کتابخانه استراتور به جلو نگاه می کند | ستاره

کتابخانه شهرداری استراتور با تمرکز بر دسترسی بیشتر ، ترویج مطالعه و یادگیری ، ارتباط با جامعه و فراهم آوردن فضایی راحت و کاربردی ، آینده خود را برنامه ریزی می کند.

کتابخانه استراثمور با ارائه استراتژی مداوم خود در زمینه ارائه پناهگاه و خدمات به ساکنان استراثمور و البته کتاب ، برنامه خدمات خود را از سال 2020 تا 2022 منتشر کرده است.

ریچل دیک هیوز ، که از فوریه 2013 به عنوان مدیر کار می کند ، گفت: نقش و حضور کتابخانه در جامعه متحول شده است.

وی خاطرنشان کرد: “برنامه نویسی کتابخانه در آن مدت زمان به طور چشمگیری افزایش یافته است.” “تعداد کارکنان افزایش یافته است و همه آنها با ایده های مختلف و احساسات مختلف به کار خود می آیند ، بنابراین ما توانسته ایم برنامه های خود را بر اساس آنچه که آنها دوست دارند انجام دهند و آنچه که در آنها مهارت دارند رشد دهیم.”

عضویت در کتابخانه به حدود 6000 عضو رسیده است. اما بسیاری از افراد غیر عضو نیز برای استفاده از رایانه و یا صرفاً معاشرت به آنجا مراجعه می کنند.

دیک هیوز گفت: “کتابخانه به مکانی تبدیل شده است که مردم از بودن لذت می برند و همچنین مکانی است که می دانند هر آنچه را که لازم دارند می توانند پیدا کنند.” “کارکنان ما واقعاً در برقراری اطمینان از ارتباط مردم با نیازهایشان تبحر دارند.”

همه گیر COVID-19 ارزش کتابخانه را به عنوان مکانی که مردم می توانند در آن اطراف دیگران باشند بدون اینکه هزینه کنند ، نشان داده است.

وی افزود: “ما به نوعی تنها مکانی در شهر هستیم که امکان پذیر است.” “ارزش کتابخانه به عنوان یک فضای آزاد عمومی با همه گیری همه واقعاً تقویت شده است.”

خدمات بازدید از کتابخانه که کتاب را به اعضای جامعه تحویل می دهد ، برای افرادی که توسط بیماری همه گیر منزوی شده اند نیز بسیار مهم است. “این سرویس بیشتر به افرادی که از سلامتی ضعیفی برخوردارند کمک می کند ، بنابراین تماس تلفنی منظم آنها با جامعه ما بسیار زیاد بود. و سپس فقط اینکه بتوانم چیزی برای خواندن و کسی برای گفتگو پیدا کنم واقعاً مهم بود. ”

این کتابخانه به دنبال ایجاد گروه های بیشتری برای گردهمایی مردم برای مبارزه با انزوا است. دیک هیوز گفت: یکی از برنامه های موفقیت آمیز ، گروه بافندگی و دوخت کتابخانه بود که اعضای آن “از بودن در کنار هم بسیار خوشحال هستند”. “بنابراین من فکر می کنم که ما در حال کار روی گروه های بیشتری از این دست هستیم ، جایی که یک علاقه مشترک وجود دارد و مردم می توانند دور هم جمع شوند.”

وی گفت که ارائه برنامه نویسی گروهی به صورت آنلاین نیز مهم است زیرا برخی از افراد هنوز راحت نیستند که شخصاً ملاقات کنند. این کتابخانه در حال برنامه ریزی یک باشگاه کتاب آنلاین است تا افراد بتوانند از هرجای دیگر با اتصال به اینترنت با یکدیگر ملاقات و بحث کنند.

یکی از اولویت های کتابخانه تقویت یادگیری مادام العمر ، از جمله برنامه های یادگیری بزرگسالان برای افراد با سواد پایین یا موانع سواد آموزی است. این برنامه ها همچنین به مردم کمک می کنند فناوری را که در همه گیر همه گیرتر شده است ، درک و از آن استفاده کنند. وی گفت: “اگر کسی به کمک احتیاج داشته باشد ، ما تدریس خصوصی فناوری را انجام می دهیم.”

اما کتاب ها و سایر رسانه ها همچنان در کار کتابخانه مهم هستند. این کتابخانه در تلاش است تا مجموعه خود را از جمله افزودن کتابهای چاپی بزرگ ، کتاب های صوتی و کتاب های دیجیتالی بیشتر ، به گزینه های بیشتری برای مخاطبان متنوع خود اضافه کند.

دیک هیوز گفت: “ما می خواهیم کمی بیشتر هزینه کنیم تا مجموعه خود را تقویت کنیم.”

بارگذاری…

بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…

از طریق بررسی جامعه ، کتابخانه ارزش دسترسی و مقرون به صرفه بودن را فرا گرفته است. در نتیجه ، کتابخانه در تلاش است تا به افرادی که اکنون از کتابخانه استفاده نمی کنند و هزینه های آن را پایین نگه می دارد ، برسد. یکی از ابتکارات کاهش موانع ، برنامه ای است که برای کاربران در نظر گرفته شده است تا بتوانند جریمه های کتابهای دیر برگردانده شده را “بخوانند”.

برای دستیابی به این اهداف ، برنامه خدمات معیارهای خاصی را شامل می شود که بسیاری از آنها شامل شماره های هدف برای رسیدن به اهداف هستند. دیک هیوز گفت: “من فکر می کنم بسیار آسان است که بگوییم ما می خواهیم همه افراد جامعه مطالعه کنند و از سواد بالایی برخوردار باشند.” “اما یک برنامه فقط به خوبی مراحلی است که شما را به این اهداف می رساند.”