سرانجام مأمور مقاومت 6 ساله جنگ جهانی دوم فرانسوی مورد تجلیل قرار گرفت

پاریس – کوین کوین ، نام رمز او ، دستورات را دنبال می کرد ، از خطوط دشمن عبور می کرد تا در صورت لزوم پیام را منتقل کند. سرانجام او در 6 سالگی ، احتمالاً جوانترین عضو فرانسه که در جنگ جهانی دوم ، نازی ها را اشغال می کرد ، توسط آتش دوستانه کشته شد.

مارسل پینت اخیراً حق خود را بدست آورده است. هفته گذشته نام وی بر روی بنای یادبود کشته شدگان جنگ در ایکس سور وین ، شهری کمتر از 6000 نفر در مرکز فرانسه ، در نزدیکی منطقه عملیاتی وی ، ثبت شد. وی در میان افتادگان افتخارآمیز چهارشنبه است ، زمانی که فرانسه یادآور آتش بس 11 نوامبر 1918 پایان جنگ جهانی اول و ادای احترام به همه کسانی که برای ملت جان باخته اند.

پسر کوچک در قلب “ارتش سایه ها” زندگی می کرد ، همانطور که مبارزان مقاومت شناخته شده بودند ، توسط ژنرال شارل دوگل از لندن و توسط پدرش ، یوجین پینت ، یک مقاومت محلی ، در لکه فرانسه خود به زمین هدایت می شدند. رئیس که مرکز عملیاتی را در مزرعه ای در خارج از ایکس سور وین ایجاد کرد. خانه مزرعه ای وی پیام های رمزگذاری شده ای از لندن و قطره های لوازم با چتر نجات را در مزرعه ای در این حوالی دریافت کرد. چهار سال پیش خیابانی به نام پدر با نام رمز Athos نامگذاری شد که منجر به آزادسازی شهر شد.

مارسل ، کوچکترین فرزند از بین پنج کودک ، برای کمک به مبارزان دارای مجموعه ای از وظایف به کار مشغول شد. طبق گزارشات منتشر شده توسط یکی از اقوام ، الکساندر برمود ، برای مثال ، وی می تواند برای انتقال پیام به مزارع اطراف نزدیک شود.

مبارزان مقاومت با نام مستعار کوین کوین ، از یک ترانه کودکانه در شمال فرانسه که در آن متولد شد ، او به عنوان یک عامل رابط واقعی فعالیت کرد ، اما او همچنین یک کودک بود.

“به دلیل سن او کمی بی خیالی وجود داشت. یکی از ساکنان به پدرش گفت که مراقب باشد زیرا مارسل گاهی ترانه هایی را می آموخت که از مبارزان آموخته اند. “روزنامه Le Figaro به نقل از Bremaud نوشت.

اما آهنگ ها آن چیزی نبودند که جان او را بگیرد. در زمان توزیع اسلحه ها در 19 آگوست 1944 ، یک اسلحه حساس اتوماتیک استن که از چتر نجات و مهمات به داخل یک مزارع پرتاب شد ، باعث شلیک گلوله شد.

مارسل مورد اصابت قرار گرفت و درگذشت.

یک روز قبل ، پدرش رهبری یک دشمن را در همگرایی در ایکس سور وین انجام داده بود. سخنرانی توسط Bremaud و یکی دیگر از بستگان خانواده اش ، مارک پینت ، برای مراسم تحلیف در سال 2016 خوانده شد: “فرمانده ناپدید شدن پسرش بسیار تحت تأثیر قرار گرفت … خیابانی به نام اوژن پینت

فرماندهان عالی مقاومت صبح روز 21 اوت 1944 در مراسم تشییع جنازه کودک شرکت کردند. پدرش عصر همان روز به آزادسازی لیموژ کمک کرد.

چند روز پس از مرگ مارسل ، کانتینرها در آخرین قطره در زمین افتادند ، اما چترها سیاه بودند.

“انگلیسی ها می دانستند که مارسل کوچک نقش واقعی دارد. این چتر نجات کارت تلفن ارسال شده به خانواده بود. ”گفت مارک پینت ، که به روزنامه لوموند گشت و گذار در منطقه را ارائه داد.

یک کارت رسمی برای “رزمندگان داوطلب مقاومت” در 12 اوت 2013 به نام “موسیو مارسل پینت” توسط دفتر ملی رزمندگان سابق و قربانیان جنگ تحویل داده شد.

بارگذاری…

بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…بارگذاری…

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>