“همه ما را یک باره بزنید:” جامعه ساسکاچوان شمالی شاهد افزایش COVID ، کمبود آب است

رجینا – تقریباً یک ماه از آخرین دیداری که دایان مک دونالد با مادرش که در همسایه زندگی می کند می گذرد.

خواهران و پسر عمویش به ملاقات می آیند اما به غیر از آنها ، درب او قفل می ماند تا دیگران را از آن دور کند.

سازگاری با واقعیت انزوای اجتماعی برای مردم Fond du Lac Denesuline Nation ، یکی از شمالی ترین جوامع ساسکاچوان ، واقع در نزدیکی مرز سرزمین های شمال غربی سخت است.

دو هفته پیش ، جامعه پرواز در حدود 1000 نفر اولین مورد COVID-19 را گزارش کرد.

از روز شنبه ، 63 مورد داشت – 55 مورد از آنها فعال بود – و بیش از 300 تماس نزدیک به طور جداگانه بود – حدود 30 درصد از جمعیت.

مک دونالد ، که هماهنگی واکنش همه گیر جامعه را به عهده دارد ، به روزنامه کانادا پرس گفت: “برای خانواده ها بسیار دشوار است که به یکدیگر مراجعه نکنند زیرا در یک جامعه کوچک مانند این ، همه عاشق دیدار هستند.”

“برخی از مردم ناراحت و افراد ناامید هستند … روحیه در جامعه پایین است.”

مقامات بهداشتی ساسکاچوان 64 مورد فعال را در منطقه شمال دور استان گزارش کرده اند.

مرجع بهداشت بین قبیله ای شمال گفت نرخ روزانه موارد جدید منطقه در هر 100000 نفر 12 برابر بیشتر از متوسط ​​استان است.

دکتر ننمدی ندوبوکا ، افسر بهداشت پزشکی در این سازمان ، که در خدمت ملل مختلف است ، گفت: “این واقعاً بسیار نگران کننده است.”

وی گفت ویروس کرونا ویروس از طریق سفر به Fond du Lac وارد شد.

در طول تابستان ، مک دونالد گفت بسیاری از ساکنان برای قرارهای پزشکی و دلایل دیگر به ساسکاتون و پرنس آلبرت سفر می کردند. این دو شهر در پاییز به نقاط داغ COVID-19 تبدیل شدند.

مقامات بهداشتی گفته اند که شرایط شلوغ زندگی در Fond du Lac به شیوع ویروس در آنجا کمک کرده است ، زیرا نسل های مختلف برخی از خانواده ها زیر یک سقف زندگی می کنند.

ندوبوکا گفت ، همچنین مواردی وجود داشته است که افرادی که علامت دار بوده و یا تماس نزدیک دارند ، در اجتماعات شرکت می کنند.

و جامعه فاقد منبع آب تمیز است.

از اواخر ماه اکتبر مشکلات مکانیکی تصفیه خانه وجود داشته است. این جامعه که تحت مشاوره آب جوش قرار گرفت ، چند روز پس از شناسایی اولین مورد COVID-19 ، وضعیت اضطراری اعلام کرد.

مک دونالد گفت: “همه چیز یکباره به همه ما ضربه زد.”

تیم وی با کمک افسران RCMP ، کوزه های آب را به خانه ها رسانده است. خدمات بومی کانادا می گوید که این امر به قرارداد برخی از محموله ها کمک کرده است.

بارگذاری…

بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…

هنوز هم ، هفته ها است که به طور مداوم منبع آب جاری برای تمیز کردن و شستن دست وجود ندارد.

“ندوبوكا” گفت: “ما معتقدیم كه كمبود آب در این منطقه ممكن است به تعداد موارد كمك كرده باشد ، خصوصاً در مواردی كه افراد در شرایط شلوغ خانه آب کافی ندارند تا بهداشت را به خوبی حفظ كنند.”

مک دونالد گفت که انتظار دارد آخر هفته مشکلات مربوط به گیاه آب حل شود. یک پمپ جدید به همراه 75 دستگاه تمیز کننده که باید از دسترس خارج شود ، به داخل جامعه منتقل می شود.

اطمینان از اینکه Fond du Lac به اندازه کافی غذا و تجهیزات دارد ، یک چالش است ، زیرا از جنوب راهی برای دسترسی وجود ندارد و هزینه های حمل و نقل بسیار زیاد است.

خدمات بومی کانادا گفت که حدود 2 میلیون دلار برای کمک به Fond du Lac در زمینه اقدامات بهداشت عمومی ، از جمله امنیت محیطی و تقریبا 400،000 دلار برای کمک به امنیت غذایی فراهم کرده است.

مک دونالد و تیم او اقلامی را به خانوارهایی که تحت انزوا هستند تحویل می دهند ، از جمله تایلنول و همچنین ماهی های برداشت شده توسط اعضای جامعه.

وی افزود: “بیشتر خانواده ها در جامعه از اجاق چوب استفاده می كنند ، بنابراین ما در زمین افرادی داریم كه واقعاً مشغول تحویل چوب هستند.”

اداره بهداشت آتاباسکا تخمین می زند بیش از دو سوم موارد فعال مربوط به مدرسه جامعه است که بسته شده است.

درک کلر ، مدیر اجرایی مراقبت های بهداشتی اولیه با اختیار ، گفت: از آنجا که برخی از افراد مجانب هستند ، آنها سوال می کنند که آیا نتایج آزمایش آنها واقعی است.

وی گفت انتظار دارد شماره پرونده ها مرتباً افزایش یابد. تاکنون هیچ کس به شدت بیمار نشده است و فقط دو نفر بالای 60 سال به این بیماری مبتلا شده اند.

کلر گفت: “روزهای بعدی ما شاهد شواهدی از کارهایی که ما انجام داده ایم خواهیم بود ، که آیا کار کافی بوده است.”

این گزارش توسط The Canadian Press اولین بار در 21 نوامبر سال 2020 منتشر شد

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>