پنج جاذبه برتر این آخر هفته در Doors Open Toronto

تورنتو این آخر هفته با بازگشت جشنواره Doors Open به موزه ای عظیم در فضای باز تبدیل می شود.

تورنتونی‌ها به مدت دو روز به خیابان‌ها می‌روند تا ساختمان‌ها و مکان‌های نمادین را که برخی از آن‌ها معمولاً برای عموم ممنوع است، به طور رایگان کاوش کنند.

این فستیوال که از دهه 2000 یک سنت است، قصیده ای برای فضای عمومی و معماری تورنتو است. تالار شهر تورنتو، موزه آقاخان و مرکز Toronto-Dominion از جمله 150 مکان دیدنی در آخر هفته هستند.

تورنتو به عنوان “شهر صداها”

موضوع امسال، “شهر صداها”، تقاطع بین موسیقی و فضاها را جشن می گیرد.

کریستین ویلیامسون، سرپرست برنامه نویسی Doors Open، گفت: “این ادای احترامی است به روشی که ما شهر خود را به صورت صوتی تجربه می کنیم.” او افزود: «ما در مورد صدای زنگ درهای مترو در هنگام مسافرت یا صدای جیغ مسیرهای تراموا فکر کردیم.

ویلیامسون گفت که هر سایتی موضوع را متفاوت تفسیر می کند و میزبان اجراها و کارگاه های آموزشی مختلفی خواهد بود. به عنوان مثال، در معبد بودایی کادامپا، یک کلیسای سابق با یک سالن مراقبه بزرگ در ایتالیای کوچک، بازدیدکنندگان می‌توانند جلسات مراقبه هدایت‌شده را تجربه کنند که به منظور انعکاس عدم وجود صدا است.

چگونه از Doors Open نهایت استفاده را ببریم

ویلیامسون گفت، در حالی که هیچ کس تا به حال نتوانسته است از تمام 150 مکان در یک روز بازدید کند، کسانی که مایل به بازدید از جاذبه های هر چه بیشتر هستند می توانند مسیر خود را با بررسی نقشه در وب سایت Doors Open یا با برداشتن یک نقشه فیزیکی در یکی از سایت ها او توصیه می‌کند که از شهر تالار مرکز شهر شروع کنید، جایی که موسیقی زنده و تور پشت صحنه در اتاق شورا و طبقه 27 عرشه مشاهده خواهد بود.

مطالب جالب  تظاهرات گسترده علیه طرح های دولت اسرائیل برای تغییر نظام حقوقی وارد هفته بیست و یکم شد

همچنین تورهای پیاده‌روی موضوعی برگزار می‌شود که بازدیدکنندگان موظفند قبل از موعد در وب‌سایت جشنواره ثبت‌نام کنند. در تور «موسیقی، ملودی‌ها و راهپیمایی‌ها»، یک راهنما شما را در مکان‌های موسیقی در محل نمایشگاه، از جمله BMO Field، استادیوم نمایشگاه، کوکاکولا کولیزئوم و Bandshell هدایت می‌کند.

بیشتر جاذبه ها از ساعت 10 صبح تا 5 بعد از ظهر باز خواهند بود

جاذبه های برتر

برخی از “تخم مرغ های عید پاک” تورنتو در این آخر هفته در معرض دید عموم قرار خواهند گرفت. برخی از نکات برجسته:

1. ال موکامبو

ال موکامبو میزبان گروه‌های موسیقی افسانه‌ای بوده است.

مکان افسانه ای ال موکامبو در خیابان اسپادینا پس از انجام یک پروژه بازسازی گسترده، درهای خود را برای بازدیدکنندگان این آخر هفته باز خواهد کرد. بازدیدکنندگان می توانند در یک تور بیشتر درباره تاریخ راک بیاموزند و بر روی صحنه ای که رولینگ استونز و U2 در آن اجرا کرده اند قدم بگذارند.

2. تصفیه خانه آب RC هریس

کارخانه تصفیه آب RC Harris میزبان اجراهایی با موضوع آب خواهد بود.

هر روز، این کارخانه تصفیه آب از دهه 1930، آب آشامیدنی سالم را برای ساکنان تورنتو و یورک فراهم می کند. این آخر هفته، برای عموم باز خواهد بود و اجراهایی از نوازندگان جنوب شرق و جنوب آسیا که همگی پیرامون موضوع آب هستند، برگزار می شود.

3. McCowan Carhouse

McCowan Carhouse، مرکز تعمیر و نگهداری Scarborough RT.

Carhouse McCowan در شرق Eed در سال 1983 طراحی شد تا محل تعمیر و نگهداری Scarborough RT، اولین سیستم حمل و نقل با ظرفیت متوسط ​​در جهان باشد. این احتمالا آخرین فرصت برای بازدیدکنندگان برای دیدن و عکاسی از فضا قبل از بسته شدن Scarborough RT در پایان سال 2023 خواهد بود.

مطالب جالب  آژانس ایالات متحده بایدن را به عنوان برنده تشخیص می دهد ، اجازه می دهد تا ترانزیت آغاز شود

4. فضای آرایه

The Array Space این آخر هفته میزبان جشنواره فیلم و همچنین عبادتگاه است.

The Array Space در یک انبار آجری صنعتی قدیمی در جنوب پارک ترینیتی بلوودز واقع شده است. این جشنواره میزبان یک جشنواره فیلم تجربی با موسیقی متن زنده و همچنین کارگاه های بداهه نوازی موسیقی خلاق خواهد بود.

5. خوب است* استودیو

It's Ok* Studios، یک مرکز موسیقی و هنر تحت رهبری سیاهان.

این فضای انکوباتور موسیقی که قبلاً یک ساختمان خرده‌فروشی خالی در کوئین استریت وست بود، در تمام آخر هفته اجراهای هنرمندان تازه‌کار را به نمایش می‌گذارد. این یک ساختمان 10000 فوت مربعی است که شامل یک گالری، یک استودیوی عکس و مناطقی برای اجتماعات است. در طبقه دوم، مهمانان می‌توانند از اوایل دهه 1930 از نمایش پوسترهای کنسرت در منطقه کوئین وست دیدن کنند.

آنا پریرا یک گزارشگر اخبار فوری است که در اتاق رادیوی ستاره در تورنتو کار می کند. او را در توییتر دنبال کنید: @anabpereiraa

به مکالمه بپیوندید

گفتگوها نظرات خوانندگان ما است و مشمول این است کد رفتار. ستاره این نظرات را تایید نمی کند.