پرچم غرور در مرکز آموزشی کاتولیک یورک پس از رای مخالف هیئت مدیره به اهتزاز در نخواهد آمد

پرچم غرور در مرکز آموزشی کاتولیک یورک پس از رای مخالف هیئت مدیره به اهتزاز در نخواهد آمد

اعضای هیئت امنای مدرسه ناحیه کاتولیک یورک به طرحی رای دادند که نشان می‌داد پرچم رنگین کمان پراید در خارج از مرکز آموزشی به اهتزاز در می‌آید.

YCDSB پس از شکست دادن این حرکت در جلسه دوشنبه شب با نتیجه 6-4 تصمیم گرفت پرچم را به اهتزاز درآورد.

این رای پس از آن صورت گرفت که معتمدین گزارشی را که روز دوشنبه توسط کمیته جنسیت، جنسیت و آموزش کاتولیک YCDSB ارائه شده بود، مورد بحث قرار دادند. این هیئت توصیه کرد که در طول ماه ژوئن در دفتر اصلی خود در آرورا، به نام مرکز آموزش کاتولیک، پرچم رنگین کمانی را به اهتزاز درآورد.

این سازمان خاطرنشان کرد که برافراشتن پرچم در دفتر اصلی آن “با ماموریت شبانی کلیسای کاتولیک مطابقت دارد.”

در نهایت، اعضای معتمد الیزابت کرو، جنیفر ویگستون، آنجلا گرلا و کارول کاتن به همراه اعضای معتمد دانشجو، آنتیا پتا دراگوس و جونا جیمز از این طرح حمایت کردند.

ترزا مک نیکول، ماریا ایفرات، جوزف دی میو، آنجلا ساگیس، مایکلا باربیری و فرانک اس‌دی الکساندر به این پیشنهاد رأی منفی دادند.

آرای پتا دراگوس و جیمز مطابق با قانون آموزش و پرورش شمارش نشد.

متولیان تصمیمات خود را در یک دوره بحث قبل از رای گیری توضیح دادند.

برخی احساس کردند که این پرچم یک حرکت توخالی است که به اندازه کافی برای حمایت از دانش آموزان LGBTQ+ انجام نمی دهد.

برخی دیگر گفتند که به اهتزاز درآوردن پرچم به آن دانش‌آموزان کمک می‌کند تا احساس امنیت کنند.

ویگستون گفت: «اگر ما پرچم را برافراشته نکنیم، برخی از مردم احساس قدرت خواهند کرد که به ارعاب، قلدری، به حاشیه راندن، دیگر کردن و تخفیف دادن به دانش آموزان 2SLGBTQ+ ادامه دهند.

جیمز، معتمد دانش‌آموز، هشیاری‌هایی را که پس از جلسه قبلی باعث گریه برخی از دانش‌آموزان شدند، صدا زد.

او گفت: «نفرت و اظهارنظرها و اقدامات مشمئزکننده انجام شده توسط این تظاهرکنندگان نفرت‌محور… کاملاً تکان‌دهنده، آزاردهنده بود و بر همه ما تأثیر گذاشت.»

جیمز در توییتر نتیجه رای گیری را “دلخراش” خواند.

پلیس پس از اختلالات اخیر در جلسه حاضر شد

هیئت مدیره مدرسه گفت که پلیس و امنیت خصوصی دوشنبه شب در واکنش به رفتارهای مخرب در جلسات گذشته حضور داشتند.

از اعضای عمومی حاضر در روز دوشنبه خواسته شد که وارد سیستم شوند و مدارک شناسایی عکس ارائه کنند.

شرکت کنندگان همچنین نامه ای دریافت کردند که در آن انتظارات رفتاری قبل از شروع جلسه بیان شده بود.

به گفته هیئت مدیره مدرسه، دوشنبه شب اختلالات کمی رخ داد، اگرچه از برخی از افراد خواسته شد تا زمانی که پس از رای گیری نهایی برای سفارش نیایند، آنجا را ترک کنند.

در ماه‌های اخیر، جنجال بر سر برافراشتن پرچم پراید در جلسات هیئت مدیره، جایی که نمایندگان هر دو طرف مناظره صحبت کرده‌اند، افزایش یافته است، که گاهی منجر به درگیری بین والدین خشمگین و حامیان جامعه LGBTQ+ می‌شود.

به نظر می‌رسد مخالفان نگرانی‌هایی عمیق‌تر از پرچم رنگین‌کمان دارند، و برخی به طور کلی آموزش را هدف می‌گیرند، زیرا برای مثال به مسائل LGBTQ+، زیر سؤال بردن برنامه درسی و قوانین استفاده از حمام مربوط می‌شود.

در همین حال، حامیان درخواست‌های پرشور از هیئت مدیره برای حمایت از طرح‌های مختلف LGBTQ، مانند برافراشتن پرچم در ساختمان‌های خود در ماه ژوئن، که ماه پراید است، کرده‌اند.

در جلسه ای در اواخر آوریل، والدین عصبانی روند رسیدگی را مختل کردند که منجر به فراخوانی پلیس و همراهی نیروهای امنیتی مردم به داخل دهلیز شد و در آنجا به فریاد ادامه دادند. به گفته پلیس، هیچ دستگیری و گزارشی در مورد تلفات، خسارت مالی یا فعالیت مجرمانه وجود ندارد.

با توجه به آن واقعه، استفان لچه، وزیر آموزش و پرورش بعداً به خبرنگاران گفت که برافراشتن پرچم پراید «نشانه‌ای برای احترام» است که در مدارس با بودجه عمومی مورد استقبال قرار می‌گیرد، و افزود: «هیئت‌های مدرسه، والدین، مربیان، دولت – ما داریم. برای دور هم جمع شدن، باید موضوعی را که در واقع مربوط به سلامت روان و ایمنی کودکان است، غیرسیاسی کنیم.»

یازده نفر از جمله MPP کریستین ونگ تام و مارکوس د دومنیکو، یکی از معتمدین هیئت مدرسه منطقه کاتولیک تورنتو، درخواست کرده بودند که این نمایندگی را نمایندگی کنند. اما YCDSB اقدام غیرعادی را انجام داد و به هیچ هیئتی اجازه نداد.

وونگ تام در واکنش به رای روز دوشنبه در توییتی گفت: “شرم بر آنها.”

د دومنیکو در سال 2021 برای به رسمیت شناختن ماه پراید در TCDSB مبارزه کرد – این ماه پرچم پراید را در تمام مدارس و دفتر اصلی برافراشته است – و می خواست در مورد تأثیر مثبتی که بر همه دانش آموزان داشته است صحبت کند.

او به ستاره گفت: “من بسیار ناامید هستم که YCDSB تصمیم گرفته است که همه صداها را به دلیل رفتار والدینی که در جلسات اخیر خود بسیار بد رفتار کردند، رد کند.” “به عنوان معتمدین منتخب، ما موظف هستیم به والدین این فرصت را بدهیم که نظرات خود را در یک انجمن محترمانه بیان کنند. محروم کردن همه نمایندگان از این فرصت به معنای مجازات کسانی است که صدایشان بشدت نیاز به شنیده شدن دارد و شرکت در چنین تصمیم سیاسی مهمی.»

مارک بروسنز، سخنگوی YCDSB، به استار توضیح داد که در جلسات گذشته هیئت مدیره، “خشم و اختلال” در گالری عمومی در طول هیئت ها رخ داده است. برای اطمینان از این که روز دوشنبه این اتفاق نیفتاد، و برای اینکه جلسه به شیوه ای “ایمن و سازنده” پیش برود، تصمیم گرفته شد که هیچ ارائه ای نداشته باشیم. وی همچنین خاطرنشان کرد: متولیان امر در سه ماه گذشته دیدگاه‌های مختلفی را در این زمینه شنیده‌اند و تمام اطلاعات لازم برای تصمیم‌گیری را در اختیار دارند.

گزارش می‌گوید دانش‌آموزان LGBTQ+ «مصائب هستند».

کمیته آموزش جنسیت، جنسیت و کاتولیک همچنین توصیه کرد که واحدی برای حمایت از دانش آموزان LGBTQ+ ایجاد و در منابع برای معلمان گنجانده شود. و اینکه هیئت مدیره بیانیه ای صادر کند که در آن همه اشکال تنفر و خشونت علیه اعضای جوامع LGBTQ+ را محکوم کرده و کمپینی را برای تشویق گزارش قلدری و آزار و اذیت راه اندازی کند.

این کمیته در مارس 2022 تأسیس شد تا راهنمایی هایی را که ریشه در مذهب کاتولیک دارد، در مورد نحوه حمایت از دانش آموزان LGBTQ+ ارائه دهد. به دانش‌آموزان، کارکنان و خانواده‌ها در مورد مسائل مربوط به عدالت اجتماعی که اعضای آن جامعه با آن روبه‌رو هستند، آموزش دهید، و بهترین روش برای نشان دادن اینکه همه کسانی که به عنوان LGBTQ+ شناخته می‌شوند مورد محبت خداوند هستند.

در این گزارش آمده است که مدیران مدارس از دانش‌آموزان شنیده‌اند که «برای مدت طولانی برای برافراشتن پرچم پراید» درخواست می‌کنند. و دانش‌آموزانی که خود را LGBTQ+ می‌شناسند، همراه با متحدانشان، «مدت طولانی رنج کشیده‌اند – عمدتاً در سکوت».

در این گزارش آمده است: «مقام کاتولیک ما از ما می‌خواهد که فراگیر، دلسوز و همدل باشیم». پاپ فرانسیس همچنان از همه ما می‌خواهد که از اعضای LGBTQ در کلیسا استقبال کنیم تا «لطفاً مهربانی، همانطور که خدا برای هر یک از ما دارد» نشان دهیم.»

توضیح – 30 مه 2023 – این داستان به روز شده است.

به مکالمه بپیوندید

گفتگوها نظرات خوانندگان ما است و مشمول این است کد رفتار. ستاره این نظرات را تایید نمی کند.