گزارش فدرال می گوید که جت پیمانکاری نیروی دریایی قبل از سقوط مرگبار کالیفرنیا در آتش سوخت

سن دیگو (AP) – بازرسان فدرال روز جمعه گفتند که یک هواپیمای پیمانکاری نیروی دریایی قبل از سقوط در سواحل کالیفرنیا در اوایل ماه جاری آتش گرفت و سه سرنشین آن کشته شدند.

بر اساس گزارش تحقیقاتی اولیه هیئت ملی ایمنی حمل و نقل، هواپیمای دو موتوره Gates Learjet 36A در 10 می در اقیانوس آرام در نزدیکی جزیره سان کلمنته در حالی که تلاش می کرد در فرودگاه نیروی دریایی آنجا فرود اضطراری داشته باشد، فرود آمد.

در این گزارش آمده است که لاشه هواپیما در زیر آب پیدا شده است، اما دو خلبان و خدمه دیگر – همگی غیرنظامی – پیدا نشده اند و گمان می رود مرده باشند.

این جت یکی از دو فروندی بود که از ایستگاه هوایی Point Mugu نیروی دریایی در Oxnard بلند شد و به سمت جنوب به سمت جزیره San Clemente حرکت کرد که متعلق به نیروی دریایی است و در غرب سن دیگو قرار دارد. قرار بود با نیروی دریایی در تمرینات آموزشی شرکت کنند.

اندکی پس از رسیدن به محل تمرین، خدمه هواپیمای اول که در حال پیشروی بود، با رادیو اعلام کردند که بویی در کابین استشمام می‌شود و خدمه هواپیمای پشت سر رادیو دریافتند که دود یا گاز سفید یا خاکستری از سمت چپ می‌آید. طبق گزارش NTSB، کابین، همراه با نوعی مایع که جت را دنبال می کند.

در این گزارش آمده است: «در این مرحله هواپیمای اصلی مسیر یا ارتفاع خود را حفظ نمی کرد.

خدمه هواپیمای دوم سپس شعله های آتش را از اطراف درب تجهیزات عقب هواپیمای اول مشاهده کردند و به خدمه گفتند وضعیت اضطراری اعلام کنند.

در این گزارش آمده است که هواپیمای مشکل دار قصد داشت در فرودگاه کمکی نیروی دریایی در جزیره سن کلمنته فرود بیاید و جت دیگر در مقابل مانور داد تا آن را به میدان هدایت کند.

با این حال، با پایین آمدن جت ها، تماس از بین رفت.

داده های پخش شده از اولین هواپیما نشان داد که این هواپیما یک سری چرخش های نزولی انجام داده و در ارتفاع 1338 فوتی (408 متری) و حدود نیم مایلی (کمتر از یک کیلومتری) از جزیره بوده است. گزارش.

در این گزارش آمده است که لاشه هواپیمای لیرجت در فاصله 1.6 کیلومتری از ساحل در عمق 300 فوتی (91 متری) آب قرار داشت و برخی از بقایای آن شواهدی از آتش سوزی قبل از سقوط را نشان می داد.

در این گزارش به دلیل احتمالی آتش سوزی یا سقوط اشاره ای نشده است.

به گفتگو بپیوندید

گفتگوها نظرات خوانندگان ما است و مشمول این است کد رفتار. ستاره این نظرات را تایید نمی کند.