پلیس اندونزی می گوید شبه نظامیان مظنون 4 روستایی را می کشند

جاکارتا ، اندونزی – پلیس اندونزی روز شنبه گفت که شبه نظامیان مظنون چهار نفر را کشته و هفت خانه را در یک روستا در استان سولاوسی مرکزی سوزاندند.

سخنگوی پلیس ملی آوی سیتیونو گفت آنها معتقدند حمله روز جمعه در روستای لمبان تونگوا در منطقه سیگی توسط گروه مجاهدین اندونزی شرقی انجام شده است.

ستییونو گفت که پلیس پس از بازجویی از پنج شاهد ، پلیس 10 مظنون را شناسایی کرد که سه نفر آنها اسلحه داشتند. وی گفت شاهدان حداقل سه نفر از مظنونان را به عنوان اعضای مجاهدین شرقی اندونزی شناسایی کردند.

وی گفت که تحقیقات همچنان ادامه دارد و همچنین جستجوی مظنونان.

احمد رفاعی ، افسر دهکده لمبان تونگوا ، گفت که یکی از ساختمانهای سوخته عبادتگاه مسیحیان بوده است.

وی گفت پلیس و سربازان اکنون از روستا محافظت می کردند.

اندونزی ، که پرجمعیت ترین کشور اکثریت مسلمان جهان است ، از زمان بمب گذاری در جزیره توریستی بالی در سال 2002 که منجر به کشته شدن 202 نفر ، اکثراً خارجی شد ، سرکوب دائمی علیه مبارزان اسلامی را انجام داده است.

حملات به بیگانگان عمدتاً جای خود را به حملات كوچكتر و كشنده تر داده است كه دولت ، پلیس و نیروهای ضد تروریسم را هدف قرار می دهد.

طی ماه های اخیر عملیات امنیتی در سولاوسی مرکزی برای تلاش برای دستگیری اعضای مجاهدین اندونزی شرقی شدت گرفته است. رهبر سابق این گروه ، ابوورده سانتوسو ، در یک درگیری با نیروهای امنیتی در سال 2016 کشته شد.

مطالب جالب  اینکه هوش مصنوعی چگونه زندگی پناهجویان را به بدتر تغییر می دهد