سوابق جزئیات آخرین روزهای جفری اپستین و درگیری سیستم زندان پس از خودکشی او را نشان می دهد.

نیویورک (AP) – نزدیک به چهار سال پس از مرگ جفری اپستین، هزاران صفحه از سوابق به دست آمده توسط آسوشیتدپرس، نور جدیدی را بر دوران پشت میله‌های زندان و واکنش دیوانه‌کننده مقامات اصلاحات به مرگ او می‌افکند.

این اسناد، از جمله ایمیل‌های بین مقامات زندان و ارزیابی‌های روان‌شناختی، تصویر کامل‌تری از اپستین ارائه می‌دهد که او در انتظار محاکمه به اتهامات قاچاق جنسی در مرکز اصلاحی متروپولیتن که اکنون تعطیل شده است.

اپستین در سال 2019 خود را در زندان فدرال کشت. در روزها و هفته های بعد، مقامات اصلاحات تلاش کردند توضیح دهند که چگونه چنین زندانی سرشناس توانسته است جان خود را بگیرد.

سوابق نشان می دهد که چگونه او از جمعیت عمومی زندان به مسکن تخصصی منتقل شد و چگونه قبل از اینکه به نظارت روانپزشکی تنزل یابد – وضعیت او در زمان خودکشی – برای مدت کوتاهی تحت مراقبت خودکشی بود.

در اینجا نکاتی از بیش از 4000 صفحه اسناد آمده است:

یک زندانی آشفته

اپستین در بیشتر مدتی که در زندان بود مضطرب و مأیوس بود و همین امر باعث نگرانی نگهبانان زندان و کارشناسان روانشناسی در مورد وضعیت روانی او شد. او اغلب از زندگی در زندان، از جمله بد خوابی، یبوست، رنگ لباس و رفتار با سایر زندانیان شکایت داشت. به گفته یکی از روانشناسان، سر و صدای یک توالت شکسته در سلولش باعث شد که او در گوشه ای بنشیند و دستانش را روی گوش هایش قرار دهد.

اما با وجود شکایات فراوان، اپشتین اصرار داشت که جان خود را نخواهد گرفت. حتی پس از اینکه او را در کف سلولش با نواری از ملحفه به دور گردنش کشف کردند و به مدت 31 ساعت در ساعت انتحاری قرار دادند، او فکر خودکشی را انکار کرد که به گفته او این اقدام خلاف مذهب یهودی او بود. به علاوه، او افزود، او یک “بزدل” بود که درد را دوست نداشت.

مطالب جالب  بانک مونترال: عکس فوری 4Q درآمد

یک ارزیابی روانشناختی بیان کرد: “او توصیف کرد که “زندگی شگفت انگیز” داشته است. او گفت: “دیوانه است” اگر جانش را بگیرم. او ادامه داد: “من این کار را با خودم انجام نمی دهم.”

نامه ای به یک مجرم جنسی دیگر

از جمله افشاگری های جدید، تلاش اپستین برای ارتباط با پدوفیل بدنام دیگر بود: لری نسار، پزشک تیم ژیمناستیک ایالات متحده که به اتهام آزار جنسی تعدادی از ورزشکاران جوان محکوم شد.

نامه‌ای که اپستین برای نصار ارسال کرده بود، هفته‌ها پس از مرگ اپستین در اتاق پست زندان به فرستنده بازگردانده شد. بازپرسی که نامه را پیدا کرد به یک مسئول اصلاحات از طریق ایمیل گفت: “به نظر می رسد که او آن را پست کرده و به او بازگردانده شده است.” “من مطمئن نیستم که باید آن را باز کنم یا باید آن را به کسی تحویل دهیم؟”

خود نامه در میان اسنادی که به AP تحویل داده شده است، گنجانده نشده است، که همچنین نشان نمی دهد که نامه چه شد.

تماس تلفنی نهایی

اپستین در صبح روز 10 اوت 2019 جسد پیدا شد. به گفته پزشک پزشکی، او خود را با ملافه حلق آویز کرده بود. ساعاتی قبل، به نظر می رسد که او برای آخرین بار با موفقیت نگهبانان زندان را فریب داده و به آنها گفته است که می خواهد با مادرش که 15 سال مرده بود تلفنی صحبت کند.

یک افسر اصلاح و تربیت اپستین را در حوالی ساعت 7 بعد از ظهر به منطقه دوش همراهی کرد و در آنجا به او اجازه داده شد تا 15 دقیقه “تماس اجتماعی” برقرار کند. بعداً گزارش ها حاکی از آن بود که او با دوست دختر 30 ساله خود تماس گرفته است.

مطالب جالب  لمسه کاری - جهت مشاوره و سفارش لمسه کوبی کلیک کنید 26375718

هفته‌ها پس از مرگ او، یک رئیس زندان این سوال را مطرح کرد که چرا یک کارمند با اجازه دادن به اپستین برای برقراری تماس بدون نظارت، از سیاست پیروی نکرده است.

برای پاسخ دادن عجله کنید

این اسناد به واکنش هولناک مقامات تصحیح پس از مرگ اپستین روشن می شود. در یک ایمیل، دادستانی که در پرونده جنایی اپستین دخیل بود، از کمبود اطلاعات اداره زندان ها در ساعات حساس پس از مرگ او شکایت کرد و نوشت که “به صراحت باور نکردنی” است که آژانس “قبل از اینکه به ما بگوید” اخبار عمومی منتشر می کند. اطلاعات اولیه را به طوری که ما بتوانیم آن را به وکلای او که می توانند آن را به خانواده اش منتقل کنند، منتقل کنیم.»

در ایمیل دیگری، یکی از مقامات بلندپایه اداره زندان ها پیشنهادی جعلی به مدیر آژانس ارائه کرد مبنی بر اینکه خبرنگاران باید برای اطلاعات در مورد مرگ اپستین به کارکنان زندان پول می دادند، زیرا آنها جزئیات ناکامی های آژانس را گزارش می کردند – اخلاق روزنامه نگاران و … کارگران خود آژانس

پس از آن

مرگ اپستین موجی از خشم را نسبت به اداره زندان ها و سوالاتی در مورد عملکرد مرکز اصلاح و تربیت متروپولیتن برانگیخت. در یک یادداشت داخلی، مقامات “کاهش جدی سطح کارکنان، آموزش نادرست یا فقدان آموزش و پیگیری و نظارت” را عامل این مرگ دانستند.

دو نگهبان که قرار بود شب مرگ اپستین را تماشا کنند، سوابق جعلی داشتند و اعتراف کردند که به جای زیر نظر گرفتن این زندانی سرشناس، چرت می زدند و در اینترنت مرور می کردند.

مطالب جالب  موتور دیزل - ویکیپدیا، دانشنامهٔ آزاد

این اسناد تلاش‌های دیگری را برای اجرای اصلاحات نشان می‌دهد، مانند الزام کاپیتان‌های زندان به بازبینی فیلم‌ها و اطمینان از اینکه نگهبانان هر 30 دقیقه یکبار دور خود را کامل می‌کنند. مقامات زندان گفتند که به کارشناسان روانشناسی اجازه می دهند تا نقش بیشتری در تعیین چگونگی تصمیم گیری در مورد مسکن ایفا کنند.

در برخی موارد ممکن است مسئولان بیش از حد اصلاح کرده باشند. در یادداشتی که اندکی پس از مرگ اپستین به مدیر دفتر زندان ها فرستاده شد، هشدار داده شد که نگهبانان “به طور پیش فرض، زندانیان را بیشتر از آنچه که روانشناسان توصیه کرده اند، نگه می دارند.”

تا سال 2021، مرکز اصلاح و تربیت متروپولیتن تعطیل شد. تحقیقات بازرس کل وزارت دادگستری همچنان ادامه دارد.

___

برای پوشش بیشتر AP از جفری اپستاین: https://apnews.com/hub/jeffrey-epstein

به مکالمه بپیوندید

گفتگوها نظرات خوانندگان ما است و مشمول این است کد رفتار. ستاره این نظرات را تایید نمی کند.