لوسیل بریجز ، مادر فعال روبی بریجز ، در سن 86 سالگی درگذشت

نیواورلئان – لوسیل بریجز ، مادر فعال حقوق مدنی روبی بریجز ، که با دختر 6 ساله خود در حالی که اولین دانش آموز سیاه پوستان در مدرسه ابتدایی نیو اورلئان تمام سفید خود بود ، از کنار جمعیتی که فریاد نژادپرستانه می زدند عبور کرد. شهردار این شهر روز سه شنبه اعلام کرد در سن 86 سالگی درگذشت.

بریجز در سال 1954 روبی را در تایلرتاون ، می سی سی پی متولد شد – همان سال تصمیم مهم براون در برابر هیئت آموزش Topeka ، کانزاس ، که به تفکیک نژادی در مدارس پایان داد.

دخترش تبدیل به نمادی از جنبش حقوق مدنی شد ، که در نقاشی معروف نورمن راکول “مسئله ای که همه با آن زندگی می کنیم” به یادگار مانده است که یک یاقوت کوچک را با یک لباس سفید به همراه دفترچه های خود و یک حاکم احاطه شده توسط مارشال های بسیار بلندتر ایالات متحده ، به تصویر می کشد. اما روبی بریجز یک بار پدر و مادرش را به عنوان نیروهای پشت سرگذاشتن تاریخ سازش قلمداد کرد.

سرویس مارشال ایالات متحده یکبار به نقل از وی هنگام مراسمی در یک گالری هنری که این نقاشی را نشان می داد ، گفت: “والدین من قهرمانان واقعی هستند.” “آنها (من را به آن مدرسه دولتی فرستادند) زیرا احساس کردند این کار درستی است.”

شهردار LaToya Cantrell سه شنبه شب در بیانیه ای مشارکت های Lucille Bridges را تشخیص داد.

کانترل گفت: “امروز با از دست دادن یکی از مادران جنبش حقوق مدنی در نیواورلئان با گذشت پل های لوسیل – مادر پنج فرزند از جمله یاقوت های روبی” عزادار هستیم. “باشد که او در آرامش کامل خدا آرام بگیرد.”

مطالب جالب  آیا جورج سوروس مرد؟ میلیاردر شایعات مرگ خود را رد می کند

کانترل گفت که پدر روبی ، ابون بریجز ، در ابتدا مایل نبود دخترش را به درخواست NAACP به مدرسه ابتدایی ویلیام فرانتز به عنوان کلاس اول دبستان بفرستد. اما همسرش اصرار کرد. طبق موزه تاریخ ملی زنان ، لوسیل بریجز می خواست دخترش تحصیلاتی داشته باشد که هرگز ندیده است. موزه گفت ، او هر روز دخترش را به مدرسه می برد.

کانترل گفت: “در این دوره قدرت لوسیل بی حد و مرز بود.” مادر و دختر هر دو شخصیت و شجاعت خود را نشان دادند. “

WGNO-TV گزارش داد ، پل ها نیز هنگامی که دخترش را مجبور به تحصیل برابر می کرد ، سختی می کشید.

این خبرگزاری اعلام کرد که بریجز در میسیسیپی برای سهامداران به دنیا آمد و تحصیلات ابتدایی را به پایان نرساند. اما او مصمم بود که دخترش همان فرصت هایی را که همسالان سفیدپوستش از آن برخوردار می شوند ، دنبال کند.

طبق موزه ملی تاریخ زنان ، پل ها سرانجام در جستجوی فرصت های شغلی و تحصیلی بهتر برای خانواده خود به نیواورلئان نقل مکان کردند. آبون بریجز در سال 1978 درگذشت.

ایمیل و تماس تلفنی با بنیاد روبی بریجز هنوز بازگردانده نشده است.

تصویر روبی از نقاشی نورمن راکول در نسخه اقتباسی که کمالا هریس معاون رئیس جمهور منتخب در کنار روبی قدم می گذارد ، در روزهای اخیر دوباره مورد توجه قرار گرفته است. هریس اولین زن سیاه پوستی است که به عنوان معاون ریاست جمهوری انتخاب شد.

بارگذاری…

بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…