سمت دریا پرتاب کرد

سیاست جدید که در ماه مه گذشته تصویب شد، روند پذیرش مدارس تخصصی را تغییر داد. برای ورود، دانش‌آموزان دیگر نیازی به نشان دادن شایستگی ندارند، که قبلاً شامل امتحانات ورودی، استماع و ارسال نمونه کارها می‌شد. اکنون، آنها فقط باید علاقه خود را نشان دهند. هنگامی که فضای کافی برای همه متقاضیان وجود ندارد، که اغلب اینطور است، قرعه کشی برای تعیین اینکه چه کسی وارد می شود برگزار می شود.

هیئت مدیره می‌گوید که سیاست جدید با هدف از بین بردن موانع سیستمی، افزایش برابری و اطمینان از دسترسی همه دانش‌آموزان به این برنامه‌ها است. اما گروه‌های والدین تا حدی استدلال می‌کنند که این ناعادلانه است، استانداردها را کاهش می‌دهد و برنامه‌نویسی را کاهش می‌دهد.

به گفتگو بپیوندید

گفتگوها نظرات خوانندگان ما است و مشمول این است کد رفتار. ستاره این نظرات را تایید نمی کند.