گودال از قانون پیشنهادی سناتور برای حمایت از حیوانات اسیر ، ممنوعیت عاج فیل حمایت می کند

اتاوا – سناتور موری سینکلر با جین گودال ، متخصص جراحی اولیه همکاری کرده و قانونی را برای حمایت از حیوانات اسیر و ممنوعیت واردات عاج فیل و غنائم شکار به کانادا پیشنهاد داده است.

سینکلر روز سه شنبه در یک کنفرانس خبری گفت: “من لایحه ای را در مجلس سنای کانادا معرفی می کنم که برخی از قوی ترین قوانین محافظت از حیوانات را در جهان وضع می کند.”

“مطمئناً قوی ترین قوانین حمایت از حیوانات در کانادا است.”

سینکلر گفت که در این لایحه اسیر شدن میمونهای بزرگ و فیلها ممنوع خواهد شد مگر اینکه مجوز داشته باشد و منافع آنها بیشتر باشد ، از جمله برای حفاظت یا تحقیقات علمی که به حیوانات آسیب نمی رساند.

قانون پیشنهادی همچنین استفاده از میمون ها و فیل های بزرگ را در نمایش ها منع می کند و جایگاه قانونی حیوانات محافظت شده را ایجاد می کند.

این امر به دادگاه ها اجازه می دهد تا دستوراتی را برای انتقال آنها به مراقبت های جدید یا بهبود شرایط زندگی آنها صادر کنند.

سینکلر گفت ، قانون پیشنهادی همچنین واردات عاج فیل و غنائم شکار را ممنوع می کند.

اعتقاد بر این است که 20 فیل و 33 میمون بزرگ در کانادا زندگی می کنند که شامل 9 شامپانزه ، 18 گوریل و شش اورانگوتان است.

دلف دژونگ ، مدیر عامل باغ وحش تورنتو ، روز سه شنبه در بیانیه ای گفت که اورانگوتان ها و گوریل ها در آنجا آگاهی را در مورد از بین رفتن زیستگاه به دلیل ورود به سیستم و استخراج معادن افزایش می دهند.

دی جونگ گفت: “ما در تلاش خود هستیم كه مردم را به اقدامات حفاظت داده محور دعوت كنیم و اطمینان حاصل كنیم كه این گونه ها از دید ، ذهن خارج نشده و از سیاره ما پاک نمی شوند.”

مطالب جالب  مذاکرات سازمان ملل در مورد معاهده ای برای پایان دادن به آلودگی پلاستیکی جهانی در پاریس باز شد

وی گفت که مشتاقانه منتظر بررسی این لایحه و همکاری با همه طرف ها برای بهبود وضعیت رفاه حیوانات و محافظت از آنها برای نسل های آینده است.

سینکلر گفت باغ وحش ها قادر به آوردن تعداد بیشتری از این حیوانات به کانادا نیستند.

وی روز سه شنبه در مصاحبه ای گفت: “باغ وحش ها و نهادهای دیگری که در حال حاضر حیوانات در اسارت دارند ، اجازه ورود حیوانات جدید را ندارند ، اما حیواناتی که در حال حاضر دارند می توانند از آنها نگهداری کنند.”

وی گفت که این لایحه بر این اصل استوار است که حیوانات حقوقی دارند.

وی گفت: “این اصلی است که برخی از مردم با مشکل روبرو می شوند.” “حداقل ، (حیوانات) حق ایمنی و محافظت شخصی را دارند. آنها حق دارند با آنها انسانی رفتار کنند. “

این قانون پیشنهادی “قانون جین گودال” نامیده می شود ، که برای اولین متخصص پزشکی شناخته می شود که به دلیل مطالعه 60 ساله تعاملات اجتماعی و خانوادگی در میان شامپانزه های وحشی شناخته شده است.

سینکلر او را “قهرمان حیوانات و طرفداران حقوق حیوانات ، محیط زیست و نوه های من” خواند.

گودال روز سه شنبه در کنفرانس خبری گفت که تشخیص اینکه این حیوانات دارای احساسات و شخصیت هستند بسیار مهم است.

“برخی از مردم حیوانات را شکنجه می کنند. به این دلیل است که آنها نمی فهمند. سایر افراد عمداً تصمیم می گیرند درک نکنند که چگونه (حیوانات) احساس درد و ترس و پریشانی می کنند. ” “آموزش زیادی لازم است.”

گودال گفت که از اینکه این لایحه برای او نامگذاری شده احساس افتخار می کند. “بسیار خوب خواهد بود اگر این لایحه تصویب شود ، بنابراین کانادا بتواند ثابت کند که در صفوف رفتار انسانی با حیوانات قرار دارد.”

مطالب جالب  عابر پیاده توسط راننده در شرق یورک برخورد کرد

سینکلر ، که رئیس کمیسیون کمیسیون حقیقت و آشتی بود و تاریخ و میراث مدارس مسکونی در کانادا را بررسی و مستند کرد ، گفت که این لایحه ارزش های بومی را نیز منعکس می کند.

وی گفت: “این احترام و سرپرستی و رابطه و ارتباط ما با جهان طبیعی است.”

این سناتور گفت: این لایحه بر اساس قانونی است که دولت فدرال سال گذشته تصویب کرد و اسیر شدن نهنگ و دلفین در کانادا را ممنوع می کند.

وی اظهار داشت كه انتظار می رود كه از این قانون در سنا حمایت كافی شود تا سریعاً تصویب شود. وی همچنین انتظار دارد از لایحه در مجلس عوام حمایت شود.

بارگذاری…

بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…

این لایحه دولت را قادر می سازد تا از طریق مقررات ، تمام حمایت ها را از سایر گونه های حیوانات اسیر ، غیر اهلی – مانند گربه های بزرگ – گسترش دهد.

سینکلر گفت این لایحه با همه باغ وحش ها مغایرت ندارد.

وی گفت: “باغ وحش ها شرکای بالقوه ای در ایجاد حمایت های قانونی از حیوانات اسیر هستند.”

“من می خواهم به این نکته اشاره کنم که باغ وحش تورنتو و باغ وحش کلگری قبلاً برای محافظت از این حیوانات و اطمینان از نگهداری بیشتر آنها در اسارت در کانادا اقداماتی انجام داده اند.”

جیم فکت ، مدیر اجرایی باغ وحش ها و آکواریوم های معتبر کانادا ، با 29 عضو ، در مصاحبه ای گفت که روز سه شنبه از قانون پیشنهادی مطلع شد.

فیست گفت: “سناتور محترم فقط امروز با چهار مورد از تأییدات معتبر ما تماس گرفت.”

مطالب جالب  دو نفر پس از تیراندازی در میسیساگا در بیمارستان بستری شدند

وی گفت: سیستم اعتباربخشی اعضا را به استانداردهای بالای رفاه حیوانات و مراقبت از حیوانات می رساند. “ما آن را بسیار جدی می گیریم.”

“برخی از افراد بسیار خوب هستند که در مراقبت از حیوانات و میمون های بزرگ اطراف باغ وحش های ما ، باغ وحش های معتبر ما کار برجسته ای انجام می دهند. بسیاری از آنها برنامه های حفاظتی بسیار قوی دارند. ”

وی گفت که به آن کار حفاظت افتخار می کند.

وی گفت: “من امیدوارم كه هر قانونی مانع ادامه کار و شناسایی مجوز معتبری برای باغ وحش ها و آکواریوم ها در کانادا نشود.” “من نمی دانم که آیا این قانون این کار را انجام می دهد یا خیر. من مشتاقانه منتظر خواندن آن هستم.”

سینکلر گفت باغ وحش ها به آسانی به سمت ایجاد مکان های مقدس می روند که فضای بیشتری برای حیوانات داشته باشد تا به آنها امکان دسترسی بهتر به محیط های سالم را بدهد.

وی گفت: “این جهتی است كه خود باغ وحش ها در پاسخ به اعتراضات عمومی در پیش گرفته اند.”

این گزارش توسط The Canadian Press اولین بار در تاریخ 17 نوامبر سال 2020 منتشر شد.

———

این داستان با کمک مالی فیس بوک و همایش خبری مطبوعات کانادایی تولید شده است.