ضریب انتقال حرارت آن در حد ایده آل است

مسمومیتهای ناشی از لولههای سربی بعدها باعث شد که استفاده از آنها به طور کلی فراموش شود. همان طور که میدانید لولهها یکی از کاربردیترین ابزارهای پیرامون ما هستند که میتوانند مایعات و گازها را به خوبی از خود عبور دهند. این لولهها به صورت کلی به دو دستهی لولهی گالواینزهی آهنی و لولهی گالوانیزهی فولادی تقسیمبندی میشوند. یکی دیگر از انواع لوله فولادی درزدار لوله های جدارچاهی هستند که در دو نوع شیاردار و بدون شیار در قطر و ضخامت های متفاوت تولید می شوند. سال 1890 دو بردار آلمانی به نام های رینارد و مکس مانیسمان موفق به ساخت لوله های فولادی بدون درز شدند.

همچنین انواع لوله ها از نظر نحوه ساخت به دو دسته لوله درزدار و لوله های بدون درز و از نظر شکل تولیدی به دو دسته شاخه ای و کلافی تقسیم می شوند. لوله تک لایه پلیپروپیلن یا لوله سفید با توجه ویژگی ساخت و مواد اولیه ای که دارند، برای ذخیره سازی و تصفیه منابع آبی گزینه بسیار مناسبی میباشد.

ماده اولیه تولید این نوع لوله ورق سیاه است که بر اساس استاندارد DIN2440 ساخته می شود و بیشتر مصرف آن در صنعت ساختمان سازی, لوله بدون درز 2 اینچ قطعه سازی و صنعت خودرو است وبه دونوع لوله سیاه درزدار سبک و لوله سیاه درزدار سنگین تقسیم می شود. همچنین وزن سبکتر آنها نسبت به مدل های فلزی و انعطاف پذیری بیشتر آنها باعث می شد تا نصب و راه اندازی یک سیستم آبرسانی به وسیله ی آنها بسیار ساده تر باشد.

مطالب جالب  ثبت شرکت 🥇سامانه آنلاین ثبت فوری شرکت [مشاوره رایگان]

علاوه بر جنس لوله، روش و تکنولوژی تولید آن نیز میتواند مرجعی برای تقسیمبندی این خانواده فلزی بزرگ باشد. اما فرآیند شکلدهی ورق فلزی نیز میتواند به روشهای مختلفی انجام شود. به لحاظ وزنی از 1 تا 50 درصد این نوع فولاد میتواند آلیاژ باشد که این میزان به کاربردش بستگی خواهد داشت. نوع استفاده از لوله میتواند تعیین کند بهترین مدل برای کار مورد نظر شما کدام لوله است؟ لوله ها با توجه به جنسشان و نوع و غلظت سیال عبوری از آن­ها باید در محدودۀ دما و فشار مناسب با خود، کار کنند. فرآیند تولید به صورت رول همزمان با جوش درونی و بیرونی می باشد.