طوفان ویران شده در شمال شرقی فیلیپین که طوفان جدید آن را لرزاند

مانیلا ، فیلیپین – یک توفان هنگام عبور از بالای طوفان شمال شرقی فیلیپین ، جایی که امدادگران روز پنجشنبه برای کمک به مردم در فرار از آبهای در حال طغیان ، رودخانه ها را متورم و مناطق کم ارتفاع را طغیان کرد.

مقامات امداد و نجات گفتند که حداقل سه نفر کشته شده اند – دو نفر در استان کامارینس نورت و دیگری در شهر تانای در استان ریزال.

طوفان وامکو از شمال مانیل بین استان های بولاکان و پامپانگا عبور کرد و درختان را سرنگون کرد و برق را از بین برد. مقامات پیش از این گفته بودند که نزدیک به 200000 نفر ، برخی با زور ، از مناطق آسیب پذیر ساحلی و کم ارتفاع تخلیه شده اند.

مقامات گفتند که حدود 1.9 میلیون خانوار در مترو مانیل و استانهای مجاور بی برق هستند. بسیاری از تیرهای برق سرنگون شده ، خطوط برق خراب شده و ترانسفورماتورهای برق آسیب دیده اند.

رئیس جمهور رودریگو دوترته از اجلاس آنلاین سران جنوب شرقی آسیا استراحت کرد تا با هلی کوپتر بر فراز مناطق آسیب دیده پرواز کند.

“من به عنوان رئیس جمهور به شما تضمین می دهم كه دولت شما تمام تلاش خود را در ارائه كمك به صورت پناهگاه ، كالاهای امدادی ، كمك مالی و مشاوره پس از فاجعه انجام خواهد داد. مطمئن باشید دولت کسی را پشت سر نمی گذارد. ما این بحران را پشت سر خواهیم گذاشت. ”دوترته در یک سخنرانی تلویزیونی گفت.

افسر جورج اورسابیا ، رئیس گارد ساحلی به رادیو DZBB گفت ، تیم های نجات در مناطق سیل زده در استان ریزال مستقر شدند.

مارسی تئودورو ، شهردار شهر ماریکینا گفت که وزش باد شدید شبانه خطوط برق را سرنگون کرد و بسیاری از مناطق را بدون برق و خدمات اینترنتی ترک کرد. همچنین بارندگی های شدید باعث آب گرفتگی بسیاری از مناطق شد و رودخانه ماریکینا متورم شد. بسیاری از مردم شهر ماریکینا منتظر نجات از پشت بام ها بودند.

وی به رادیو DZBB گفت: “مناطق زیادی وجود دارد که در طول تاریخ دچار سیل نمی شوند اما اکنون مانند تالار شهر باتلاق می شوند.”

مارک تیمبال ، سخنگوی آژانس واکنش به حوادث دولت ، گفت که 363 تیم نجات متشکل از 1000 نجاتگر با حداقل 40 قایق لاستیکی مستقر شده اند.

این توفان حداکثر وزش باد پایدار 130 کیلومتر در ساعت (80 مایل در ساعت) با وزش شدیدتر صبح پنجشنبه داشت. این هواپیما با سرعت 30 کیلومتر در ساعت (19 مایل در ساعت) از غرب به شمال غربی در حال حرکت بود و به سمت دریای چین جنوبی در حرکت بود.

آژانس اصلی مقابله با بلایای دولت از رسانه ها درخواست کرده بود که هشدارهای طوفان را در مناطق شمال شرقی ویران شده توسط طوفان قبلی ، گونی ، اعلام کند و گفت پیام های این آژانس به دلیل آسیب دیدن سیستم های مخابراتی از طریق تلفن های همراه قابل ارسال نیست.

گونی ، یکی از قوی ترین توفان های جهان در سال جاری ، بیش از 30 کشته یا مفقود برجای گذاشت و بیش از 270،000 خانه را خراب کرد یا تخریب کرد ، بسیاری از آنها در روستاهای ساحلی بودند. ده ها هزار نفر آواره مانده اند.

فیلیپین هر ساله حدود 20 طوفان و طوفان گرمسیری را تحت تأثیر قرار می دهد. این مکان در “حلقه آتش” اقیانوس آرام واقع شده است ، جایی که زمین لرزه ها و فوران های آتشفشانی رایج است ، و این کشور را به یکی از کشورهای مستعد برای فاجعه تبدیل کرده است.

بارگذاری…

بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…

___

روزنامه نگاران آسوشیتدپرس ، آرون فاویلا و جوآ کالوپیتان در این گزارش مشارکت داشتند.