نگاهی به آنچه استانها و مناطق در مورد برنامه های واکسن COVID-19 گفته اند

دولت فدرال می گوید بزرگترین تلاش برای واکسیناسیون گسترده در تاریخ کانادا می تواند از اوایل هفته آینده آغاز شود. نخست وزیر جاستین ترودو گفت اوتاوا انتظار دارد تا 249000 دوز واکسن COVID-19 را که توسط غول دارویی Pfizer و شریک آلمانی BioNTech تولید شده است ، دریافت کند. گفته می شود تصویب آن قریب الوقوع است. دومین واکسن مورد تایید در کانادا از Moderna است. ارتش کانادا در توزیع واکسن نقشی خواهد داشت. استانهای مختلف شرح برنامه های خود را نیز آغاز کرده اند. در اینجا نگاهی به آنچه آنها تاکنون گفته اند مشاهده می کنید:

نیوفاندلند و لابرادور

نخست وزیر اندرو فیوری می گوید که پیش بینی می کند هفته آینده 1950 دوز واکسن COVID-19 را در محل دریافت سنت جان دریافت کند.

این اعلامیه در حالی منتشر می شود که فیوری روز دوشنبه به خبرنگاران گفت که این استان در خارج از “حباب” اقیانوس اطلس باقی خواهد ماند ، به این معنی که تمام بازدید کنندگان از این استان باید 14 روز خود را جدا کنند ، صرف نظر از اینکه از آتلانتیک کانادا باشند.

این استان روز دوشنبه هیچ مورد جدیدی اعلام نکرد ، اما شهر هاربر برتون در حالت آماده باش بود زیرا مقامات همچنان در تلاش بودند تا منبع عفونت اعلام شده در منطقه را در آخر هفته دنبال کنند.

فوری می گوید استان انتظار دارد در اواخر ماه یک بار دیگر واکسن ارسال شود.

جزیره پرنس ادوارد

مقامات بهداشتی در جزیره پرنس ادوارد می گویند آمادگی دارند واکسن COVID-19 را هنگام رسیدن اولین محموله واکسن در هفته آینده تزریق کنند.

دکتر هدر موریسون ، رئیس ارشد پزشکی ، می گوید که این استان قصد دارد با تزریق واکسن Pfizer به گروه های دارای اولویت ، از جمله ساکنان و کارکنان خانه های مراقبت طولانی مدت ، کارکنان مراقبت های بهداشتی و بزرگسالان در جوامع بومی ، این کار را آغاز کند.

موریسون می گوید که انتظار دارد در اولین محموله 1950 دوز دریافت کند و کلینیک باید در محل نگهداری نگهداری شود زیرا واکسن Pfizer باید به صورت منجمد نگه داشته شود.

وی می گوید این استان می تواند از روز بعد از ورود واکسن ، دوزها را شروع کند.

نیوبرانزویک

مقامات بهداشتی نیوبرانزویک می گویند این استان انتظار دارد تا 1950 دوز واکسن Pfizer را حدود 14 دسامبر به عنوان بخشی از اولین محموله هایی که ممکن است در این ماه رخ دهد ، دریافت کند.

این استان بر اساس توصیه های دولت فدرال در تلاش است تا گروه های اولویتی را که در مرحله اول واکسیناسیون واکسن دریافت می کنند ، شناسایی کند.

مطالب جالب  زن و شوهر سنت لوئیس که اسلحه تکان می دهند از عکاس خبر شکایت می کنند

نوا اسکوشیا

نوا اسکوشیا 1950 دوز واکسن COfID-19 Pfizer برای آزمایش اولیه هفته آینده دریافت می کند.

وزارت بهداشت می گوید که این استان در این هفته با دولت فدرال ، دانشگاه دالاهو و تولید کننده واکسن در یک دوره خشک شرکت خواهد کرد.

دکتر رابرت استرانگ ، رئیس ارشد پزشکی ، هفته گذشته گفت که تاکنون ، نوا اسکوشیا دارای یک فریزر با درجه حرارت فوقانی برای ذخیره واکسن در یک مجتمع بیمارستانی در هالیفاکس است.

وی گفت که این استان همچنین از طریق اتاوا فریزر دیگری را در اختیار دارد که از یک انبار مرکزی برای واکسن ها در دفتر بهداشت عمومی در هالیفاکس کار می کند. این استان همچنین به دنبال تأمین امنیت فریزرها از بخش خصوصی است.

استرانگ گفت که استان انتظار دارد تا چهار ماه اول 2021 ، و در مجموع 150،000 دوز ، تا پایان ماه مارس سهمیه هفتگی واکسن دریافت کند.

کبک

کبک می گوید اولین دوزهای واکسن COVID-19 می تواند از اوایل هفته آینده در این استان تجویز شود.

وزیر بهداشت ، کریستین دوب می گوید این استان قصد دارد اولین دوزهای واکسن Pfizer را به حدود 2000 نفر در خانه های مراقبت طولانی مدت بدهد.

در جلسه توجیهی فنی قبل از یک کنفرانس خبری دوشنبه ، کارشناسان بهداشت عمومی گفتند که ساکنان خانه های مراقبت طولانی مدت و کارکنان مراقبت های بهداشتی اولویت اول دریافت واکسن هستند.

گروه های بعدی صفوف افرادی هستند که در اقامتگاه های سالخوردگان خصوصی زندگی می کنند و به دنبال آنها ساکنان جوامع منزوی و سپس افراد 80 ساله و بالاتر هستند.

دوب می گوید کبک همچنین انتظار دارد واکسن های Pfizer را بین 21 دسامبر و 4 ژانویه دریافت کند تا 22000 تا 28000 نفر را واکسینه کند.

این در حالی است که نخست وزیر فرانسوا لگولت روز سه شنبه گفت كه دولت وی اجرای محدودیت های بعدی را رد نمی كند.

انتاریو

نخست وزیر داگ فورد می گوید سالمندان آسیب پذیر ، مراقبان و مراقبت های بهداشتی از اولین کسانی هستند که واکسن دریافت می کنند.

بزرگسالان در جوامع بومی ، ساکنان خانه های بازنشستگی و دریافت کنندگان مراقبت های بهداشتی مزمن نیز گروه های اولویت دار محسوب می شوند.

اما ممکن است آوریل باشد تا عکس ها به طور گسترده در دسترس دیگران قرار بگیرند.

مطالب جالب  تشک بادی ماشین خرید انواع تشک های بادی داخل خودرو

ژنرال بازنشسته ریک هیلیر که رهبر گروه واکسن انتاریو است ، می گوید این استان باید بتواند 1.2 میلیون نفر را در طی سه ماه اول 2021 واکسینه کند.

این استان می گوید در مناطق با بالاترین میزان آلودگی به COVID-19 ، واکسن دهی در اولویت قرار خواهد گرفت.

وزیر بهداشت کریستین الیوت می گوید در حالی که واکسن اجباری نیست ، افرادی که به آنها واکسن تزریق نمی شود ممکن است با محدودیت های سفر روبرو شوند یا نتوانند به برخی از فضاهای مشترک دسترسی پیدا کنند.

الیوت می گوید که این استان اثبات ایمن سازی را به همه کسانی که دوز دریافت می کنند ارائه می دهد

مانیتوبا

مقامات دولتی می گویند آنها افراد و تجهیزات لازم را برای راه اندازی یک “سایت فوق العاده” در مقیاس بزرگ برای تحویل واکسن به محض دسترسی جمع آوری کرده اند.

نخست وزیر برایان پالیستر می گوید این استان تجهیزات لازم را نیز برای تجویز دو دوز واکسن به هر فرد در استان خریداری کرده است.

اولین فریزر قابل ذخیره سازی واکسن Pfizer در دمای پایین تحویل و نصب شده است که چهار دستگاه دیگر در راه است.

با گسترش عرضه واکسن از طرف دولت فدرال طی ماه های آینده ، این استان می گوید که در تعداد بیشتری از سایت ها ، مانند یک کمپین واکسیناسیون معمول ، مانند تزریق سالانه آنفولانزا ، به طور گسترده تری در دسترس خواهد بود.

بارگذاری…

بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…

ساسکاچوان

نخست وزیر اسکات مو می گوید ساسکاچوان آماده دریافت دوز واکسن Pfizer COVID-19 است ، این استان قرار است برنامه توزیع خود را بعداً اعلام کند.

Moe می گوید این استان دارای یک فریزر بسیار کم دما برای ذخیره محصول است.

Moe در ابتدا قصد داشت تا طرح تحویل واکسن استان را روز گذشته ترسیم کند ، اما قطع برق در مجلس قانونگذاری در Regina این امر را یک روز به تأخیر انداخت.

واکسیناسیون در یک رویه متلاطم اتفاق می افتد ، با این طرح که تلقیح می شود کارکنان مراقبت های بهداشتی و ساکنان آسیب پذیر ، مانند سالمندان ساکن در خانه های مراقبت طولانی مدت.

آلبرتا

نخست وزیر جیسون کنی می گوید که آلبرتا انتظار دارد واکسن COVID-19 را در هفته اول ژانویه آغاز کند.

بیماران و کارکنان بهداشتی پر خطر در وهله اول آنها را دریافت می کنند.

کنی می گوید که دولت وی یک تیم بین بخشی را هدف قرار داده است تا واکسن ها را از 30 مکان مختلف در استان پخش کند.

مطالب جالب  ساخت استخر - شرکت پارسیان استخر

دکتر دینا هینشاو ، مدیر ارشد پزشکی آلبرتا ، گفته است که انتظار می رود این استان در اوایل سال جدید 680،000 دوز واکسن COVID-19 دریافت کند ، رقمی که هنوز توسط دولت فدرال تایید نشده است.

بریتیش کلمبیا

نخست وزیر جان هورگان می گوید حدود 4000 فرد در معرض خطر تا پایان هفته آینده ایمن سازی می شوند.

دکتر بانی هنری می گوید ، اولین دوزها به کارکنان مراقبت های بهداشتی و بزرگان ساکن در مراقبت های طولانی مدت تعلق می گیرد.

انتظار می رود مقامات استانی روز چهارشنبه اطلاعات بیشتری در مورد شیوع واکسن ارائه دهند.

نوناووت

مدیر بهداشت عمومی نوناووت می گوید که واکسن Moderna پس از در دسترس قرار گرفتن در کانادا ، در این سرزمین جستجو می شود.

دکتر مایکل پترسون می گوید واکسن Moderna ترجیح داده می شود زیرا Pfizer به سردخانه نیاز دارد و حمل و نقل آن در Nunavut بسیار دشوار است.

پترسون می گوید Iqaluit تنها جامعه ای است که در آن می توان واکسن Pfizer را ذخیره کرد.

پترسون می گوید تمرکز سرزمین برای استفاده از واکسن گروه های با خطر بیشتر مانند افراد بزرگسال خواهد بود. وی می گوید روند عرضه بستگی به دوزهای دریافتی نوناووت دارد که هنوز مشخص نیست.

لورن کوسوگاک ، وزیر بهداشت نوناووت ، می گوید که وی در حال لابی گری در دولت فدرال است تا نونووت را در اولویت اصلی دریافت واکسن COVID-19 قرار دهد.

__

یوکان

نخست وزیر سندی سیلور می گوید که اواخر این هفته در حال دیدار با نخست وزیر و نخست وزیران دیگر برای بحث در مورد برنامه های استفاده از واکسن است.

وی می گوید هدف تهیه واکسن برای افراد مسن و ارائه دهندگان خدمات بهداشتی خواهد بود.

سیلور می گوید جوامع روستایی و دورافتاده نیز باید در مناطق شمالی دارای اولویت باشند ، واقعیتی که وی می گوید بر مقامات فدرال تأکید کرده است.

نخست وزیر می گوید که وی در تلاش برای راهبرد ملی برای توزیع واکسن به سایر رهبران استانی و سرزمینی پیوسته است.

سیلور می گوید واکسن Pfizer به دلیل نیاز به ذخیره سازی سرد می تواند باعث ایجاد مشکلات لجستیکی برای جوامع دوردست شود ، اما این موارد ممکن است در مورد سایر واکسن های در دست تولید صدق نکند.

این گزارش توسط The Canadian Press اولین بار در تاریخ 9 دسامبر سال 2020 منتشر شد.