ونکوور اولین شهر کانادا است که هزینه شلوغی را دنبال می کند. تورنتو بعدی است؟

VANCOUVER – از مدت ها قبل ازدحام خودرو چیزی است که ارزش آن را دارد که در مورد رانندگان ونکوور قسم بخورد.

در هر روز برای ورود به شبه جزیره مرکز شهر ، جایی که تعداد محدودی از جاده ها و پل ها تنها نقاط دسترسی به هسته اصلی شهر را تأمین می کنند ، فشار فشرده ای است.

ترافیک از سپر به سپر است و راهرو برادوی ونکوور ، درست در آن سوی آب واقع در جنوب مرکز شهر ، اغلب به عنوان شلوغ ترین مسیر ترانزیت در آمریکای شمالی شناخته می شود. اتومبیل های آنجا برای عبور از روی پل ها برای رسیدن به مرکز شهر پشت سر می گذارند.

اکنون ، شورای شهر امیدوار است طی دو سال بتوان طرحی برای سهولت دسترسی به شبکه ، ایجاد کاهش چشمگیر درآمد و مبارزه با تغییر اقلیم با پرداخت هزینه از رانندگان برای ورود به هسته مترو منطقه از سال 2025 تهیه کرد.

سایر شهرداری های کانادا بی سر و صدا مورد توجه قرار گرفته اند.

تصمیمی که هفته گذشته تصویب شد ، ونکوور را به اولین شهری در کانادا معرفی می کند که قیمت های حمل و نقل را نیز معرفی می کند که به آن هزینه شلوغی نیز می گویند. و ، طبق ونکوور پرو. پیت فرای ، ممکن است آخرین نباشد. او از مقامات منتخب شهرهای دیگر که در حال حاضر پیشرفت ونکوور را مشاهده می کنند ، شنیده است.

فرای به استار گفت: “ما انواع یادداشت ها را از سایر مشاوران دریافت کرده ایم که واقعاً مشتاق ایده هایی از این دست هستند.”

در همین حال ، تورنتو سالهاست که به دنبال جریانهای جدید درآمد است و اگرچه فروش سختی به ساکنان می تواند باشد ، اما به گفته مشاوران محلی ، برخی از مقامات ایده قیمت گذاری حمل و نقل در این شهر را جستجو کرده اند. اینکه آیا چنین ابتکاری عملی خواهد شد جایی است که با پیامدهای اقتصادی ، عدالت و تدارکات پیچیده شود.

از سالها قبل در شهرهایی مانند لندن و استکهلم از هزینه های ازدحام استفاده می شود. در ایالات متحده ، شهرهای بزرگتر مانند شهر نیویورک ، سانفرانسیسکو و سیاتل نیز با اتهامات خود کار می کنند.

کاهش خرخرهای ترافیکی و کاهش تغییرات آب و هوایی تنها دلیلی نیست که ونکوور قصد دارد هزینه ای را اعمال کند.

بودجه حمل و نقل در این شهر از محل مالیاتی است که برای هزینه بنزین در منطقه تأمین می شود. تا سال 2030 ، شهر پیش بینی می کند که نیمی از اتومبیل های جاده های ونکوور برقی باشند ، درآمد مورد نیاز برای به روزرسانی و نگهداری چنین زیرساخت ها به شدت کاهش می یابد.

فرای گفت ، همچنین مالکیت اتومبیل در شهر در سال های اخیر در حال کاهش است زیرا مردم سهام خودرو یا حمل و نقل را انتخاب می کنند. او امیدوار است که شهر با روشی قابل اجرا برای اجرای این طرح برگردد ، که همچنین بر هرگونه مخالفت عمومی با آن غلبه دارد.

“اگر ما بخواهیم مردم را از شهر خود بیرون کنیم ، اگر بخواهیم تجارت را مجبور به فرار کنیم ، هیچ فایده ای در ما ندارد که در این صورت هیچ کس هزینه را پرداخت نمی کند ، چه فایده ای خواهد داشت؟” فرای گفت. “ما در اینجا تلاش می کنیم نتیجه بگیریم. ما در تلاش هستیم درک مردم از هزینه مالکیت وسایل نقلیه شخصی را تغییر دهیم. “

در تورنتو وضعیت متفاوتی وجود دارد که بودجه چنین ابتکاراتی از محل درآمدی مانند مالیات بر املاک و انتقال بودجه از دولت های فدرال و استانی تأمین می شود.

اما بخش تورنتو 11 مشاوره مایک لایتون گفت که قیمت گذاری حمل و نقل هنوز هم می تواند راهی برای کمک به بودجه بهبود حمل و نقل باشد.

لایتون پیش از این ایده هزینه شلوغی را بررسی کرده و گفته بود که این امر با چالش هایی از جمله حمل و نقل ناکافی ، مسائل مربوط به حقوق صاحبان سهام و جمع آوری هزینه ها در تورنتو همراه است. همچنین ، وی شک دارد که دولت فعلی استان هرگز به شهر اجازه دهد چنین هزینه ای را وضع کند.

وی گفت: در لندن به دلیل وجود شبکه دوربین های مداربسته ، آسان تر است که هزینه را معرفی کنیم. چنین شبکه ای در تورنتو وجود ندارد.

وی گفت ، علیرغم موانع ، این کار غیرقابل حل نیست و می تواند به کاهش شکار طولانی شهر برای وجوه اضافی کمک کند ، هرچند که وی اضافه کرد این ممکن است به دلایل زیست محیطی بهتر از موارد مالی باشد.

بارگذاری…

بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…

وی گفت: “این می تواند در تلاش برای ایجاد انگیزه برای حمل و نقل متفاوتی به مردم ، سود قابل توجهی برساند.” “اما این بزرگترین ابزار درآمد نیست.”

در تحقیقات خود ، لایتون گفت که دریافت این هزینه 30 سنت دلار است برای جمع آوری چنین هزینه هایی.

اما حتی بدون پیشنهادی در تورنتو ، اتهام ازدحام در حال حاضر با مخالفت سیاسی روبرو است.

معاون شهردار و بخش 16 مشاور دنزیل مینان وونگ گفت: چنین هزینه ای می تواند مردم را از ورود به شهر منصرف کند و این امر ضربه بزرگی را به مشاغل محلی که قبلاً با خسارت COVID-19 برخورد کرده اند ، وارد آورد.

مینان-وونگ گفت: “راهی که شما سعی می کنید مردم را به حمایت از مشاغل مرکز شهر ترغیب کنید ، این نیست که آنها را با مالیات بیشتر و موانع بیشتری برای ورود دور کنید.”

اختلافات سیاسی مختص تورنتو نیست.

بازگشت به ونکوور ، تصمیم برای پیگیری قیمت گذاری حمل و نقل گذشت اما این یک پیروزی فراری نبود. 6-4 گذشت.

مشاوره لیزا دومیناتو گفت که او از قیمت گذاری تحرک پشتیبانی نمی کند زیرا این یک راه حل منطقه ای نیست. ونکوور هرگز 21 شهرداری خود را در یک شهر جمع نکرده و خود شهر فقط کمی بیش از یک چهارم جمعیت مترو را تشکیل می دهد.

دومیناتو گفت ، در میان سایر مسائل ، بدون مشارکت 20 شهرداری دیگر در منطقه ، برنامه قیمت گذاری فقط مشکلاتی در ظرفیت حمل و نقل و مقرون به صرفه برای کارگران کم درآمد که در مرکز شهر کار می کنند ایجاد خواهد کرد.

دومیناتو گفت ، “از دیدگاه من خلا زیادی وجود داشت ،” وی افزود كه وی فکر می كند ونكوور باید منتظر بماند تا مرجع حمل و نقل منطقه ای ، TransLink ، استراتژی ترانزیت بلند مدت را كه انتظار می رود سال آینده منتشر كند ، ارائه دهد.

“شما باید یک سیستم حمل و نقل کاملاً قوی داشته باشید تا مردم را از گرفتن وسایل نقلیه خود منصرف کند.”

جرمی نوتال

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>