شهر مرزی تگزاس با ورود گسترده مهاجران دست و پنجه نرم می کند

براونزویل، تگزاس (AP) – پناهگاه‌های یکی از شهرهای تگزاس روز شنبه برای یافتن فضا برای مهاجرانی که به گفته مقامات به طور ناگهانی هزاران نفر از مکزیک عبور کرده‌اند، تلاش کردند تا بخش‌هایی از مرز ایالات متحده را آزمایش کنند که معمولاً برای رسیدگی به گروه‌های بزرگی از مردم در حال فرار مجهز است. فقر و خشونت

به نظر می‌رسد سرعت ورود به براونزویل باعث می‌شود که شهر در جنوبی‌ترین نقطه تگزاس غافل‌گیر شود، خدمات اجتماعی را گسترش دهد و یک سرپناه شبانه را در موقعیتی غیر معمول برای دور کردن مردم قرار دهد. مقامات می گویند که از هفته گذشته بیش از 15000 مهاجر، عمدتا از ونزوئلا، به طور غیرقانونی از رودخانه نزدیک براونزویل عبور کرده اند.

به گفته مقامات گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده، این افزایش شدید نسبت به 1700 مهاجری است که ماموران گشت مرزی در دو هفته اول ماه آوریل با آنها مواجه شدند.

گلوریا چاوز، رئیس بخش گشت مرزی ایالات متحده در دره ریو گراند، گفت: «این موضوع کاملاً نگران‌کننده است، زیرا چالش لجستیکی که ما با آن مواجه می‌شویم برای ما عظیم است».

دلیل افزایش فوراً مشخص نشد. چاوز گفت که مهاجران با اتکا به یک برنامه دولتی که با مشکل مواجه شده است و می تواند به آنها اجازه دهد از یک بندر ورودی پناهندگی بگیرند، ناامید شده اند. برخی از مهاجرانی که این هفته عبور کردند به انگیزه های دیگری اشاره کردند، از جمله تهدیدهای کارتل که بلافاصله قبل از افزایش ناگهانی بود.

این افزایش زمانی اتفاق می افتد که دولت بایدن برای پایان دادن به محدودیت های پناهندگی دوران همه گیر برنامه ریزی می کند. مقامات ایالات متحده گفته اند که گذرگاه های غیرقانونی روزانه از مکزیک می تواند از حدود 5200 عبور در ماه مارس به 13000 برسد.

شهرهای دیگر – برخی دورتر از مرز جنوبی ایالات متحده – نیز با هجوم ناگهانی گسترده مهاجران دست و پنجه نرم می کنند. در شیکاگو، مقامات این هفته افزایش ده برابری ورود مهاجران به این شهر را گزارش کردند، جایی که روزانه 100 مهاجر شروع به ورود کرده اند و در ایستگاه های پلیس پناه می گیرند.

براونزویل در آن سوی ریو گرانده از ماتاموروس، مکزیک است، جایی که اردوگاه گسترده ای از چادرهای موقت حدود 2000 نفر را در انتظار ورود به ایالات متحده است.

هفته گذشته برخی از چادرها به آتش کشیده و تخریب شدند. برخی از مهاجران گفته‌اند که باندهای تحت حمایت کارتل مسئول هستند، اما یک مقام دولتی می‌گوید که آتش‌سوزی‌ها می‌تواند توسط گروهی از مهاجران ناامید از انتظار طولانی‌شان انجام شده باشد.

رکسانا آگویر، 24 ساله، یک مهاجر ونزوئلایی که بعد از ظهر جمعه بیرون از ایستگاه اتوبوس براونزویل نشسته بود، گفت: «این کارتل، ناامیدی بود. “شما نمی توانید بدون نگاه کردن از بالای شانه خود در خیابان باشید.”

در مرکز شهر براونزویل، خانواده‌هایی از ونزوئلا، کوبا، هائیتی و چین بی‌هدف راه می‌رفتند، وسایل خود را حمل می‌کردند و با تلفن همراه خود صحبت می‌کردند.

برخی منتظر اتوبوس های خود بودند در حالی که برخی دیگر در بلاتکلیفی بودند و قبل از برنامه ریزی برای خروج منتظر بستگان خود بودند، اما در این بین هیچ سرپناهی پیدا نکردند. یکی از زوج‌های ونزوئلایی می‌گویند که پس از اینکه در یک پناهگاه شبانه از آنها دور شدند، در یک پارکینگ خوابیدند.

مقامات براونزویل این هفته پس از سایر شهرهای مرزی تگزاس که در مواجهه با هجوم ناگهانی گسترده مهاجران، از جمله سال گذشته در ال پاسو، همین کار را انجام دادند، اعلامیه فاجعه صادر کردند.

مارتین سندووال، سخنگوی اداره پلیس براونزویل گفت: «ما قبلاً هرگز این اعداد را ندیده بودیم.

تغییر منابع در مرز – در یکی از شلوغ‌ترین بخش‌ها با پرسنل نیرومند گشت مرزی – در حالی صورت می‌گیرد که وزارت امنیت داخلی ایالات متحده آماده پایان دادن به استفاده از یک مقام بهداشت عمومی موسوم به عنوان 42 است که به آنها اجازه می‌دهد پناهندگی را رد کنند. ادعاها.

طبق قانونی که از مارس 2020 به اجرا درآمده است، دولت آمریکا 2.7 میلیون بار مهاجران را اخراج کرده است که طبق قوانین ایالات متحده و قوانین بین المللی به دلیل جلوگیری از انتشار COVID-19، حق پناهندگی را رد می کند. عنوان 42، همانطور که قانون بهداشت عمومی شناخته می شود، قرار است در 11 مه زمانی که ایالات متحده آخرین محدودیت های مربوط به کووید را لغو کند، پایان یابد.

به مکالمه بپیوندید

گفتگوها نظرات خوانندگان ما است و مشمول این است کد رفتار. ستاره این نظرات را تایید نمی کند.