موارد COVID-19 در طول موج دوم در میان ملل اول در منیتوبا افزایش می یابد

ویروس کرونا ویروس بطور غیر متناسب مردم بومی را در هر دو شهر و ذخایر موجود در مانیتوبا آلوده می کند ، که به عنوان نقطه داغ موج دوم همه گیری ظهور کرده است.

موارد COVID-19 از ابتدای شیوع همه گیر در ماه مارس در استان از 10 هزار نفر فراتر رفته است ، با این که ملت های اول 16 درصد از کل عفونت ها را تشکیل می دهند علی رغم اینکه فقط 10 درصد از جمعیت استان را نشان می دهد. حداقل 961 مورد عفونت در بین اعضای خارج از ذخیره زندگی کرده و 667 مورد نیز در 35 جامعه به صورت رزرو گزارش شده است که بیشتر آنها در پاییز است.

از اواخر ماه اکتبر عفونت در بین اعضای سازمان ملل سه برابر شده است و از روز جمعه به 1112 مورد فعال و از مارس به 18 مورد منجر شده است ، از جمله هفت مورد در هفته گذشته.

مارسیا اندرسون از تیم هماهنگی واکنش همه گیر COVID-19 مانیتوبا تسریع عفونت ها را در چند ماه گذشته “چشمگیر” خواند ، به ویژه افزایش شدید مرگ و میر فقط در هفته گذشته.

وی گفت: “این وقتی ما به آنچه ممکن است در هفته ها و ماه های آینده تجربه کنیم فکر می کنیم ، این مسئله فوق العاده نگران کننده ای است.”

دکتر اندرسون ، پزشک بهداشت عمومی Cree-Anishinaabe و معاون بهداشت بومی در دانشگاه منیتوبا ، گفت که این استان شاهد حضور بیش از حد مداوم مردم ملل اول در عفونت ها ، بستری شدن ها و بخش های مراقبت های ویژه است ، که به گفته وی ” شاخص های هر دو میزان بالاتر بیماری اما همچنین شدت بیماری را افزایش می دهد. ”

جهانی و پست الکترونیکی ، منبع: اولین دبیرخانه های بهداشت و اجتماعی منیتوبا

افراد بومی حدود 23 درصد از بستری شدن COVID-19 در استان و 38 درصد از بیماران مبتلا به این بیماری را در ICU انجام می دهند.

مانیتوبا در دام موج تنبیهی دوم است که برخی از بیمارستان های آن را تحت فشار قرار داده و منجر به سخت ترین قفل در کشور در حال حاضر شده است.

این استان یکی از اولین کسانی بود که نژاد بیماران COVID-19 را در تلاش برای شناسایی نابرابری ها در تلفات همه گیر دنبال کرد و همچنان یکی از معدود مواردی است که این کار را انجام می دهد. اولین ملل در حال جمع آوری این داده ها برای نظارت بر تأثیر ویروس بر ساکنان ساکن در جوامع ذخیره و خارج از آن هستند.

تیم هماهنگی واکنش همه گیر مانیتوبا COVID-19 متشکل از مجمع روسای مانیتوبا ، مانیتوبا کیواتینووی اوکیماکاناک ، کیواتینوهک اینینیو مینوایاوین و اولین دبیرخانه بهداشت و اجتماعی ملل مانیتوبا است.

دکتر اندرسون به The Globe and Mail گفت که او انتظار دارد روند فعلی ادامه داشته باشد و آنها در حال کار با شرکای خود برای افزایش ظرفیت آزمایش و اطمینان از پشتیبانی از افراد برای جداسازی ایمن در خانه یا “مکان های انزوای جایگزین” هستند.

وی گفت: داده ها نشان می دهد که سلامت مردم ملل اول در محیط های شهری بهتر از مناطق روستایی و دوردست نیست.

وی گفت: “مردم ملل اول شهری همچنین دارای نرخ بالاتر مسکن ناکافی یا شلوغ بیش از جمعیت عمومی هستند.”

GLOBE و پست الکترونیکی ، منبع: خدمات بومی کانادا

تسریع عفونت های ذخیره شده در جاهای دیگر کشور اتفاق می افتد زیرا COVID-19 از بریتیش کلمبیا به کبک افزایش می یابد.

بر اساس داده های خدمات بومی کانادا ، موارد رزرو از اواخر ماه اوت در سراسر کانادا چهار برابر شده است و از 12 نوامبر 2225 کل عفونت وجود دارد. منیتوبا بیش از 25 درصد موارد را تشکیل می دهد ، اما پیگیری های دولت فدرال انجام نمی دهد شامل جمعیت کم رزرو در مکانهای شهری مانند وینیپگ ، پاس ، تامپسون و براندون نیست.

اولین ملل مانیتوبا ، مانند بسیاری از دیگر کشورها ، در اولین موج همه گیری بهار گذشته در امان ماندند. رهبران این موفقیت را ناشی از تحرک سریع و هوشیاری ملل اول برای محافظت از مرزهای خود می دانند ، درک ویروس به طور حتم از خارج از جوامع آنها ایجاد می شود و برنامه های پاسخگویی برای زمان وقوع چنین اتفاقی می افتد.

رئیس بزرگ آرلن دوما از مجلس روسای مانیتوبا می گوید موفقیت از موج اول نیز همان چیزی است که “منجر به اندکی بی علاقگی” و خستگی همه گیر شد.

رئیس دوما به The Globe گفت: “این چیزها که در آن همه افراد کمی زود شل می شدند.”

بارگذاری…

بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…

Onekanew Christian Sinclair ، رئیس Opaskwayak Cree Nation ، می گوید که جامعه پس از شیوع ماه گذشته که منجر به بیش از 100 مورد شده است ، اقدامات مختلفی از جمله “قفل کامل” را انجام داده است ، که نیمی از آنها هنوز فعال هستند . همچنین منجر به مرگ یک ساکن مسن در خانه مراقبت شخصی جامعه شد ، جایی که شیوع دوم همه 28 نفر از ساکنان و 13 کارمند را آلوده کرده است. اولین شیوع آن مربوط به عروسی در 10 اکتبر و مراسم خاکسپاری در 24 اکتبر در جامعه 1500 نفر بود.

قرار گرفتن در معرض مراسم تشییع جنازه در کراس لیک و دریاچه مانیتوبا اولین ملل نیز با شیوع بیماری در منطقه شمالی استان مرتبط بوده است.

رئیس سینکلر گفت: “ما به منظور تأمین منابع و تدارکات مورد نیاز خود آن را تحت کنترل درآوریم.”

یک تیم پاسخ سریع پنج روز را در جامعه صرف آزمایش سریع و ردیابی تماس خواهد کرد.

خدمات بومی کانادا هفته گذشته ، به دنبال “افزایش نگران کننده” در موارد ، 611.4 میلیون دلار بودجه فوری برای حمایت از اولین سازمان های منیتوبا و برنامه های واکنش همه گیر آنها اعلام کرد.

در مصاحبه ای با The Globe ، وزیر مارک میلر گفت که تیم های همه گیری در اولین ملل برای اطمینان از انجام پاسخ های م keyثر و شناسایی نیازها توسط “افرادی که چکمه های زمینی دارند” کلیدی هستند.

آوریل سندبرگ عضو Opaskwayak Cree Nation است که در وینیپگ زندگی می کند. آزمایش آزمایش خانواده وی در مورد ویروس کرونا در ماه اکتبر پس از اینکه شوهر وی برای اولین بار علائمی را تجربه کرد. طولی نکشید که همه در خانه شمالی وینیپگ از جمله شوهر ، فرزندان 1 و 4 ساله و عمو و پسر عموی شوهر مثبت آزمایش کردند. وی پس از بهبودی ، تجربه علائم خود را در ویدئوی زنده فیس بوک به اشتراک گذاشت.

او می گوید در بدترین حالت ریه هایش احساس سیری می کند و در تنفس مشکل دارد. او این مسئله را “سخت گرفت” و حالش بهتر شده است ، اما اکنون نگران خانواده بزرگش است که در یک خانه کوچک در اوپاسکویاک ​​، 630 کیلومتری شمال شهر زندگی می کند. وی به The Globe گفت که برادرش منتظر نتیجه آزمایش است که همه افراد ساکن در خانه پرجمعیت را تحت تأثیر قرار خواهد داد ، از جمله دختر 19 ساله او که آسم دارد.

وی گفت: “این فقط استرس زا بوده است زیرا من می دانم که چقدر بد است و سرعت آن گسترش می یابد.”

Opaskwayak Cree Nation یک قطب بزرگ اقتصادی است. رئیس سینکلر گفت که آنها اکثر مشاغل را محدود کرده اند و ایستگاه های بازرسی امنیتی در نقاط اصلی دسترسی ایجاد کرده اند. هتل 60 اتاقه به یک مرکز انزوا برای اعضای جامعه تبدیل شده است.

نزدیکترین بیمارستان در The Pas و نزدیکترین ICU در وینیپگ است.

“این واقعا یک وضعیت پرنوسان و ناپایدار است. ما همه را روی عرشه قرار داده ایم. “