نامزدهای شهرداری تورنتو درباره هنر و فرهنگ مناظره می کنند

نامزدهای شهرداری تورنتو درباره هنر و فرهنگ مناظره می کنند

حتی یک جفت میکروفن غیرهمکار هم نتوانست جلوی نمایش را در تئاتر جوانان بگیرد.

پنج نامزد در انتخابات آینده شهردار تورنتو صبح چهارشنبه در یک مناظره متمرکز بر بخش هنر و فرهنگ شهر به میدان رفتند. شرکت کنندگان شامل اولیویا چاو، نامزد پیشتاز بود که اعلام کرد “هنر روح تورنتو است” و جاش متلو، که قول داد “سفیری برای تولید تلویزیون، تولید فیلم، هنرهای تجسمی و موارد دیگر باشد.” یکی دیگر از نامزدهای پیشتاز، مارک ساندرز، از شرکت در آن خودداری کرد.

این مسابقه که در مدت زمان 60 دقیقه انجام شد، به نامزدها این فرصت را داد تا دیدگاه خود را برای این بخش به اشتراک بگذارند – کسی که به سختی از بیماری همه گیر بهبود می یابد و اکنون در تلاش برای عبور از بحران مقرون به صرفه بودن شهر است.

این مناظره که توسط اتحادیه هنرهای نمایشی تورنتو تهیه شده و توسط مدیر اجرایی مرکز فیلم کانادا، ماکسین بیلی مدیریت می‌شود، موضوعاتی مانند بودجه برای بخش هنر و فرهنگ، فضای کاری و مسکن مقرون‌به‌صرفه، هزینه زندگی، و مشارکت جامعه را پوشش می‌دهد.

چاو که بر اساس نظرسنجی‌های مختلف پیشتاز این مسابقه است، پس از وعده افزایش بودجه شورای هنر تورنتو به میزان 2 میلیون دلار در سال، تشویق مداوم جمعیت را به دست آورد. این نهاد مالی که به هنرمندان و سازمان‌های محلی کمک‌های مالی ارائه می‌کند، در حال حاضر بیش از ۲۵ میلیون دلار بودجه دارد.

او گفت که هنر “ما را تعریف می کند، هویت ما را به ما می دهد”، در حالی که اذعان داشت که این بخش 11 میلیارد دلار به اقتصاد محلی کمک می کند.

نماینده سابق حزب دموکرات ملی و شورای شهر همچنین از سابقه خود به عنوان یک مجسمه ساز حرفه ای در هنگام بحث در مورد مقرون به صرفه بودن در شهر صحبت کرد. من به عنوان یک هنرمند خیلی موفق نبودم اما برای انجام این کار به اندازه کافی درآمد کسب کردم. دیگر اینطور نیست.» او گفت. ما باید آن را تغییر دهیم.»

متلو همچنین ریشه های هنری خود را به عنوان یک بازیگر سابق برجسته کرد و گفت که در تامین بودجه بخش هنر و فرهنگ “حتی فراتر” خواهد رفت. شورای شهر فعلی که پلتفرم فرهنگی خود را روز سه شنبه اعلام کرد، متعهد شد که از تضمین درآمد پایه فدرال برای کارگران گیگ دفاع کند و دو درصد افزایش مالیات مسکن شهرداری را به هنر اختصاص دهد و سرمایه گذاری در این بخش را به میزان 13.5 میلیون دلار افزایش دهد. سه سال آینده

او گفت: «زمان آن فرا رسیده است که واقعاً سرمایه‌گذاری در بخشی را شروع کنیم که از طریق همه‌گیری آسیب دیده و آسیب دیده است».

مناظره آزاد میان کاندیداها عمدتاً مدنی بود، عمدتاً به این دلیل که آنها مجبور بودند دو میکروفون دستی را برای بیشتر رویداد به اشتراک بگذارند، زیرا مشکلات صوتی مداوم در دقایق ابتدایی بر تجهیزات روی صحنه تأثیر می گذاشت. («شما مجبور خواهید بود که به اشتراک بگذارید، این کاری است که همه افراد حاضر در این اتاق انجام می‌دهند»، بیلی که در کل مناظره یک کشتی فشرده را هدایت می‌کرد، به شدت هشدار داد.)

برد برادفورد و آنا بایلائو، با این حال، بر سر آینده مرکز علمی انتاریو، مکانی که پس از قول نخست‌وزیر انتاریو، داگ فورد برای انتقال موزه تعاملی به انتاریو پلیس، به کانون اصلی مسابقه تبدیل شد.

برادفورد، در یکی از برجسته‌ترین اظهارات در بحثی که به‌طور غیرقابل قبولی انجام شد، گفت: «ایده بیرون کشیدن مرکز علمی از دره دان بدون مشورت، بدون مشارکت جامعه، توهین به هزاران خانواده در پارک فلمینگتون است. جوامع همسایه سال‌ها برای یادگیری، غنی‌سازی، شغل و اشتغال به این نهاد مهم فرهنگی متکی بوده‌اند.»

برادفورد علاوه بر قول حفظ مرکز علمی در محل فعلی‌اش، همچنین متعهد شد که بودجه هنر را به طور عادلانه‌تر توزیع کند، نه فقط در میان مؤسسات فرهنگی اصلی در مرکز شهر.

در همین حال، Bailão از برنامه خود برای انتقال مرکز علمی دفاع کرد و خاطرنشان کرد که این فرصت را برای ساخت 5000 واحد مسکونی از جمله 1500 فضای مقرون به صرفه فراهم می کند. وی همچنین به امکان تبدیل ساختمان مرکز علمی موجود به فضاهای هنری پس از مشورت با جامعه اشاره کرد.

او گفت: “من همیشه به دنبال فرصت هایی برای ساخت مسکن مقرون به صرفه و ایجاد فضایی برای هنر هستم.”

میتزی هانتر، نماینده سابق حزب لیبرال از اسکاربرو، گفت که او نیز مایل است برنامه‌های هنری و فرهنگی را فراتر از مرکز شهر با ترویج حضور و افتتاح پارک‌ها و املاک شهر گسترش دهد.

او با برجسته کردن ریشه های اسکاربورو خود گفت: “مهم است که ما به عنوان یک شهر خلاق جهانی هسته ای پر جنب و جوش و حیاتی داشته باشیم، اما باید به یاد داشته باشیم که مردم در همه جای شهر ما زندگی می کنند.”

به گفته ردیاب نظرسنجی تورنتو استار، سازمان دهندگان مناظره از شش نامزد برتر نظرسنجی دعوت کردند. از میان دعوت شدگان، ساندرز تنها کسی بود که از شرکت در آن خودداری کرد.

رئیس سابق پلیس تورنتو قبلاً اعلام کرده بود که بحث پیرامون مرکز هنرهای نمایشی سنت لارنس را که اخیراً به مبلغ 400 میلیون دلار اهدا شد، بازگشایی خواهد کرد. ساندرز این طرح را «پروژه حیوان خانگی» تالار شهر خواند و افزود که بازبینی فرمول بودجه مرکز سنت لارنس بخشی از تعهد او برای «توقف هدر دادن پول» است.

بحث شهردار چهارشنبه در مقطع حساسی برای جامعه هنری مطرح می شود. در حالی که برخی از بخش‌ها، مانند صنعت سینما و تلویزیون، بهبودی قوی از این همه‌گیری را گزارش کرده‌اند، برخی دیگر مانند هنرهای نمایشی هنوز با اثرات اقتصادی COVID-19 سروکار دارند.

تورنتو در حال حاضر تقریباً 0.5 درصد از بودجه عملیاتی خود را به هنر و فرهنگ اختصاص می دهد. جان توری، شهردار سابق تورنتو، تا حد زیادی به عنوان متحد بخش هنر تلقی می شد.

مناظره هنری صبح چهارشنبه یکی از سه مناظره شهرداری بود که برای آن روز برنامه ریزی شده بود.

بعد از ظهر، شورای ساخت و ساز مسکونی انتاریو میزبان یک بحث مسکن با مشارکت کالج جورج براون و چندین سازمان در این بخش بود. در شب، برخی از نامزدهای پیشرو شهردار نیز در مناظره ای با تمرکز بر موضوعاتی که اسکاربرو را تحت تاثیر قرار می دهد، شرکت خواهند کرد.

انتخابات مجدد برای جایگزینی توری که در ماه فوریه پس از اعتراف به رابطه نامناسب با یک کارمند جوان از سمت خود استعفا داد، در 26 ژوئن تعیین شده است.

به مکالمه بپیوندید

گفتگوها نظرات خوانندگان ما است و مشمول این است کد رفتار. ستاره این نظرات را تایید نمی کند.