پاپ جانشینی را به عنوان اسقف اعظم بوئنوس آیرس انتخاب می کند و دوباره می گوید که ممکن است سرانجام برای دیدار به خانه بازگردد

شهر واتیکان (AP) – پاپ فرانسیس روز جمعه یک اسقف آرژانتینی را که سال ها در زندان های این کشور خدمت کرده بود، به عنوان جانشین خود به عنوان اسقف اعظم بوئنوس آیرس معرفی کرد و یک روز پس از آن بار دیگر گفت که ممکن است سرانجام سال آینده به کشور خود سفر کند.

اسقف خورخه ایگناسیو گارسیا کوئروا، اسقف 55 ساله ریو گالگوس، جایگزین کاردینال بازنشسته ماریو اورلیو پولی خواهد شد که سال گذشته 75 ساله شد.

این قرار ملاقات یک روز پس از آن اعلام شد که فرانسیس تکرار کرد که به دنبال دیدار از آرژانتین در سال آینده است. فرانسیس در 10 سال دوران پاپی خود آرژانتین را دور از دسترس نگه داشته است و ظاهراً نمی‌خواهد وارد دو قطبی شدن سیاسی این کشور شود. اما اخیراً، پس از سوگند رئیس‌جمهور جدید آرژانتین پس از برگزاری انتخابات اکتبر، او آماده بازگشت به سال آینده است.

ایده من این است که سال آینده بروم. فرانسیس به انجمنی از دانشجویان گفت که آیا ممکن است ببینیم.

اگر او برود، به گارسیا کوئروا کمک می کند تا به سازماندهی سفر کمک کند و به فرانسیس خوش آمد بگوید.

گارسیا کوئروا، یک وکیل قانونی، برای اولین بار در سال 2017 اسقف لوماس دزامورا شد و دو سال بعد به ریو گالگوس نقل مکان کرد. واتیکان گفت که او در بسیاری از زندان های آرژانتین کشیش بوده و به زندانیان خدمت کرده است و در حال حاضر معاون یک کمیسیون بین المللی کلیسایی از کشیشان زندان است.

فرانسیس از سال 1998 اسقف اعظم پایتخت آرژانتین بود تا اینکه در سال 2013 به عنوان پاپ انتخاب شد. او به عنوان اسقف اعظم، به خدمت به زندانیان اشاره کرد و به عنوان پاپ به این سنت ادامه داد و با زندانیان آرژانتین در تماس بود و در طول سفرهای خارجی خود از زندان ها بازدید کرد. و اغلب مراسم پنجشنبه مقدس را در بازداشتگاه ها جشن می گیرند.

مطالب جالب  ویدئو/بررسی خودرو ساینا - سایت خبری ایران حیاشی

به گفتگو بپیوندید

گفتگوها نظرات خوانندگان ما است و مشمول این است کد رفتار. ستاره این نظرات را تایید نمی کند.